Olej Stihl HP ultra



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
         
host - 89.197 (?) 
1.5.2018 22:43

Trošku mimo konkrétní téma, přesto k olejům STIHL.

Mám návod k motorvé pile kde se píše:

Směšovací poměr u oleje STIHL 1:50 u ostatních značkových olejů pro dvoudobé morory s klasifikací API TC 1:25..

Je to jenom marketing nebo v čem je rozdíl? (norma API TC - oleje pro vysokozatížené, vysokoobrátkové motory) - vyšší norma podle API není indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 1.5.2018 23:16

Když ony se klasifikační řady přesně nekryjí a tak olej API TC může mít kvalitu od JASO FC po JASO FD. Pokud tedy nějaký neznačkový olej s odřenýma ušima splní JASO FC a je déle skladovaný, pak se výrobce pily kryje tvrzením o poměru 1:25. Mastnější už být nemůže, protože pak by se neúměrně zvyšovala kouřivost a množství karbonu. Kupovat FC se nevyplatí, je lepší zvyknout si používat kvalitnější olej i do levných strojů. Tedy konkrétně do Jikovu na Tera či Vari stroji lze použít API TB v poměru 1:40 a nebo API TC v poměru 1:50 jako do pily. Proč mít dvě různé směsi, když lze mít jen jednu "labužnickou" = univerzální pro všechny 2T koně ve stáji.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.184 (?), 2.5.2018 4:25
Stihl HP ultra byl primárně určen do 4mixů, měl jsem nejsilnější profi 4mix a když jsem přešel na nejsilnější 2mix, tak u oleje jsem zůstal a používám ho kvůli sjednocení i do obou motorovek od stihlu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.184 (?), 2.5.2018 4:29
Ještě dodám-vpodstatě stejný olej dělá i motul, cena +- stejná, je to pro vysokoobrátkové motory.I barva je stejná...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 2.5.2018 15:11

Stihl HP Ultra leju do křoviňáku, dříve všech pil i do Variny cca 2 roky po výbrusu -jde jak švýcary. Co se týče Motulu, spolu s Elf nejlepší 2 takt oleje, běžně dosažitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika