Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP



host - 55.42 (?)
30.3.2015 20:36

Měl jsem Stihl 362 mám 560xp a 562xpg jde o nejlepší pily co jsem kdy měl. Husqvarna má náskok ve vývoji a je to znát i jinak výkon nahoru váha dolu ne jako u 362. Prostě Stihl doufá, že stále najde dost lidí co jim nevadí těžká neohrabaná krabice s nižším výkonem vyšší váhou a spotřebou oproti možná údajně poruchové řadě 560-2, jistě pokrok si žádá daně, údajný pokrok je bez problémů viz Stihl. Uvidíme jak bezproblémové bude řešení C-M, doufám, že to nebude jen zase nějaké deko na víc :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16   
                     
host - 33.201 (?), 16.4.2014 21:30
Chce to hlavně vybírat spolehlivé stroje, nespolehlivý není vzdorný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 112.206 (?), 15.4.2014 10:38

pozrite sa, kto chce, tak chápe, kto nechce, tak rýpe... môj dotaz skôr smeroval na "radekB", on raz písal, že dolmar sú dobré, ale neodpustia tupú reťaz, zaujímalo ma ako to je, lebo dolmar hs7300 majú u nás veľmi dobrú cenu.  ostrá reťaz je to na čom si dávam zaležať, neznášam "bzučanie" s tupou, ale manipulácia zablateného dreva a pár rezov do konca, vývozka už čaká. približovanie dreva, strom sa otočí, konáre treba orezať ale reťaz už nie je ideálna. vtedy píla trpí, zohrieva sa a pod. otázka smerovala na túto situáciu, kedy sa s plačom nikto nerozbehne brúsiť reťaz alebo ju meniť. ktorá píla zvládne toto bez poškodenia. podobne vzduchový filter. to že som mal stále najčistejší filter je fakt, aj to že som ho 3-4 dní nečistil, moja otázka bola ktorá píla mi toto dovolí, netúžim ho čistiť 2x denne v lese, ani každý deň. neživí ma to už, ale tie dni, kedy som v lese, tak píla dostane zabrať. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 15.4.2014 15:07

Už třetím rokem používám Stihl 362 a můžu s jistotou napsat, že tahle pila vydrží přesně to co požadujete. Jsem osvč dřevorubec a pilu měním každý rok a půl. Prostě po záruce jde pryč. Pila je stroj na práci a né nějaká milenka, kterou musíte hýčkat. Takže, pilu čistím cca jednou za týden až 14 dní podle toho co zrovna kácíme za dřevo (měkké-tvrdé). Sundám kryt motoru, vyčistím žebra válce a vyperu filtr v saponátu. To je veškeré čistění. Když manipuluji na skládce nebrousím hned jak cítím, že je řetěz tupější, ale řežu dokud nemusím na pilu hodně tlačit. Jsem placený od kubíku, takže si nemůžu dovolit po každém druhém řezu obtahovat řetěz. Takto jede pila každý den a po roce a půl je to pořád bezproblémová pila kterou v pohodě prodám nějakému samovýrobci. Předtím jsem používal Husqvarnu 357XP a troufám si tvrdit, že vydrží to samé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.195 (?), 15.5.2014 21:04

Ahoj som zo slovenska hadam ma za to nebudete sekat no dilema hq a stihl kezdi nech si kupi co sa mu lubi nejake 0.1 kilovat hore dole koho to s... e mna vobec hq je jemnejsia je fakt je az mekulinka a ti starsie 372 su vcelku aj dobre ale furt menit av strunu a listi ktore cc vidrzia 100 kubikov je smiesne aspon mne mal som hq aj ked davnejsie a v servise som bol stali zakaznik zapalovanie, mazanie retaze. av struna za par mesiacov no neviem. zo stiliek som mal 361 a 440 a teraz ms 460 verte neverte bez beznich zavad ako startovacia snura a pod sa tie pili nepokazili a tu 460 ozaj chcem zlumpovat a davam jej fakt na p... Ale ona to nechce vzdat a to us par tisic kubikou robneho buka ma za sebou.je to nezmar nech si keca kto co chce viem svoje.viem jej vitikat 2 veci zanasanie filtra ale to je zalezitost 2 minut a este ze je to hranata krabica ale no koho to zaujima hlavne ze slape. a ked ju us polozim na lopatky tak si beriem 461 a to a moze presviecat aj neviem kto viem svoje.chalani tie stihl veci su fakt trocha mohutnejsie ale ma to aj svoju dobru stranku. nezatracujem hq ba naopak minule som pouzival 576 je paradna pekna aj super reze ale obaval bi som to kupit koli spolahlivosti a ze 20 deka hore dole mna to vobec netrapi a vibracia? Chlapi mali traktor v zahrade alebo krovinorez ma ovela vetsie. aspon mne stoho trpnu prsti ale z pili nie sranda vsak. takze kazdi nech si viberie podla gusta. a na jedno ste aj tak zabudli lesu zdar.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.2 (?), 20.7.2014 10:31

každá pila je jen stroj a tudíž je tam možnost poruchy a to jak u stihl tak u husqvarny, jen vím tlik že od doby co husqvarnu koupila firma elektrolux tak to jde od desíti k pěti 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.42 (?), 30.3.2015 20:36

Měl jsem Stihl 362 mám 560xp a 562xpg jde o nejlepší pily co jsem kdy měl. Husqvarna má náskok ve vývoji a je to znát i jinak výkon nahoru váha dolu ne jako u 362. Prostě Stihl doufá, že stále najde dost lidí co jim nevadí těžká neohrabaná krabice s nižším výkonem vyšší váhou a spotřebou oproti možná údajně poruchové řadě 560-2, jistě pokrok si žádá daně, údajný pokrok je bez problémů viz Stihl. Uvidíme jak bezproblémové bude řešení C-M, doufám, že to nebude jen zase nějaké deko na víc :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.196 (?), 12.3.2016 20:50

Ahoj, Libor Petulík z Měštce. Píšu z mobilu. Mám 4 pily, starou Solovku, Sachs Dolmar dob komančů, nově Husku 562 a Štílku MS 362. Sachs má nejpoctivější provedení, ale těžká jako prace, Solovka je malá na odvětvování. Obě jen hoby na doma. Husku a Štílku mám v práci. Za dobu 3 let používání Huska 7x v servisu - z toho 3x v záruce. Výměna karburátoru, pak táhla plynu a před zárukou opět výměna karburátoru (špatné starty) Po záruce pak výměna kliky a ojniční ložiska, výměna gufer  - šla do obrátek, přisávalo vzduch, výměna spojky a olejového čerpadla. Za to olejové čerpadlo si ale asi můžem sami, lil se do toho vyjetý olej.  U Stihlky jen dva servisy -výměna řetězového kolečka v záruce (prasklo) a výměna sacího košíčku v nádrži (neprotékal benzín) Od té doby nic. Jednoznačně je tedy lepší STIHL co se týče závad, já osobně s ní dělám raději. Lépe chytá v mrazu a má menší spotřebu. Příjemnější do ruky a hlavně si nechá víc líbit. A že ve firmě nikdo pily nešetří, na to vemte jed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.106 (?), 16.8.2018 12:41
Pokud se nepletu tak Stihl MS 362 váží 5,6 kg a má výkon 3,5 kW. Husqvarna 560 XP má stejný výkon 3,5 kW, ale váží 5,9 kg. Kromě toho má 362 delší lištu. 362 je sice dražší, ale 30 dkg se v praxi dost projeví, takže bych si ty cca 2000 Kč klidně připlatil. Z osobní zkušenosti bych doporučil MS 362, protože Stihl je v oboru motorových pil absolutní špička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika