Startování H55



host - 60.162 (?) 
26.12.2013 10:40, zobrazeno: 7197x

Moje Husqvarna 55 jde od začátku dost ztuha startovat. Mám jí asi 6 let a nevěnoval jsem tomu pozornost. Nyní jsem měl v ruce ka marádovo Stihl MS260 a rozdíl je neporovnatelný. Myslím, že ta Stihlka má naběháno méně. Moje H55 nemá dekompresní ventil (asi dělali varianty s ventilem i bez). Je to normální? Díky. MK.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 26.74 (?), 29.12.2013 9:53

Zdravím, otázka je co znamená "dost ztuha"?Já mám H-55 od roku1991,bez dekompresního ventilu, který je stejně k ničemu a žádné problémy se startováním nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.10 (?), 29.12.2013 11:44

Noo... nepovedal by som, že dekompresný ventil je k ničomu. Ja mám H 55 síce už nefunkčnú, slúžila mi 19 rokov, má aj dekompresný ventil a môžem povedať, že štarovať bez neho je poriadny rozdiel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.206 (?), 29.12.2013 14:12

Ztuha znamená co: že dlouho taháte za šňůru, nebo že to jde těžko (velký odpor)? Pokud mluví pravdu tento uživatel, studená by měla naskočit takhle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.74 (?), 31.12.2013 10:54

Tak to má vypadat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.83 (?), 31.12.2013 14:14

Moje H55 jde také ztuha.Je bez dekompres.ventilu.novou jsem ji startoval z ruky, ale po záběhu studená šla ztuha-má velkou kompresi.Po prvním nastartování ji již startuji z ruky.Dost pomůže delší startovací šnůra, tak aby navíjecí kladka byla plná-co největší průměr navinutí-větší páka.Demontoval jsem výfuk abych zkontroloval zda není přidřená, vše O.K.Mám na odborníky otázku-je možné dodatečně namontovat dekompresní ventil? Vyříznout závit a provrtat malý otvor do válce.Nepoškodí se nikasil?

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 31.12.2013 14:29

Nejsem odborník, ale asi bych to nedělal, Stando: znamenalo by to vyříznout nebo odfrézovat část žeber, vyvrtat otvor a vyřezat závit. Poté zevnitř začistit případné otřepy. Nikasilu by se snad nic stát nemělo (vyjma toho, co zmizí s ubraným materiálem), ale pokud se s dekompresem nepočítalo při konstrukci válce a není pro něj připravená pozice, může být stěna příliš tenká a závit se vytrhá nebo nebude dostatečně těsnit, atd. Musel byste to porovnat s válcem, co dekompresi má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.208 (?), 31.12.2013 18:50

U takové žabky je dekompres zbytečnost. Ale myslím že místo na válci tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.141 (?), 12.1.2014 15:31

Dobrý deň prajem, ako tu uviedol jeden kolega, skúste definovať slovko "ztuha". Môže byť, že treba pozrieť v akom stave je štartovací mechanizmus (napnutie pružiny, šňúra). Alebo bude chyba v motore, čo dúfam nebude, nakoľko mám rovnakú pílu s dekompresom kupovanú v r. 1993 ako novú. Moja má dekompres, hoci ho nepoužívam. Skúste demontovať kryt, pod ktorým je štartovací mechanizmus a pozrieť sa na to, ak ste tak samozrejme už neurobili. Potom už len demontovať sviečku a zistiť ako ide "naprázdno" bez kompresie. Pekný deň, Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.164 (?), 12.1.2014 15:43

Zdravím, Milan Vám jasně popsal na co se zaměřit a netřeba k tomu nic dodávat. Jen se zmíním o dekompresním ventilu a jeho používání. Pro chlapa není problém nastartovat pilu bez jeho zařazení ale mnohem více je namaháno startovací ústrojí a tak pokud tam je doporučuji jeho využívání. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika