Vhodný řetěz pro Husqvarnu 55



host - 28.148 (?)
8.11.2008 23:50

Tedy pánové, i když jsem pochopil, že nabízíte možnost narvat do vyběhané lišty o šířce drážky 1,3mm řetěz o sile 1,5mm a tím zamezit podřezávání, já bych to nedoporučoval, protože si musíte uvědomit, že tyto stránky jsou především pro hobbysty!

Takže podle čeho se řídí parametry řetězu :

1. Rozteč řetězky (0.325, 3/8, 440) většinou se řídí podle toho do jaké kategorie je pila zařazena (hobby, profi)

2. šířka drážky lišty = síla vodícího článku! (1.1mm,1.3mm,1.5mm,1.6mm)

3. délka lišty = počet vodících článků

Všechny tyto údaje jsou u dobrých lišt vypáleny na liště, takže stačí vzít lištu sebou do prodejny a prodejce si potřebné údaje přečte.

Takže je důležíté jakou lištu na pile máte. Pokud by jste chtěl používat silnější řetěz (síla vodícího članku) měl by jste si koupit odpovídající lištu, protože v případě, že na lištu s menší šířkou vodící drážky, dáte silnější řetěz, se řetěz nemusí vůbec rozběhnout!

M.P.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 97.16 (?), 21.9.2008 13:37, zobrazeno: 11569x

Dobrý den,           múže mi někdo vysvětlit výhody a nevýhody řetězu  0,325 -1,3           a 0,325-1,5? Co by bylo vhodnější pro Husqvarnu 55 a lištu 50cm pro přípravu palivového dřeva? Děkuju. Milan.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.16 (?), 21.9.2008 14:17

Opravuji svůj dotaz, mám na mysli lištu 40cm. Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 21.9.2008 15:26

Rozdíl v 0,325 řetězech je ten, že se liší šířkou vodícího článku tím i řezné spáry. 1,3 mm má menší prořez, ale řetěz je slabší, 1,5mm řetěz je běžně používaný na profi pilách, je možné použít i 1,3mm, ale při větších odporech - tvrdém dřevu při velkém výkonu motoru se více prodlužuje a opotřebovává. 1,3mm je rozměr použitelný i proto vyráběný na pilách nižších objemů, kde zase převyšuje 3/8 1,3mm. Na pilu H55 bych volil 1,5mm i z důvodu robustnější lišty, při kácení a zpracování silnějšího dřeva. 1,3mm bych volil v případě, že budu pilu hlavně využívat na slabší dřevo, kde je třeba mít pilu co nejlehčí - nejlépe ovladatelnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.9.2008 18:01

Přidám jen drobnost, kterou jsem zde již uvedl. Při použití 1,3 mm, můžete prodloužit životnost lišty v závěru, nasazením 1,5 mm řetězu. Začne li, vůlí lišty, pila podřezávat, je správný okamžik pro 1,5 mm. Nedoporučuji kdysi tak oblíbené sklepávání lišty!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.31 (?), 21.9.2008 18:17

A nemusela by se vyměnit i řeťezka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.9.2008 18:22

Nemusí, je to změna vodícího článku, rozteč a další články jsou naprosto stejné. Pokud není řetězka po "smrti" :-).

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 28.148 (?), 8.11.2008 23:50

Tedy pánové, i když jsem pochopil, že nabízíte možnost narvat do vyběhané lišty o šířce drážky 1,3mm řetěz o sile 1,5mm a tím zamezit podřezávání, já bych to nedoporučoval, protože si musíte uvědomit, že tyto stránky jsou především pro hobbysty!

Takže podle čeho se řídí parametry řetězu :

1. Rozteč řetězky (0.325, 3/8, 440) většinou se řídí podle toho do jaké kategorie je pila zařazena (hobby, profi)

2. šířka drážky lišty = síla vodícího článku! (1.1mm,1.3mm,1.5mm,1.6mm)

3. délka lišty = počet vodících článků

Všechny tyto údaje jsou u dobrých lišt vypáleny na liště, takže stačí vzít lištu sebou do prodejny a prodejce si potřebné údaje přečte.

Takže je důležíté jakou lištu na pile máte. Pokud by jste chtěl používat silnější řetěz (síla vodícího članku) měl by jste si koupit odpovídající lištu, protože v případě, že na lištu s menší šířkou vodící drážky, dáte silnější řetěz, se řetěz nemusí vůbec rozběhnout!

M.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 9.11.2008 0:08

Pane M.P., záměna za širší vodící článek, je naprosto běžná věc a naučilo se jí již i dost hobíků. Není to žádná věda a určitě ani problém, přijde-li ke mně zákazník, s pilou, prohlédnu lištu a je li natolik volná, aby se silnější řetěz normálně točil a není ještě tak poškozená na jedné straně, normálně ho namontuji. Dřevaři s HQ to dělají naprosto běžně! To co jste napsal, s tím vůbec nesouvisí. U profíků toto prodloužení životnosti dělá dva až tři řetězy! Rozhodně nikdo nebude "rvát" širší řetěz na lištu schopnou dobře vést originál široký vodící článek! Ano horní hrany vedení mohou být již mírně zaoblené, to však eliminuje spodní část vodícího zubu. I Oregon nemá nic proti tomuto postupu! Mimochodem, zkusil jste si někdy přeměřit šuplerou šíři drážky u nové lišty ? Také není 1,35mm, ale 1,45mm.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika