Olej Stihl HP ultra



Kiksfix - (11) - 230.119 (?)
29.4.2018 14:56

Zdravím, mám Stihl HP ULTRA s datem výroby 2013, vypadá dobře, je čirý, homogenní a mezi prsty maže. :) Je použitelný? Díky. Zbyl mi z dob modelaření a je to skoro plná litrovka. byl dobře uzavřen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 0.79 (?), 2.6.2016 21:43

Mistře PP Vaší předností je soudit a hodnotit, ještě kdybyste tomu rozuměl. Vaše teorie všechny oleje jsou stejné je nenapodobitelná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.210 (?), 3.6.2016 9:43

Používám HQ olej desítky let bez problémů s motorem dvoutaktním.Jestli je to stejný u jiné značky nevím ale jsem s ním spokojený a měnit do budoucna nebudu protože nemám nejmenší důvod, porucha s motorem nebyla za 20,let žádná.Každý ať si pořádně rozmyslí čím bude živit svůj stroj.A ne stylem každý měsíc liji jiný olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.12 (?), 2.6.2016 9:08

Pane PP, nemate pravdu, a to hned dvakrat:

1. To největší k*rvítko NENI vždy uživatel. Je vela odbornikov, ktori vedia spravne obsluhovat a udrzovat stroje, niektori sa prezentuju aj tu. Suhlasil by som mozno s formulaciou často to kazi uzivatel, ale urcite NIE VŽDY.

2. Ekonomicke postupy typu tzv. " Planovane zastarávanie " su realitou uz takmer 100 rokov. Nie je to ziadna spiklenecka teoria. Žiaľbohu. Popieranie tejto smutnej reality je zotrvavánie v nevedomosti.  K*rvitka su tu, a pouzivaju aj odborne oznacenie " TFP "

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.6.2016 12:28

Planovane zastarávanie " su realitou uz takmer 100 rokov... Žiaľbohu.
 

Na druhé straně můžeme být někdy rádi, že tu k**vítka jsou. Jinak by váznul technologický pokrok. Kdo by vyvíjel nové lepší modely, kdyby každému dobře sloužila jeho značková pila 40 let a tedy po nových nebyla poptávka? Ekonomiku tlačí kupředu spotřeba a tu k**vítka setsakra urychlují. Co mi na tom opravdu vadí, je obrovská ekologická stopa takové průmyslové filozofie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.12 (?), 2.6.2016 13:41

   Dobry den p. Vysloužile, nie nesuhlasim, ze by drvivá večšina obyvatelstva zemegule bola ráda, že tu jsou k*rvitka (TFP). K*rvítka neboli na zemeguli minimálneu poslednych 100 000 rokov a technologicky pokrok neviazol, jak nás učí história.  Naopak, pravidla "Planovaneho zastáravania" (TFP) okradaju a zotročujú prave najnižšie prijmove vrstvy obyvatelstva, ktori musia dookola pracovat, aby si kupili opakovane kupili vec, ktoru uz mali a pouzivali by ju nadalej, keby sa tá vec kvoli k*rvítku nepokazila. Napriklad spolahlivu funkcnu pilu desiatky rokov. A vôbec by im nevadilo, že nepoužívajú posledný najmodernejší model. Naopak, ak by z nejakeho dovodu chceli/potrebovali novší model, starší by mohli napr. predat, kedze by bol plne funkcny. Mali by moznost volby. Teraz musia vygenerovat odpad a kupit si dalsi šunt, tiez coskoro zrely do šrotu. A tak dookola. Sme tu na záhradkarskom fóre, všimnite si, ako mnoho uzivatelov tu desiatky rokov pouziva legendarne zostavy VARI strojov. Neverim, ze by sa tešili, keby sa im každe napr. 3 roky napr. fatalne rozlomila prevodovka a museli by kupovat novu...

  Žiaľbohu, vaše posledne dve vety su smutná pravda:

" Ekonomiku tlačí kupředu spotřeba a tu k**vítka setsakra urychlují. Co mi na tom opravdu vadí, je obrovská ekologická stopa takové průmyslové filozofie.  "

   Kedze sme ľudia ako celok nenažraní a chamtiví, tak svet ide touto DLHODOBO NEUDRŽATELNOU CESTOU.

Aj preto som napisal, ze robime zo zemegule smetisko a naši pravnuci nás budú preklínať do horúcich pekiel za našu terajšiu bezohladnosť.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 234.89 (?), 2.6.2016 16:19

Som rád že aj na takomto fóre sa preberaju hlboké filozofické otázky.

Tu na okolí všetci profíci používajú Klasický červený olej Stihl HP.Pri denno dennom nasadení žijú profi stroje priemerne niečo medzi 3 a 5-imi rokmi.Nejedná sa pritom len o profi stroje.Mnohý majú aj farmy a občas aj hobby strojčeky. Čiže o nejakých olejoch ako kurvítkach je hovoriť podľa mňa trochu nezmyselné.

  A len tak na okraj - mohol by mi niekto z miestnych odborníkov. neako zrozumiteľne vysvetliť takúto vec.

  Stihl má tri kvality oleja

HP     -- Jaso -FB

Vyššia trieda je 

HP Super   -- Jaso - FD

A najvyššia trieda

HP Ultra    --   Jaso -FB

 Neviem, ale mne to nepasuje do tej teórie "Viac pásikov - viac Adidas"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.79 (?), 2.6.2016 17:10

Jani02 co je v názvu HP Ultra? High power ne high live. Ty jsi tvrdá podtatranská hlava. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.248 (?), 2.6.2016 19:33

ked upresnovat tak spravne... High Performance

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.79 (?), 2.6.2016 21:37

Vidíte, jak je název zavádějící a ještě Ultra (FB). Can get a Mercedes for a very high price, very high performance.

Můžete mít mercedes za velmi vysokou cenu, s vysokým výkonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kiksfix - (11) - 230.119 (?), 29.4.2018 14:56

Zdravím, mám Stihl HP ULTRA s datem výroby 2013, vypadá dobře, je čirý, homogenní a mezi prsty maže. :) Je použitelný? Díky. Zbyl mi z dob modelaření a je to skoro plná litrovka. byl dobře uzavřen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika