Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP



host - 123.32 (?)
21.11.2013 17:50

Len malá poznámka k reťaziam z vlastnej skúsenosti. Neviem ako super sú veľké reťaze oregon pretože ich nepoužívam. Ale mal som možnosť porovnať malú 1.3 stihl a oregon. Stihl reťaz vydržala dvojnásobne dlhšiu dobu a nebolo ju treba tak často brúsiť ako tú istú od oregonu. A aké že to reťaze používa husqarna? Pseudo testy na jútúb sú jedna vec a reálna prax je vec iná. A vlastná skúsenosť je vec najlepšia.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 199.74 (?), 20.11.2013 20:28 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 20.11.2013 20:45

Na videu není soutěž značek, ale soutěž tupého a ostrého řetězu. Vidíte ja jak se u Stihl práší? Najděte něco lepšího.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 20.11.2013 22:30

Takových a podobných videí má Husqvarna víc. Taky mají desítky "hlášek" co je u Stihl špatné. Asi nejlepší co jsem kdy slyšel je "hláška" : na Stihláckým řetěze se od půlky opotřebení ohýbají zuby dozadu. Nám kterým je les a pila obživou a denně ji máme v ruce, jsou taková videa k smíchu, ale bohužel tento web čte hlavně hodně amatérů a proto musíme do nekonečna opakovat, že jsou to lži, aby jsme je ušetřili zklamání z špatně vybrané značky. Ani ne tak značky jako typu pily. Každý začátek je těžký a v lese to platí dvojnásob. Není nic horšího než radit začátečníkovi, aby si koupil pilu o které všichni vědí, jak moc je poruchová. Tak ještě jednou a stále dokola, kdo z kolegů měl, nebo ještě má 560tku, ten s ní měl problémy. Teď ji má už jen jeden a ten říká, že po výměně zapalování a ložisek na klice už nemá problémy a je spokojen. Znám hodně rubačů, kteří přešli od Husqvarny na Stihl, ale ani jeden případ, kdy by to bylo naopak. To je moje zkušenost a komu to není jasné může se do toho lesa zajít podívat. Třeba do Horní Dolní wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.190 (?), 20.11.2013 23:02

tak, tak podle mého tyto pily "kozičkářům" do ruky nepatří. V profi provozu musí tuto stroje odvést bezporuchový výkon, který výrobce deklaruje v promo materiálech.Za mě neuznávám jen jednu značku.Mám obě dvě uvedené-každá má své plusy a mínusy v různých výkonových třídách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.190 (?), 20.11.2013 23:07

Oprava: obě dvě značky - ne 362, ale 261wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.32 (?), 21.11.2013 17:50

Len malá poznámka k reťaziam z vlastnej skúsenosti. Neviem ako super sú veľké reťaze oregon pretože ich nepoužívam. Ale mal som možnosť porovnať malú 1.3 stihl a oregon. Stihl reťaz vydržala dvojnásobne dlhšiu dobu a nebolo ju treba tak často brúsiť ako tú istú od oregonu. A aké že to reťaze používa husqarna? Pseudo testy na jútúb sú jedna vec a reálna prax je vec iná. A vlastná skúsenosť je vec najlepšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 21.11.2013 17:03

To 5.102 u nás přechází chodci po přechodě. Dřevorubci nikam nepřechází, koupí pilu a když nejsou spokojení koupí jinou, není mi jasné proč by měl někdo někam přecházet. U nás 90% Husek a zbytek Stihlky a znám pár vykuků co nejsou spokojeni s žádnou pilou a pokud někdo zde v diskuzi chce navodit dojem, že Stihl je bezporuchový, pak je to lež. Doporučuji přečíst Heureku a zkušennosti s nerozbitným MS362.

Jinak původní 560 a nejnovější se liší skoro ve všem, takže hodnotit dvou letou pilu s tou současnou úplně nejde. Zesílené pružiny, jinak vývod na diagnostiku na karburátoru, změněné kartry na eliminaci rozklížení, jiný válec, víčka nádržek, jiná těsnění, jiná nastavení, software, zesílený výfuk s izolační podložkou, řezná souprava, tři druhy filtrů atd. Na nové pile se můžou posrat už jen ložiska na klice přetěžováním, jinak už by mělo být všechno ošetřeno, profík si musí vyzkoušet sám co mu vyhovuje a s čím je spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.104 (?), 21.11.2013 20:17

tak o proti starši řade je mnoho změn uplně překopanekartery jsou sylnější, zesílený vejfuk jiná spojka, pružina odpružení jiná atd komplet inovace na pohled uplně stejná jo a jiný software husqvarně nic jiného nezbívalo každý kus se jim vracel dokonce v husqvarně padali hlavi jak se říká jsou zmeneny dodavatele na díly momentálně s ní řežu a bez žaadných problemu kamarád jsi ji koupil o 3 měsíce dříve a tež žadný problem jako v předešlé verzi spatne starty netesnost karteru praskla pruzina atd ted si muzu tvrdit že je to prave orechove taky servisi husqvarna a prodejci se tim netajili že první verze byl totalní pruser ted tvrdi mame klid prodali jich na decinsku mnoho a žadna nova verze se nevratila doporucuji je to silenej delnik e opravdu agresivni, sílu ma jak 372 v rezu je i rychlejsi mam i 372 ale mnoho lidi si musí uvedomit, ze je to nastupce 357 tak na 5 kubíkoví buky bych s ní mešel uřizne to, ale clovek by ji zbytecne utahal starty super víška na nádrži bez pomocí kliče zatim nařezáno cca 90 nádržek a bez problemu žadna zavada

Připojit reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.5 (?), 21.11.2013 20:54
No tak by mohli v husce natisknout leták k nový 560 sátce, je celá nová, aj ta kvalita něco váží. Takový průser a začíná druhý kolo. U nás je dost trumpet, který si husku koupí i kdyby jim na do klína. Němci maj jinou úroveň a zákazníka si váži. U nás je blb pilař, němec se zastane chlapa, kterej u něj kupuje kvůli takovejm padaj hlavy, né kvúli našincůum. Celej e-lux je o ničem, jonsered vystrnadili a prodejcům nabídli culochy, některý urvali husku. Třebas tý číny bude na druhej pokus míň, moje důvěra se tímhle koupit nedá. Jonseredu je škoda. pepa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 21.11.2013 21:22

Tak to Vám kolego strašně moc přeji a moc mě potěšilo, jak píšete, že padali hlavy. Myslím, že za takové jednání by se měla Husqvarna veřejně omluvit. Jen si zpočítejte kolik času museli majitelé zmetků věnovat běháním po servisech a peněz co stojí takové lítání. Jasně, polámat se může kterákoliv pila, ale tato se lámala každá a oni moc dobře věděli co pustili do světa. Jenže se za každou cenu chtěli vytáhnout před konkurencí s novým typem. Já měl 4x stejnou závadu, 2x to uznali jako reklamaci, ale byl jsem bez pily pokaždé 14 dní a 2x mě tvrdili, že je to mechanickým poškozením. Nakonec jsem dal pilu jinam, záruka nezáruka a tam zjistili, že netěsní karburátor a přisává si vzduch. Problém byl ten, že to občas při startování "koplo" a rozlítla se startovací pružina a plast. Pila se sice opravila, ale já už byl rozhodlej, že zkusím Stihlku. Vadilo mě hlavně praskání zadního silentbloku (2x) a celkově taková uspěchaná konstrukce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika