pravda



host - 4.125 (?)
26.1.2008 18:49

Na stránkách Mountfildu jsou uvedeny volná pracovní místa, například vedoucí prodejního centra by prý měl brát až 500 000,- ročně. Další z důvodů, proč jsou předražený pily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 229.91 (?), 26.1.2008 17:55

Oleo mac 947, 45ccm, 2,3kw, 4,5kg, cena 11 820. Husgv. 350e, 49ccm, 2,3kw, 4,8 kg, cena 12 999 kč. Co koupit, Oktávku nebo Ferrari? To byl samozdřejmě žert. Co by vás mělo varovat při koupy, je zpracování pily. I ten čínský výrobek vypadá z dálky dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 26.1.2008 17:58

Ta váha 947 je 4,9kg omlouvám se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 250.10 (?), 26.1.2008 18:20

Nevyznám se v pilách a netroufal bych si hodnotit ani dílenské zpracování. Je-li O-M od Bédi, zhruba vím na čem jsem. Nejde asi o pašovaný brak z parkoviště, ale dá se odtušit, že větší mírou se do ceny promítají náklady na marketing.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.125 (?), 26.1.2008 18:49

Na stránkách Mountfildu jsou uvedeny volná pracovní místa, například vedoucí prodejního centra by prý měl brát až 500 000,- ročně. Další z důvodů, proč jsou předražený pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.70 (?), 26.1.2008 22:02

Dnes jsem byl na návštěvě u kamarádá, který cca před pěti roky zakoupil u mount. Pilu om 947 a tou pravidelně každý rok přpravuje palivové dřevo pro svůj menší rd a občas skočí něco málo pořezat k sosedům na zahradu. Co se týče skladby dřeva, tak je to většinou tvrdé dřevo, které řeže. Pila pracuje tak asi do 20 hodin ročně a mohu potvrdit, že sní nebyl ani jeden problém. Je pravdou, že po každém řezání kamarád sundá boční výko, důkladné pilu vyčistí, namaže štefty pro pil. List, koukně na řetěz, případně nabrousí a pak pilu uloží na suché místo do dílny a pilu zakryje. Pevně věřím, že s takovým přístupem jeho pila vydrží hodně dlouho a jsem přesvědčen, že byla pila zakoupena pro správnou činnost. Když jsem já před dvěma rok yvybíral pilu pro moje nenáročné potřeby, to je nějaké běžné řezání dřeva pro krbová kamna a potom něco málo pro řezání na zahradě, tak jsem zvažoval jestli kupovat pilu s plastovým kártrem a mohu vám říci, že když jsem viděl kamarádovu pilu om 947, která je taky plastová, tak jsem moc neváhal a zakopil za velmi dobrých fin. Podmínek husqvarnu 340. Zatím řeze bez jediného problému a výkon mi stačí. Troufám si říci, že je možné mot. Pilky rozdělit do tří hlav. Kategorií a to na pilky, které se používají pro občasné řezání palivového dříví na topení v krbu a kotli, případně ve stavebnictví a práci kolem domu v zahradě. Další gategorije pil je určena pro častější užívání např. Vlastníci středního lesa a příprava velkého množství dřeva pro vytápění větších objektů.třetí kategorije je profi řada určená pro dřevorubce. Několikrát jsem se na fóru dočetl, jak někdo někomu doporučuje profi pilu nebo top farmářku na řezání dřeva do krbu a pod. Kdyby stačila pouze jedna pila, tak by se asi výrobci pil vykašlali na ostatní kategorie. Tím chci říci, že každá pila má své určení a pokud si někdo kupuje pilu pro dřevorubce a nakonec ji vytáhne jednou za rok na pár stomečků, tak je to jen a jen jeho věc. Přeji vám všem šťastnou ruku při výběru a doporučuji, alespoň jednou za čas, pokud to nejde pravidelně se věnovat údržbe vaší pily...J.L...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.22 (?), 27.1.2008 14:41

až se budou lidi o ty pily starat alespoň tak dlouho a často, kolik času tráví v diskusi o správném poměru oleje, lištách, kártrech a podobně, tak ta diskuze bude konečně věcná a nebude se podobat návodu k použití pro lidi, kterým zjevně pila do ruky nepatří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 27.1.2008 15:00

Nevím jak Vy, ale já jsem v tom poradit právě lidem,kteří mají s pilou málo zkušeností viděl hlavní smysl účasti na tomto fóru. Že se ptají na to,co Vám je třeba jasné je nemůžete odsuzovat,neboť jistě byla doba,kdy jste byl v jejich situaci. Možná jste se narodil již s předpoklady tomuto rozumět bez získávání informací,ale posuzuji to podle sebe. Bylo období,kdy pila byla pro mě něco,co jsem pouze věděl,že existuje. Nyní je velmi snadné vlastnit tento přístroj, a proto i na pohled polopatické výklady mohou neznalému velmi pomoci. Ještě dotaz, jak poznáte člověka, kterému nepatří pila do ruky. Lehce se dá téměř denně poznat člověk, kterému nepatří volant,nebo řídítka do ruky, ale protože se někdo ptá na problematiku kolem pil, tak mu nepatří pila do ruky???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.22 (?), 27.1.2008 15:20

to jste mne pane J.S. špatně pochopil. Já jsem jen podotkl,že kdekdo si dnes kupuje pilu, o kterou se vůbec nestará, a pak pouze diskutuje o tom, která značka atd... je lepší. Ti , kteří se opravdu chtějí od vašich příspěvků něčemu přiučit, nezakládají další zbytečná témata a přečtou si to, co zde již nsčetněkrát zaznělo. Ale nikdo mi nevymluví, že tomu, kdo se oni nechce alespoň minimálně starat, opravdu pila nepatří do ruky a udělal by lépe, kdyby si na tuto práci občas někoho zjednal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 27.1.2008 19:05

Rozumím, tak to se omlouvám :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 27.1.2008 19:06

Dobrý den, já jsem také nadmíru spokojneným majitelem 952 a 962, a to tvrdím pro to že sem s nimi nikdy neměl žádný problém a to s nimi pracuji téměř deně! A mimo jiné si rozhodně nepřipadám jako vůl Okrávka je promě dosti solidní auto, jakožto pro průměrného čecha, a kdo mluvívá o Ferary , tak (alespoň z mé skušenosti) se v oktávce sotva svezl,  natož aby si jí koupil ... jistě to ale cosi vypovídá o lidech co zde píší podobné věci... Vytržené štefty si myslim že mají za příčinu spíše nadměrné dotahování lišty, než přetěžování a tlačení na pilu, to se spíše podepíše na liště... Já osobně je sice nemaži, ale ani snimi nemám nejmenší problém, navíc je teda na 952 (947) namám ani upevněné v karterech... což asi také cosi prozrazuje o majitelích pil, co snimi mají víc starostí než užitku... Věřim tomu že je prvotní problém ve špatné péči a spůsobu používání, proto ale také když můžu, tak rád poradim!  A špatné spracování? asi težko posuzovat, ale vima ovládání páčky plynu na 952 jsem si ničeho jiného nevšiml, -navíc je to stroj, kde to asi neni prvořadý efekt, jako v interiéru ferari.... Pro domácí použití je 947 za témměř 10000Kč a míň ideální pomocník.  A protože peníze jsou vždy až na prvnim míst... 500000Kč ročně? co je na tom zas tak divného? to je přeci skoro průměrná mzda! a za vedoucí pozici je při nejmenšom odpovídající, možná že spíše nedostačující - 500000:12 měsíci =cca 41500Kč hrubé mzdy - dejme tomu ani ne 30000Kč čistého, to mají u nás přeci šikovní řemeslníci, natoš pak vedoucí - já osobně bych radeji za ty peníze se věnoval řemeslu s čistou hlavou, než mít spoustu starostí, zodpovědnosti a ještě s toho být vystresovaný... samozřejmě že bohužěl jsou i mnohem horší finanční poměry, to ano, ale myslim že u bédovi asi moc lidi dělat nechtějí, za to kolik jim platí asi při jakých tržbách a pracovnim nasazení... nevim, tyto poměry  tam neznám, usuzuji s toho co jsem  si přečetl na jejich stránkáv v nabýdce práce... nic méně za stroje z moundfieldu se rozhodně nestyidím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika