lehká pila



host - 1.251 (?)
7.9.2008 14:39

Výkonná řetězová pila, lehká,  napájená z akumulátorů je podle mně protimluv. Pokud nechcete utrácet opravdu velké peníze za superkvalitní akumulátory a za kvalitní pilu. Trochu lepší je varianta automobilový akumulátor a silný měnič a standartní řetězová pila, ta lehčí a s menším odběrem. Stejně tam jsou problémy s výkonem, 12 voltová automobilovka může delší dobu napájet měnič tak do výkonu 500 - 600 wat, při větším výkonu měnič odebírá z 12 voltové baterie obrovský proud, což je náročné na baterii, měnič i vzájemné propojení. 24 voltová autobaterie je na tom líp, ale stejně pokud delší dobu napájí pilu o výkonu 1200, 1400 watt, je to na hranici jejího výkonu. Na jedno nabití baterie podle mně od oka půjde řezat dohromady takových 10 - 20 minut, to už je lepší ušetřit peníze, koupit kvalitní ruční pilu s kvalitním pilovým plátkem a totéž obřezávat ručně tak dvě hodiny. Ušetří se potom i za fitko... Opravdu životaschopné řešení na prořez řetězovou pilou je podle mně jedině řetězovka na 220 napájená motorgenerátorem.  Pokud se mají ořezávat menší stromky, možná by životaschopné řešení mimo síť byla přímočará ocaska napájená měničem z automobilového akumulátoru. Ocaska by měla zvládnout větve do průměru 8 - 10 cm, je levná, lehká a bere na rozdíl od řetězovky jen 500 - 700 wattů. Už z principu má přímočará ocaska menší odběr, protože řez ocaskou je mnohem užší než řez řetězem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 80.111 (?), 6.9.2008 13:39

Já osobně jsem sice nevyzkoušel ty nejdražší sady, ale mám solidní zkušenosti s neznačkovým, nebo méně značkovým nářadím a mohu potvrdit, že tam jsou velké kvalitativní rozdíly. Tak že bych to neházel všechno jednoho pytle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 6.9.2008 15:35

To rozhodně souhlasím, rozdíly jsou značné. Já mám již 3 akušroubovák - vždy jiná značka, ale vždy stejný výsledek - pokud chci toto nářadí používat, tak musím nabíjet těsně před vlastním použitím. Poslední má 24V,  je ještě v záruce, přesto když si nabiji akumulátory dopředu, tak stejně nevydrží a musím pořád jeden mít na nabíječce a druhý používám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 6.9.2008 22:17

Celý problém tkví v jedné podstatné věci, akumulátory trpí samovybíjením.Čím dražší a kvalitnější, tím méně trpící touto necností, cena jde ale neúměrně nahoru vůdči dosažené kvalitě.Dosti solidní akumulátory a za slušné peníze, lze složit v prodejnách s modelářskými potřebami, kde najdete dosti velkou škálu různých akumulátorů i daleko lepší nabíječky, nežli se běžně užívají.Lze dosáhnout daleko lepších výsledků jak v kapacitě, tak rychlosti nabití a životnosti akku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.111 (?), 7.9.2008 0:19

No nevím, jestli je modelářská prodejna to pravé, protože např. články do letadel jsou stavěné tak, aby měly co nejnižší hmotnost. A za to se samozřejmě platí. Já ale např. vím o prodejně v Ostravě, která prodává přímo originální články do aku nářadí a mohu si při tom vybrat, kapacitu popř.  i značku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 7.9.2008 9:49

Proto tu je diskusní fórum, aby každý mohl napsat svůj názor a popsat zkušenosti, dobrý postřeh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 7.9.2008 12:12

Jirko, jak jsem Ti ukazoval ten startovací box od Ety, napadlo nás, že by to bylo řešení při špatném zdroji a dobré aku vrtačce/šroubováku. Včera jsem chtěl dotáhnout šrouby na podlaze vozíku k Vari. Protože jsem používal v pátek 24 V šroubovák, vzal jsem ho - čekal jsem, že bude ještě nabitý - a po 3 šroubu se vybil, tak jsem nasadil 2 baterii a ta vydržela 7 šroubů. To už mě naštvalo a zrealizoval jsem připojení na startovací box. Nic to vlastně nebylo, stačilo použít díl z akupaku, který se nasadí do šroubováku, propojovací káblík a ten zajistit proti vytržení a správně připojit - polaritu - k boxu. Startovací box jsem nepoužil od jara, kdy jsem si pomáhal u slabé baterie při startování na M22. Přesto jsem v pohodě dotáhl všechny šrouby na podlážce, kterých je kolem 30. Mám 2 stejné šroubováky na 12V, neboť ten druhý mi dal kamarád - odešly mu baterie. Takže mohu šroubovat a vrtat až do... Ještě jedna zajímavost i logické vysvětlení - takový výkon ještě neměl. Když jej chci zastavit, tak si dříve spálím ruku o plastovou hlavu upínáku vrtáku. Na 24V a 9.6V to pasovat nebude, ale to mi nevadí. Je to další možnost využití startovacího boxu - startování, záložní světelný zdroj, a nyní i pohon vrtačky. Těch cca 8Ah na vrtání a šroubování v místech bez el. proudu s rezervou stačí. Samozřejmě to komplikují dráty a jistě nebylo účelem takovým aku přístrojů tahat při práci dráty, ale co jinak s tím? Pro moje potřeby to vyhovuje a třeba to někomu pomůže.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 7.9.2008 15:13

Ahoj, mám podobnou zkušenost, používám vyřazenou baterii ze záložního zdroje, dále pak ještě historickou louhovku, která má dosti nevyhovující rozměry, ale její kapacita pro práci se zdá býti nevyčerpatelnou.V dílně mám usměrněný zdroj 13,5 V /8A, kterým ženu akučku při práci pod střechou, ty dráty občas překáží, ale hlavně, že to jede pořád a nemusím šroubovat ručně.Po takových 100 dlouhých vrutech by bylo asi zápěstí na rehabilitaci.Jinak se Ti ta invetice do startovačky vyplatila, máš další využití a to je jen dobře uvidíš, že to bude kvitovat i akumulátor, bude v provozu, déle vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.111 (?), 5.9.2008 16:16

Ten převodník nebo měnič, ty jsou různé od 75-ti W až po 1000W, ale tam už je potřeba hodně dobrá autobaterie. Ten co mám já, je z Plusu jak byly ty akce, je na max.  zatížení 300W stál cca 600 Kč. Jinak je prodává např. GM electonic muže je mít v nabídce i Tipa, Emos a jiní prodejci elektro.  Nabíječka má odběr 70 W a nabíjí se asi hodinu, tak že je z toho jasné,  že je potřeba použit silnější měnič než 70 W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 7.9.2008 14:39

Výkonná řetězová pila, lehká,  napájená z akumulátorů je podle mně protimluv. Pokud nechcete utrácet opravdu velké peníze za superkvalitní akumulátory a za kvalitní pilu. Trochu lepší je varianta automobilový akumulátor a silný měnič a standartní řetězová pila, ta lehčí a s menším odběrem. Stejně tam jsou problémy s výkonem, 12 voltová automobilovka může delší dobu napájet měnič tak do výkonu 500 - 600 wat, při větším výkonu měnič odebírá z 12 voltové baterie obrovský proud, což je náročné na baterii, měnič i vzájemné propojení. 24 voltová autobaterie je na tom líp, ale stejně pokud delší dobu napájí pilu o výkonu 1200, 1400 watt, je to na hranici jejího výkonu. Na jedno nabití baterie podle mně od oka půjde řezat dohromady takových 10 - 20 minut, to už je lepší ušetřit peníze, koupit kvalitní ruční pilu s kvalitním pilovým plátkem a totéž obřezávat ručně tak dvě hodiny. Ušetří se potom i za fitko... Opravdu životaschopné řešení na prořez řetězovou pilou je podle mně jedině řetězovka na 220 napájená motorgenerátorem.  Pokud se mají ořezávat menší stromky, možná by životaschopné řešení mimo síť byla přímočará ocaska napájená měničem z automobilového akumulátoru. Ocaska by měla zvládnout větve do průměru 8 - 10 cm, je levná, lehká a bere na rozdíl od řetězovky jen 500 - 700 wattů. Už z principu má přímočará ocaska menší odběr, protože řez ocaskou je mnohem užší než řez řetězem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 7.9.2008 20:16

Tak ma napadlo, či by nebolo najjednoduchšie riešenie reťazová píla poháňaná spalovacím motorom? Ak by som mal ťahať zo sebou do sadu el. reťazovku, menič, 60Ah akumulátor z auta, hrubostenné výkonové káble, veď to je náklad pomaly pre autobus. Motorovku hodím do ruksaku spolu 1,5l flašou na benzín a 0,5l oleja odnesiem to aj na bicykli a narežem toho toľko že budem mať celý deň plno práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika