Jaká pila



lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?)
26.9.2010 9:28

mam Solo 643ip a flakal sem tím i palety tak dřevo v lese. U palet opatrně, je to řezání vo hubu, teda spíš o nohy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.209 (?), 24.9.2010 20:43
Tak potom záleží na tom, zda chcete kvalitní stroj profi konstrukce s plnou výbavou, což PS420C má. Ty Jonseredy jsou více než kovové plastové, čerpadla mají stálý průtok, rychlost řetězu při max. výkonu nižší, spojku otočenou ven, tím pádem nutnost robustní a širší kryt s brzdou. Pokud jde o 2250S, tak v této třídě bych srovnával s jinými pilami, než s PS420C. To by byl ale ten rozdíl ještě markantnější, už jen od té nízké rychlosti řetězu se dá odvodit co ty motory dovedou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.52 (?), 25.9.2010 15:25

Bol som zvwdavy ako podmienku oleja predpissuje Stihl... pozrel som si navod STIHL MS 210, 230, 250...a nic take tam nie je... stoji tam... doporucujeme pouzit olej Stihl alebo iny olej pre dvojtaktne motory chladene vzduchom... vylucne nedoporucene pouzit oleje na vodou chladene dvotaktne. Cize na zaklade coho sa tu spomina platnost zaruky len pri pouziti oleja Stihl... volal som predajcovi a konzultoval som to s nim..potvrdil ze podla navodu tam mozem dat aj M2T a neporusim podmienky navodu. Cize rad by som vedel kde ma tento vyrobca podmienenu zaruku pouzitim oleja deklarovanu a ci vlastne taka plati v prexi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.233 (?), 25.9.2010 15:52

Z čeho vycházíte že má Jonsered menší rychlost řetězu? Mají odlišný počet zubů na řetězce? nebo vyšší provozní otáčky?  S obrácenou spojkou u Hsq a Jonseredů sem za posledních cca deset let nezaznamenal problémy, mimo složitější výměny řetězky, nebo jejího pastorku. Jo u OM se lámaly hřídele o tom sem něco zaslechl, ale jinak nic. Plastové kartery používá vydatně u farmářek i Stihl, ale nemyslím že by to bylo nějak zvlášť na škodu protože při určeném použití snesou co se od pil očekává a navíc jsou i o nějáké do deko lehčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 25.9.2010 18:56

Vycházím z technických dat pil J na jeho stránkách s návody porovnávaných pil např. PS 420C (PS 460/500 by se měly srovnávat s J 2250, ale ty jsou vším někde jinde). Přitom řetěz H30 je 0,325 1,3 mm, přesto s ním 2240-2250 dosahuje 17,3 m/s při max. výkonu motoru - to je hobby úroveň.  PS 420C má 18,3 m/s se stejným řetězem 0,325 1,3 mm. I když kroutící moment u J 2240-2250 není nikde uveden, z tohoto se dá mnohé odvodit. Otočená řetězka mimo složitější výměny, také umožní vyprostit pilu při sevření lišty a to se může stát komukoliv. Není moc příjemné vidět zavěšený strom nad pilou a nemít možnost motorovou jednotku odmontovat. Boční kryt je širší, musí v něm být brzda. Je to prostě zastaralá konstrukce, která samozřejmě je použitelná, ale stačí vyzkoušet výměny lišt a řetězů, nebo popisované situace a je to jasné. Plastové kartery u farmářek Stihl nepoužívá srovnatelně. U nové řady je spodní víčko v jednom kuse s plastovým skeletem, což je častečně srovnatelné. Ale farmářky řady 270/280i mají skříň z Mg (tzn. spodní díl pod válcem a olejovou nádržku). přesto to není klasická profi kontrukce např. PS 420C a pod. V těchto třídách jsou pily dost přetěžovány, neboť se stanoví nějaká cenová hranice a množství dřeva za rok. Potom je z toho daleko více dřeva, ale pila je pořád stejná na původní záměr. V tom je velká přednost pil, které mají rezervu v zatížení a odolnosti. I přetěžování snášejí daleko lépe, neboť mají lepší chlazení a odvedení tepla z exponovaných míst.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 25.9.2010 15:49

taky potřebuji poradit o koupi pily- topím dřevem a mám možnost mít frůru palet na topení ale musím palety pořezet-potřebuji nějakou motorovou pilu co možná levnou a dobrou na tyto drobné práce, ale aby se ni po hodině řezání prken na zátop neunavila :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.233 (?), 25.9.2010 15:56

Hsq 435/435e/440e/ Jons cs2240s. Jsou to nejmenší farmářky, mají rezervy a neunaví se tak rychle jako o dost levnější Hsq 236/240/ Jons 2234/2238.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 26.9.2010 9:28

mam Solo 643ip a flakal sem tím i palety tak dřevo v lese. U palet opatrně, je to řezání vo hubu, teda spíš o nohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
prasil - (34) - 241.39 (?), 26.9.2010 12:19
Na palety raději mafla - řetězovku mám elektriku i benzín, ale na palety to není ono...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.114 (?), 26.9.2010 18:58

zober uplne kludne Jonsered 2240 budes uplne spokojny.mal som Jonsered 2141 par rokov, pokial mi ju neukradli a teraz mam Jonsered 2145 a zatial uplna spokojnost, ten Dolmar je byvala skrachovana znacka ktoru znova postavila na nohy az Makita, ktora je sice kvalitna no pili sachs-dolmar neboli nikdy spicka a lesaci skor na ne nadavali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.31 (?), 5.10.2010 1:55

Dobrý den, D. pod M. je fakt, ale zda-li to má vliv na kvalitu výroby? Osobně nemám zdání. Hlavně mi na tomto fóru připadá jako by značky Stihl, Dolmar a Husqvarna měly monopol na výrobu pil. Každému kdo se zeptá na pilu, je doporučen minimálně dolmar, nebo nejlevnější Stihl. Což v dnešní době mi připadá směšné. Zvláště díky tomu, jak si servisy těchto značek dokáží ocenit jejich služby, nebo spíše náhradní díly. Je pravda, že třeba Stihl vyrábí podle mě opravdu jedny z nejlepších strojů. Všechno má bohužel svou životnost a zaplatit 2200,- v servisu za 2 ložiska, gufera, pár těsnění, filtr a svíčku je podle mne nepřiměřené. Zvláště když cena takovéto opravy se pomalu rovná ceně nové věci z Baumaxu. Proto já radím každému zahrádkáři, topiči a podobně: kupte za pár Kč pilu z Baumaxu a pod. 2 roky záruka a když se potom něco podělá tak to hoďte do popelnice a běžte pro druhou. A to s klidným svědomím, protože do Stihlu apod. se vlezou minimálně 2 nebo i 3 nové. Stejně nevím koho by při řezání dřeva do kamen, nebo prořezávání stromů na zahradě zajímaly vibrace, hluk, rychlost řetězu apod. pokud není zrovna v posledním tažení. Nehledě že člověk dělá chyby a nic není jisté, tak stejně tak vám nikdo nezaručí, že značková pila vám vydrží třeba aspoň 3 roky. Zapomenete na olej, zaprasenej filtr nebo pojedete na starou směs a pila za x 000 je v ... Hlavně varuji před, v poslední době velmi oblíbeném, nákupem z Aukra apod. Protože na 90% není prodávající dlouhodobým uživatelem věci, ale prachsprostý překupník co to doveze z SRN nebo PL (v horším případě někde zcizí) otře hadrem, nastartuje, třikrát protočí, udělá pár zářezů a pak napíše v 100% stavu. Vy si pak třeba s vidinou úspory koupíte stihl 180nebo ještě starší 018 za 3000. Dojde pila x let stará bez jakéhokoliv příslušenství, záruky a často i bez lišty a řetězu. Koupíte věci k provozu nutné, řežete pár dní a hurá do servisu. Tam provedou kontrolu, oprava nutná a vystaví tučný účet. A jste bezmála nebo i za cenou nové. A to se vyplatí jak říká Horst. (podobnost s opravou za 2200 uvedenou výše je pouze náhoda, to byl křovinořez). Nicméně já jsem bohužel pokrytec a Stihlu zůstanu věrný, protože s Partnerkou nebo Scionem by mi pořád připadalo, že se mi soused směje přes plot. A to i přes to, že tomu není tak dávno co jsem vše řezal ručně, takže jakákoliv pila je pro mne jako Boží dar. DOLMAR jsem měl taky, sice babičku 100 bez duplexu, ale i přes její výkon a stáří dokázala s ostrým řetězem a trpělivostí přeříznout cokoliv. Super stroj hlavně pro začátečníky co jako já po přečtení rizik apod. by na to zase raděj vzali tu obloukovku. Bohužel začala zlobit a nakonec když odešla i spojka, tak jsem uplatnil řešení s popelnicí, protože za těch 800,- co jsem ji koupil toho nařezala dostatečně. Toď můj výpotek bez kalorické hodnoty...  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika