hledám náhradní díl pila Partner 351



pavka - (4)
5.11.2006 8:18
dík,
chtěl bych jen upřesnit,  že váleček není "očesaný", ale na jednom místě stržený, mohlo by to hovořit o neodborné montáži ke klice a následnému defektu...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pavka - (4), 4.11.2006 18:02, zobrazeno: 11854x

Zdravím všechny, mám v ruce pilu P351 která nemaže. Po rozebrání jsem objevil "očesaný" silonový váleček čerpadla, poháněný drátěným šnekem z klikovky.

Musím koupit celé čerpadlo, nebo pilu :-o  !
Poraďte mi prosím, jaké máte zkušenosti, než půjdu v pondělí do servisního střediska Partner, Jonsered, HQ.
Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 4.11.2006 19:37
Zřejmě budete muset koupit čerpadlo a nechal bych to namontovat v servisu aby mi řekli co bylo příčinou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavka - (4), 5.11.2006 8:18
dík,
chtěl bych jen upřesnit,  že váleček není "očesaný", ale na jednom místě stržený, mohlo by to hovořit o neodborné montáži ke klice a následnému defektu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 5.11.2006 9:22
To nikoliv. Pokud je vše jak má být tak zuby čerpadla při práci jsou namáhány jen minimálně. Problém obyčejně nastává až zuby čerpadla jsou nadměrně namáhány. Například je ucpán výtok oleje nečistotami při skládání pile, může to také být i použitím nevhodného oleje a to obzvlášť v zimním období, ale převážně to bývá zhoustlý ekoolej. Ten nám dokáže zalepit snad úplně všechno.
Dle Vašeho popisu bych se přikláněl k první možnosti. Těžko přesně říct, musel bych to vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavka - (4), 5.11.2006 11:34
díky , to není problém fotky jsem hodil na z tohoto důvodu vytvořený blog http://partnerpila.blog.cz 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 5.11.2006 13:04
Pokud jsem sledoval správně, tak ostatní zuby nebyly dlouhodobě přetěžované, až bych řekl, že nemají opotřebení žádné. Vačka sice malé opotřebení má, ale rozhodně neodpovídá dlouhodobému přetěžení.
Vše nasvědčuje že tam nastalo krátkodobé (okamžité) přetěžení. Jinak řečeno moment, kdy čerpadlo nemohlo utlačit olej. S případnými pilinkami v zubech si čerpadlo poradí.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.2 (?), 26.10.2007 5:57
Mám stejný problém. Ovšem dávat 900 korun + práci do 6let staré pily nehodlám. Leda by se někde ta součástka dala sehnat solo. V servisu chtěj hned měnit celé čerpadlo. Krom toho už jsem ze slabé pily vyléčený a uvažuji o koupi podstatně výkonější pily. Zřejmě sthil nebo husqarna. Ovšem husqarna teď uvedla na trh novinku v podobě "beznářaďového" napínání řeťezu a to se mi moc nezdá. Jedná se o celoplastový mechanismus, který moc důvěry nevzbuzuje. ch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika