pravda



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 64.22 (?) 
28.1.2008 12:00

Jen poznámka: Myslím, že i Husqvarna 372 XP má ovládání plynu lankem v bowdenu - a to je snad profi pila, ne? Takže absolutní nevhodnost tohoto konstrukčního řešení neberu...

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 229.91 (?), 28.1.2008 12:50

Lanko se šatně vyměnuje, nemám ohebnost prstů rybáře. Během té kratké doby co jsem pilu měl, musel jsem měnil. O klasický ocel. drát, který se používá pár desetiletí, jsem se nemusel nikdy zajímat. Pokud to na 372 nacpali, tak to nebyl zrovna inovativní výkřik. To že se lanka předírají jsem slyšel několikrét, od profiků, zahrádkáři možná vydrží i těch sedm let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.101 (?), 28.1.2008 12:58

Já si myslím a mám to i potvrzené od známého servisáka, Oleomac je na tom s kvalitou podobně jako Partner. Jen ta cena je vysoká jako u HQ a jiných. Já vlastním pilu Dolmar PS 500 a spokojenost (nestála ani 10tisic). Kolega v práci už má Partnera cca 7let a je spokojený (občas se mu vaří benzín v nádrži, ale už to celkem vychytal).OM bych doporučil pro občasné použití pro lidi, kteří mají dost peněz a chtějí točit kolem. Celý Mountfield je jedna velká reklamní kampaň a ta stojí hrozně moc peněz tak proto ty ceny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 23.2.2008 11:11

Trochu odbočím k motorovým kosám. Také na náš trh se konečně dostaly. byť zatím jen jeden model motorové kosy Oleo - Mac se čtyřtaktním motorem Honda, což určitě posouvá kvalitu těchto strojů trochu výše. Co se týká ceny, je srovnatelná s ostatními kosami s motorem Honda o objemu 36 m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.65 (?), 24.2.2008 2:38

Můžete prosím uvést přesně konkrétní typ Oleo-Mac se čtyřtaktem Honda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 24.2.2008 9:29

Je to BC 360 4T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.37 (?), 3.3.2008 21:40
Ahoj, koukam jak tu diskutuje nad kvalitou Oleo-Mac, tak musim take pridat nejakou svoji zkusenost. Uvodem pravim, ze moje zkusenosti jsou z Oleo-Mac vynikajici. Neberte to tak, ze si chvalim to co mam, ale diky zkusenostem, nemuzu mit nazor jiny. Pred nekolika lety - uz ani nevim, mozna 8 let, jsme zakoupili motorovou pilu, nejmensi ktera byla, 935x. Byla na drobne rezani palivoveho dreva, pri obcasnem topeni. S postupem casu a zmenou bydliste, se zacalo topit pravidelne, karku nahradila motorova freza, pak malotraktor a nyni fabricky traktor Zetor. Stal jsem se vlastnikem male casti lesa a kaceni, kolikrat pomerne vzrostlych stromu, se stalo nocni murou pro chudaka pilu. Pila je nekolikanasobne pretezovana oproti doporuceni vyrobce, udrzbu dostava, lec ne pravidelne a co se delo v prubehu jejiho pouzivani? Obcas vymena svicky, listy, samozrejme retezu, filtru sani a jednou jsem menil kompletni spojku (lamely odrbane na zelezo). Zavady - vytrzeny sroub drzaku listy, problem bude asi ve mne - nedodrzeni utahovaciho momentu, jinak nic. Ted o vikendu jsem sundal hlavu valce, s tim ze usoudim ze pila je KO a konecne si poridim nejakou vetsi a docela prekvapeni - lehce zakarbonovany pist a hlava(po ocisteni jako nove) a hlavne - ve valci neni zadna hrana, ojnice(pistni cep), bez vule. Pila je z venku odrbana, poskrabana, barva misty pryc, ale vevnitr je jak nova. Tak nevim... s jinou znackou pil nemam zkusenosti, ale tohle me presvedcuje, ze to tak spatne nebude a u znacky zatim zustanu. Mam spadeno na 947, tak pokud by mela vydrzet, co tato, budu spokojen. Pak mam jeste krovinorez, ten slape bez problemu, ale faktem je, ze je pouzivan jen prilezitostne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.66 (?), 3.8.2011 20:14

Ahojte.. preco si nezalozite nejaky fanklub Mauntfield kupte si nejaku stodolu a tam si mozete ukazovat vase super masiny... co keby ste si radsej kupili naozajstne pily... a videli by ste o com to je my co mame motorové pily to vieme... neodsudzujem tych co na to nemaju... zdravim vsetkych a nech vam to dobre rezzze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.195 (?), 5.8.2011 14:21

Paci sa mi vas nazor a mate uplne pravdu lebo Oleo-mac patri do smetiaka a nie do lesa takze vedia jednoznacne Husqvarna, Stihl a Jonsered. takze ludia nenechajte sa nachytat na reklamu s kolesom stastia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.27 (?), 29.2.2008 20:04

Málokdo to ví, ale pily Oleo-Mac se prodávají i pod značkou John Deere. www.deere.com JD by si nenechal vyrábět srágory, je to hlavně o obsluze a údržbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika