Stihl kontra Husqvarna



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 204.49 (?) 
7.1.2014 15:53, zobrazeno: 83782x

Dobrý den,

asi se Vám ježí chlupy na ruce jen když čtete nadpis. Ale přesto se zeptám. Forum je plné diskusí, které se věnují těmto dvoum značkám. Teď sem v situaci, kdy se sám rozhoduji mezi těmito výrobky. Chci si koupit pilu kolem deseti tisíc, může být i lehce přes. Očekávám od ní, abych s ní připravil dřevo do krbových kamen na chalupě, abych s ní pokácel i vzrostlou jabloň, když příjde opět vichřice, abych s ní rozřezal i tlustčí strom. Lištu chci 40 cm. 

Co se servisů týče, oba jsou nadosah. Servis Stihl je u nás méně chválený pro arogantní přístup mechaniků, resp.opravují stylem, raději to vyhoďte a kupte si novou. Husqvarna má u nás více servisů a minimálně jeden vím, že bude skvělý. 

Takže, zatím nemám vybrány konkrétní typy, ale jde mi tak nějak o to, kterou značku upřednostnit. Chápu, že každý z Vás si hají to,,svoje". Ale jde mi to, jestli u Husqvarny se více neplatí za značku? A co kvalita? Více tady čtu, že Stihl je spolehlivější? je to pravda?  Díky za každý názor.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.2 (?), 7.1.2014 16:14

Jůůů, to bude rvačka, už se těším :-) Na to, co píšete, vám bude stačit jakákoliv pila. Vůbec bych se nebál Dolmaru či Jonseredu. Při těchto požadavcích vám udělá stejnu radost a službu Stihl jako HQ. Servis pravděpodobně potřebovat nebudete vůbec-snad tu a tam srovnat řetěz a koupit nový pilník. Ty pily vám dříve zreznou než že by se poškodily. Hoďte si korunou nebo si vyberte podle barvy :-)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.251 (?), 7.1.2014 17:25

To já bych se jonseredu bál páč opouští český trh. No a jestli hq. nebo stihl tak v této cenové relaci bych bral stihl i když za deset litrů to taky nebude žádná hitparáda. Na chalupu je potřeba pila o výkonu minimálně 2,5kw. Jo a lišta 40cm, pochybuju že budete řezat 80cm kmeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.204 (?), 7.1.2014 17:55

No říkal jsem,  že by mohla být i přes 10 tisíc, takže jsem našel Stihl 311, která má výkon 3,1 kw myslím. To by mohlo být optimální. Stojí cca 14.500,-, což je do limitu 15 tisíc. 40 cm lišta se Vám zdá moc? no když nám vichřice shodila 8 stromů, tak to byly pěkně silné stromy. Potřebuju aby to zvládlo i vzrostlý smrk. Nechci ale profesionální, to nevyužiju. Jestli se mám rozhodnut podle,,barvy", pak volím Stihl :D, ta se mi designově líbí více. Jiné značky nějak nepřipadají v úvahu. Jonsered neznám, Dolmarky jsou prý dobré, ale široko daleko nevím o servisu. Jeden místní obchod je prodával a pak je pustil, protože prý v ČR se o jejich kvalitách moc neví a neprodávaly se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.10 (?), 7.1.2014 18:05

V tejto cenovej relácii nemá Husqvarna ani Stihl nič svetoborného, v triede profi je z čoho vyberať, ale pokiaľ chceme zostať v tejto cene, pozrel by som na Dolmar PS 420. Je to píla z celokovovými kartrami a cena v požadovanej výške. Husqvarna aj Stihl v tejto triede píl používa v konštrukcii kartrov plasty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.163 (?), 7.1.2014 17:54
Nejvíce získáte u pro Vás méně známé značky Dolmar za nejméně peněz. Např 5105 je možnè koupit pod 12t, profi. Nebo Solo koupíte také s výborným poměrem cena/výkon. Kupovat známou hobby pilu kolem 10 t je škoda. Posloužil by Vám lépe i silnější Hecht.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.204 (?), 7.1.2014 17:59

Teď na Dolmar koukám, mají profi pily kolem 12 tisíc, to se mi zdá zase moc málo, není to kvalita alá Hecht a podobné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.29 (?), 7.1.2014 18:07

Preboha, aspoň trochu čítajte než napíšete takúto hovadinu.Tu je na fóre mega informácii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.247 (?), 7.1.2014 18:40

Zaměřil jsem se na Stihl a Husq., takže o ostatní jsem se nezajímal, ne každý je chodící encyklopedie :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.2 (?), 7.1.2014 18:44

Nemějte strach-jen co si nějakou pilu koupíte, hned se budete zajímat, která z jiných značek je lepší, levnější, výhodnější, silnější. Pak ty informace naskakuí sami, kdyý to máte s čím srovnat.  Odborná encyklopedia z vás bude na to tata.. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika