Stihl x Oleo Mac x Husquarna



host - 90.168 (?)
22.10.2010 14:01

Dovolim si poradit Dolmar 420C

a aby Stihláci neprskali, tak od nich 211 (ale ta Dolmarka je lepší ;-)    Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 48.98 (?), 21.10.2010 19:23, zobrazeno: 28379x

Zdravím Vás, chtěl bych si koupit novou motorovou pilu. V současné době mám husku 40 1,8kw benzín a už začíná mrška dosluhovat. Tak se ohlížím po nějaké jiné pile, ale nevím jakou si vybrat. Husku už mám 12 let a až doteď jsem s ní byl spokojen. Od Oleo Macu mám křovinořez a ten taky šlape v pohodě, ale není to pila... A Stihl pily vůbec neznám, ale slyšel jsem, že jsou nejkvalitnější. Pilu bych chtěl používat pro prořezávání třešní ale i používat v lese na nějaký ten doubek či buk.

díky za informace

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.237 (?), 22.10.2010 10:40

No a proč nezůstanete u osvědčeného? HQ má teď v akci několik pil a myslím, že když se na ně dojdete podívat, že si nakonec vyberete. pro vás by byla ideální HQ445, která má již i dekopresní ventil, jednopáčkové ovládání atd. Můžete si dokonce vybrat mezi model s napínáním z boku a s beznářaďovím napínáním. Záleží jenom na vás čemu dáte přednost. Ale určitě nebude na škodu se dojít podívat i na ostatní. Trochu si je ošahat a vyzkoušet si ergonomii ovládání. Kde je a jak je umístněn dekopresní ventil, špricovací ventilek na benzín, sundavání krytu válce atd.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.237 (?), 22.10.2010 10:55

Pro ukázku vklámám obrázek jednopáčkové ovládání HQ.

jednopáčkové ovládání HQ
jednopáčkové ovládání HQ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 22.10.2010 14:01

Dovolim si poradit Dolmar 420C

a aby Stihláci neprskali, tak od nich 211 (ale ta Dolmarka je lepší ;-)    Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.98 (?), 23.10.2010 10:23

ok děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 23.10.2010 23:50

Bohužel po vlastních ne zrovna malých zkušenostech s HQ musím konstatovat, že dneší Husqvarnu už nikdy více!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.240 (?), 24.10.2010 10:51

Husqvarna by mala s týmito informáciami niečo do budúcna Vážne robiť, lebo pomaly a isto sa časť klientely presuva ku konkurencií, ktorej stúpajú preferencie u DOLMAR a hlavne STIHL.

Táto osvedčená Nemecká značka, intenzívne inovuje, uspokojuje profesionálov novými modelmi, ktoré intenzívne testujú profesionáli v Europe ako i celom svete.

Tak páni od Husqvarny ste na ťahu, mala by nastúpiť s novou generáciou píl, ktoré prinavrátia dobrú reputáciu pred 20-timi rokmi keď sa všetky motorové píly vyrábali v domovskej krajine Švédsko.

Jedine sa dopracovali k nižšej cene na úkor kvality a dobrej reputácie u profesionálov, kde sú oblasti na Slovensku, kde prevláda STIHL a Husqvarna sa stáva už iba vzdialeným synonýmom v segmente motorových píl.

Je to tým, že túto značku dnes kúpite v zastrčenom hobypredaji spolu s čínskými výrobkami za 90 EUR, často ju predávajú Rómovia a majú dobrú preferenciu velmi nízkej ceny a kvalitá a životnosť je na poslednom mieste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.204 (?), 24.10.2010 11:45

Pochybuju o tom, že romové prodávají originální pily, ať už HQ nebo Stihl (padělky Stihlu jsem také již viděl). Jinak pan 224.240 snesl kupu nic neříkajícich slovních hříček a polopravd. Pily HQ se kompletně vyrábějí ve švedsku a to sjedinou vyjímkou modelem HQ 55 rancher, která se vyrábí v brazíliji již cca 20 let. A je to velmi úspěšný model.

S tím kde se všude pily prodávají bohužel nic asi neuděláme a řeklbych, že je na vrozené inteligenci kupujícího, kde si pilu koupí. Setkal jsem se i stím, že pán si HQ 235 koupil přes internet! Přišel za mnou, že mu pila nejede a že by potřebovala seřídit. Jediný pohled na poblitý vyfuk olejem mi stačil na to, abych věděl kde hledat závadu. Vylitá směs z nádržky mi dala táké za pravdu, protože byla černá jak bota. Na můj dotaz co tam dává za olej mi pán sdělil, že ten co mu poslali spolu s pilou. Ale nedokázal upřesnit co je to za typ. Po naplnění mou směsí se po chvilce hustého kouře pilka rozeběhla a šla hezky do otáček. Druhý den mi pán přinesl ukázat olej, který mu byl zaslán. Byl to Castrol pro dvoutaktní motory, který se cca 10 let nevyrábí!!

Takže motorovou pilu nakupujte jen u odborníků!! Nízká cena není všechno a může se stát, že nakonec vás pila vyjde mnohem dráž.

Zadavatele bych chtěl požádat, aby napsal pro jakou pilu se rozhodl a proč. Díky

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.98 (?), 24.10.2010 18:58

zdravím, no jelikož rád zkouším nové věci tak asi půjdu do Stihlu. Mám blízko domova oba obchody jak Hus... tak Sti..., ale rozhodl jsem se zajít do Stihlu a zčíhnout a vyzkoušet pilu MS390.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 248.121 (?), 24.10.2010 19:11

S 390, 391 jsou velmi kvalitní a povedené pily používané i v profi. Na vámi zmíněnou prořezávku třešní je tam nejaký deko navíc ale proti letité 40 ccm Husce je to v řezu jiný kafe. V středně silné hmotě, na občasný použití v silné výborná volba. Pila je nezmar a držák, jako druhá pila k 40 taky dobře. Ať to řeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika