Motorová pila Oleo-mac



host - 119.62 (?)
21.10.2006 15:54

Mám oleomac 951 rok výroby 95 koupil jsem jí jako jetou z bazaru....vše je o.k. až na mazání řetězu....někdy maže jako o závod a někdy jen chvilku a konec....vypláchl jsem nádržku na olej a vyfoukal jí,zkontroloval přívod k liště a nikde jsem nic nenašel...Tak mám podezření na čerpadlo...jsem kutil a chtěl bych se na to podívat,rozebrat,ale ještě jsem žádnou pilu nerozdělával..neměl by někdo nějaký nákres,manuál jak je celá pila zkonstruovaná....?případně mě kontaktujte na: najmis@centrum.cz      Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 161.118 (?), 4.5.2008 12:09

Jen bych ještě dodal, že je dobré mít dva řetězy a střídat je na jednu řetězku (stejnoměrné vyběhávání).V tom případě vychází životnost jedné řetězky (efektivní životnost) právě na ty dva řetězy.

Jinak OM bych si osobně nepořídil.Od roku 95 opravuju pilky a něco už jsem dal dohromady - i pár OM, ale radši ruce pryč :-).Osvědčená značka (H, S,J) pořád platí a kvalita zpracování dílů (a kvalita servisu) mluví za všechno.

OM je dost špatně zpracovaná (vzhledem k ceně) a poměry obsah, výkon, váha jsou taky dost nedostačující.Dost zavádějící je taky cena, protože za cenu stejnou můžou prodejci nabídnout opravdu kvalitní mašiny.Naopak, za cenu OM můžete mít i dva stroje srovnatelné kvality (u různých prodejců), které někdy nosí i jinou značku (někdy i jinou barvu krytů)- výrobce je však stejný.

Každý podle svého gusta, takže můj příspěvek berte jen jako moji osobní zkušenost a můj názor.Možná pro někoho 13 let makačky s pilkama různých značek včetně jejich opravování není dost velká zkušenost.Pak na můj názor nehleďte a běžte do OM.

Zdraví ARBI.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.208 (?), 10.5.2009 14:21

 A co Stihl? Kočička ne?Jedna segrovka a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.99 (?), 2.6.2007 10:05
Chci si koupit křovinořez a nemám žádné zkušenosti. Poraďte!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.75 (?), 24.6.2007 11:36
Křovinák kupte jestli už ovšem není pozdě stihl nebo hq mněl jsem om 755 master a byl to strašnej křáp každou chvíly nějaká závada v záruce neuznaly nic a hlavně na díly jsem čekal třeba i měsíc a jelikož s tím dělám jako profík tak mi uteklo mnoho kšeftu bohužel jsem se nechal nachytat masivní reklamou ted mám stihl fs 400 asi pul roku a jsem naprosto spokojený s pozdravem M. Macoun
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.49 (?), 24.8.2007 22:04

Kup si 3 ovečky, jako můj kamarád. Jedné říkal Stiga, druhé Stihlka a třetí skopová hlavo, a měl po starostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.6 (?), 4.1.2007 0:19
naprostý souhlas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.15 (?), 18.10.2006 9:53
Sjutečně - náhradní díly jsou velmi drahé. Za řetězku (ozubené kolečko, pohánějící řetěz pily - tedy součást evidentně znažně namahanou,tudíž podléhající opotřebení) u pily Olo Mac E 160 F jsem zaplatil cca 700,- , za olejové čerpadélko z plastu cca 300,- . Cena srovnatelné pily Oleo Mac je
cca 5000,- , cena pil jiných  značek ( srovnatelných parametrrů) je zhruba
2/3 až 3/4 ceny za pilu Oleo Mac. Myslím, že tato značka není tak dobrá, jak tvrdí Mounfield.
Za slušný peníz  relativně málo muziky -  to je Moutfield + Oleo Mac.
 T. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.62 (?), 21.10.2006 15:54

Mám oleomac 951 rok výroby 95 koupil jsem jí jako jetou z bazaru....vše je o.k. až na mazání řetězu....někdy maže jako o závod a někdy jen chvilku a konec....vypláchl jsem nádržku na olej a vyfoukal jí,zkontroloval přívod k liště a nikde jsem nic nenašel...Tak mám podezření na čerpadlo...jsem kutil a chtěl bych se na to podívat,rozebrat,ale ještě jsem žádnou pilu nerozdělával..neměl by někdo nějaký nákres,manuál jak je celá pila zkonstruovaná....?případně mě kontaktujte na: najmis@centrum.cz      Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.15 (?), 1.2.2008 16:50

Cau chlapi mám OL951 z roku 94 pila je ok lišta 45cm a co se týká mazání řetězu je zespoda filtr, který se rozdělá šroubovákem pak stačí vyfoukat a je vše OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 23.10.2006 14:42
No a jsme u to Oleo-mac z bazaru a že jich tam je. Mám Stihl od roku 92. Výměna řetězky, pal. filtru 1ks svíčka a nezpočet řetězů. Spojka origo. Vživotě mě nenapadlo ji dát do bazaru a koupit jinou. Už ani náhradní díly se k ní nedodávají pro vysoký věk. A ona řeže a řeže. Lidi neblbněte. kvalitní značková pila se vám odmění spolehlivostí a pokud je tam oněco vyžší cena ta se vám vrátí při servisu, pokud se o ni budete dobře starat. Na 7 let záruky zapomeňte. Mountfield je stejně neuznává s odkazem -vada vznikla opotřebením ne vadou materiálu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika