Husqvarna 40



host - 69.62 (?)
26.11.2012 18:21

já mám HQčtyřicítku už ca ke dvaceti rokům, nemám sice srovnání, ale taky nemám připomínky, pracuje bezchybně ůměrně svému výkonu, na mé ca 2,5 ha lesa si každoročně lehce stačí - a že už jsme spolu něco složili i když na větší "macky" si pozvu "profíka"- ale jen na položení, před metrovým kmenem se skláním:).

Údržba nestojí za řeč, některým kritickým příspěvkům moc nerozumím, barbarsky leju M6A a nemám problémy.

Teď jsem si na ni nechal "šikovně" spadnout kmen, jestli mi ji nespraví, tak budu smutnit

Ale ty buky zvládla jako máslo 

HQ40
HQ40
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 21.232 (?), 7.1.2012 16:45

Letošním rokem má naše Husqvarna 40 úctyhodných 20 let a kromě benzínu, oleje a řetězů na pilu nemusíme sáhnout. Teď poprvě měním řetězku, trochu jsem ji víc vyjel, ale jinak naprostá spokojenost. Za těch 20 let jsme němnili ani svíčku. A k tomu mazání řetětu - kupuju Bipol, ekolegický olej, litr sice stojí 60,-, to tam má být, tak to tam leju a to stejné s benzínem - ředím 1:40 originál olejem od Husqvarny. Vychásí mi to jedna nádrž benzínu k jedné nádrži oleje mazání řetězu. Výkon celkem slušným, řetězy si brousím sám, i přestože víc ubírám omzovače, pila trhá větší šponu a přesto šlape. Klobouk dolů před originál švédským strojem. Jura

Vyjetá řetězka
Vyjetá řetězka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 7.1.2012 23:21

Tu řetězku právě ty orvané omezováky mají na svědomí.Vzhledem k výkonu pily to nepovažuji za rozumné,,lépe se držet doporučeného snížení omezováků, to že zatím pila žije ještě neznamená, že ji to neškodí.Dvacet let života,,když si ji postavím do regálu, klidně tam jistě vydrží i déle.Je to prostě nepodstatný údaj, napsat počet vyjetých nádrží by už něco znamenalo.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.18 (?), 17.11.2012 19:07

dobrý den..sehnal jsem zajetou H 40 a potřeboval bych někde sehnat manuál. nemá někdo naskenovaný nebo někde stáhnutý? hledal jsem na netu, ale nikde nic :-(chtěl bych vyměnit filtry a nechci se do toho pouštět bez manuálu, kdyby se někde něco pos.. kdyby někdo ten manuál měl, pošlete prosím na mail     reyjim@atlas.cz      děkuji moc :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.87 (?), 17.11.2012 19:12
Stáhněte si servisní manuál workshop na H 40 si je engl ale na vše obrázky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.89 (?), 17.11.2012 20:37

ja jsem vám to ulehčil a našel zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.18 (?), 18.11.2012 13:02

moc moc díky..ale spíš jsem měl na mysli uživatelský manuál ten by mi myslím víc pomohl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 26.11.2012 18:21

já mám HQčtyřicítku už ca ke dvaceti rokům, nemám sice srovnání, ale taky nemám připomínky, pracuje bezchybně ůměrně svému výkonu, na mé ca 2,5 ha lesa si každoročně lehce stačí - a že už jsme spolu něco složili i když na větší "macky" si pozvu "profíka"- ale jen na položení, před metrovým kmenem se skláním:).

Údržba nestojí za řeč, některým kritickým příspěvkům moc nerozumím, barbarsky leju M6A a nemám problémy.

Teď jsem si na ni nechal "šikovně" spadnout kmen, jestli mi ji nespraví, tak budu smutnit

Ale ty buky zvládla jako máslo 

HQ40
HQ40
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.54 (?), 31.8.2013 12:40

Zdravim mam mensi problem, pretrhla se mi horni rukojet a nemuzu nikde najit adekvatni nahradu, original husqvarnu uz asi nesezenu, ale nevedel mi nekdo o necem co by na HQ 40 pasovalo? Predem diky za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.72 (?), 29.10.2013 10:31

Dobrý den, chlapi mám problém se svojí husqv.40-nejde nastartovat, je stará 20 let, je jako nová(má nařezáno cca20 hodin),rozdělal jsem ji, byl ucpaný palivový filtr, nabobtnalá hadička k němu a dal jsem i nová těsnění a membránu do karburátoru (WALBRO 99),vše jsem nastavil asi tak jak má být-asi po třetím zatažení za šňůru se začala probírat, po čtvrtém taky-tak jsem ji nechal chvíli v klidu a už více ani ťuk.Poraďte prosím, elektrika je v pořádku, svíčka dává jiskru, pokud stříknu benzin pod svíčku tak normálně jede tu chvilku než ho spotřebuje-díky moc za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.150 (?), 29.10.2013 12:31
Mrkněte na sítko v karburátoru, gumový přechod sání nemusí těsnit, těsnící gumička na impulsy to stejné, uvidíte po demontáži plastové mezistěny za karburátorem. Na gumový přechod sání můžete dát pružinku, jak se nyní dávají, lépe těsní. Pozor na šrouby, co drží karburátor, nepřetáhněte je, protočí se v plastovém závitu. A musíte dát na oba těsnění, současně dole na zářez lanko plynu a stáhnout, to je chuťovka na jinak povedené, ještě poctivě udělané pile.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika