Motorová pila Oleo-mac



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 157.35 (?) 
20.3.2012 6:58

Nikdo neměl problem s mazáním elektr.pily Oleo-Mac?Je to ojedinělé, časté.?Dá se to odstranit?Nebo je lepší to vyhodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6496) - 14.199 (?), 20.3.2012 7:22

Jestli u všech strojů a přístrojů se při poruše zeptáte na internetu a pak to vyhodíte, jste docela magnát. Slovo servis, či opravna asi nepatří do vašeho slovníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 20.3.2012 11:33

Přesně tak.To, že máme dva roky záruku na věci neznamená, že je nemůžeme vyčistit, namazat a případně opravit.V záručním listě je přesně napsáno, co můžeme udělat.To co tam není, můžeme udělat.Známý přišel s nářkem, že mu pila nechce startovat.Má jí v záruce, co má dělat.Když jsem se zeptal, kdy pilu naposledy čistil, tak odpověděl, že je v záruce.Tak jsem před nim rozdělal kryt od startování.Plné mokrých pilin.Tím jiskra šla na kostru.Po vyčištění pila opět startovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.35 (?), 20.3.2012 12:35

Ano, slovo servis a opravna nepatří do mého slovníku.To bych přeci řekl kamarádovi, ať to doveze do opravny.Já mu slíbil, že se poptám.Uvedu vám příklad a dám vám otázku.Celou minulou sezonu mi šla špatně nastartovat sekačka.Pán který to opravuje mě nevykládal jestli vím co je servis, ale vymenoval mi nejčastější poruchy.Takže jsem prověřil těsnost sání, svíčku,filtr.Letos jsem ho potkal a řekl jsem mu, že prostě žena tu sekačku nenatočí a musím 20x mačkat balonek(pumpičku).Doporučil mi abych sundal filtr a podíval jsem se jestli při zmáčknutí tam stříká benzin.Výsledek?Při mém mačkání, jaké jsem prováděl v praxi, tam nic nestříkalo.Teprve pohledem do sání jsem zjistil, že balonek mám prudce zmáčknout, pak stříká.Já si myslel že saje, takže jsem ho hluboko zamačkával a pouštěl.Sekačka startuje na první pokus.Kolik by to stálo v servisu??To samé je s tou pilou.A není to o tom, jestli jsem magnát.Někdy je vítězství to hodit do popelnice.Jestli umím nastavit vstřikovací čerpadlo u desetiválce a dát první válec na vstřik po telefonu, tak snad pochopím, které dva šroubky mám povolit nebo utáhnout u pily OM.Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 20.3.2012 22:56

Položená otázka zní:"Kolik by to stálo v servisu?".Odpovídám, nevím, protože nepracuji v servisu. Já si opravuji všechny závady sám, kromě záručních.Podle toho, co jste psal o sekačce, moc motorům nehovíte.Protože stačilo vyšroubovat svíčku a hned poznáte, že do válce nejde benzín.Dále se to dá poznat již podle zvuku při startování.V žádném případě se Vám nechci pošklebovat či vysmívat, že tomu nerozumíte.Každý rozumíme něčemu jinému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.35 (?), 21.3.2012 7:28

Když si všechny závady opravujete sám, tak by mě zajímalo proč elektrická pila OM nemaže řetěz.To byla moje otázka v tomto vláknu.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6496) - 14.199 (?), 21.3.2012 7:59

Sice asi umíte nastavit lecos, ale teoreticky. Protože kdybyste něco opravdu uměl, tak byste se na tu kamarádovu pilu podíval a o něco se pokusil. Což jste jak píšete neudělal, takže vaše zásluhy při snižování hlav pionýrů přišly vniveč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 21.3.2012 8:51

Zdravím, ony už i ty úpravy přišly v niveč, protože poměr zdvih/průměr vrtání válce, tvary kanálů, váha a průměr sertváků klikovky, toto všechno ještě umocnit zvýšením komprese vlivem snížení hlavy. Potom ještě "vyrabovat" tlumič výfuku a jsme na výkonu -1kW, to byly amaterské úpravy motorů fichtlů. Ten motor "našlapat" prostě běžnou úpravou nešlo. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.35 (?), 21.3.2012 10:30

Máte pravdu p.Stando.Akorát mě mrzí, že jsme neprobrali to mazání elektrické pily OM.To se nedá nic dělat.Tam mi pán píše že jsem... a kdybych nebyl... tak bych se na to podíval.Tak to ne.To není moje.Je možné, že jsem zvolil nevhodný dotaz a nevhodný čas.Tím bych to uzavřel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 21.3.2012 21:36

S tím mazáním el.pily.Nalijte trochu benzínu do nádržky pro olej.Pořádně s tím zatřepte.Určite se vyjdou nečistoty.Pak vezměte injekční stříkačku s jehlou a snažet se nastříkat do otvoru trysky pro mazání řetězu.Dovnitř se nedostanete, ale vyčistíte otvor.Po tomto vyčištění by to mohlo opět mazat řetěz.Většinou je to zanesené nečistotami.V případě, že by to nepomohlo a troufnete si na rozebrání udělejte.V opačném případě to dát na opravu kdo tomu rozumí.Ale vždy zatím pomohlo vyčištění.Protože při nalévání olej se dovnitř dostávají i dřevěné piliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika