Dolmar, Stihl, Husqvarna nebo něco jiného?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 155.178 (?) 
3.4.2007 10:51, zobrazeno: 53345x

Ahoj všichni. Potřebuji trošku názorů od odborníků. Mám asi 17let pilu Sachs Dolmar 100 a v globále jsem s ní byl spokojený. V posledních letech mě zlobil volnoběh po zahřátí a zdechala, když měly spadnout vysoké otáčky zpět do volnoběhu. Nechal jsem pilu ,,spravit" , vyměnili mi pístní kroužek a gufera na klice, ale nic až tak podstatného se nezměnilo, navic se mi asi po roce provozu zlomil pístní kroužek takže je lehce poškozený i válec, tudíš chci řešit pilu novou. Jde mi o praci kolem baráku a pořez palivového dříví takže něco hobby. Nemám žádnou jinou skušenost s jinými pilami a u Dolmaru se mi líbí to, že má blok z MG což by mohlo zase nějaký pátek vydržet. Nevím jestli všechny jiné značky v hobby třídě jsou plastové a proto touto cestou prosím o rady a zkušenosti ostatních. Díky za všechny příspěvky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.230 (?), 3.4.2007 12:05
Máte nejaké osobné poznatky že plast nevydrží? Alebo žeby daľšia propagácia pre DOLMAR?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.253 (?), 3.4.2007 13:24
Průměrně inteligentní člověk pochopí, že MG karter používaný zejména na nejtěžší podmínky nejen u pil není propagace, ale pouze fakt a provozní nutnost, pokud je zájem ze strany výrobce nabídnout vyšší kvalitu. Jestli máte SD 100 na odpis můžete z této pily výhledově použít spoustu náhradních dílů i řeznou soupravu na řadu PS33-PS400.  J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemik - (2), 3.4.2007 13:25
Nevím proč by měla být "opět nějaká propagácia pro Dolmar"... a asi máte zkušemostí dost, že plast je lepší než MG?!
Já bych spíše řekl, že reklam je mnohem více na Stihl a HQ a jsou lidé, kteří prostě jinou značku neuznávají a jiná značka pro ně neexistuje (nejspíše budete jeden z nich). Reklam a propagací na Dolmar opravdu moc není, ale přesto se pily docela prodávají a jsou kvalitní. Nemluvím už o cenových relacích, kde si fanoušci HQ a Stihl musí zaplatit všechny reklamy v televizi, novinách, internetu, billboardy... => zlevnění výrobků => PLAST.
Na pilách DOLMAR nevidím opravdu nic špatného. L.Ch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.98 (?), 3.4.2007 13:55
Souhlasím s panem host - xxx.xxx.187.230, v poslední době mám pocit, že každá diskuze se v tomto fóru zvrhne na to, v čem je Dolmar lepší. Už mě to nebaví a taky to tady už skoro nečtu. Kterýkoliv dotaz na radu o koupi pily a to i když tam jsou specifikovány jiné značky než Dolmar, končí stejně - oklikou je nabídnut Dolmar a pak se strhne horká debata co všechno má lepší. Co třeba trochu kritiky na Dolmar? Prodejní síť, servisní zázemí, hmotnost pil na jednotku výkonu? A ty ceny nejsou zas nijak extra odlišné oproti jiným kvalitním značkám (kromě pofiderních akcí v e-shopech). Nechal jsem se unést, asi du raději něco dělat. P.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.253 (?), 3.4.2007 14:23
p.P.S. souhlasím s Vámi, když nechcete, tak Vás nikdo nemůže nutit toto číst. Ale prosím Vás, alespoň si přečtěte třeba  dotaz p.155.178 o čem je. Myslím si, že není snaha něco někam točit a kličkovat - on Dolmar sám uvádí. Opět musím uvést, že předpokládám, že komunikuji s dospělými lidmi, schopnými vlastního úsudku a rozhodnutí. Je to o radách, které někdo zahodí, jiný použije. Pokud to bude většině vadit, nebude zde nikomu zaclánět J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.178 (?), 3.4.2007 15:09
Toto téma jsem napsal já a jsem skutečně potenciální zákazník . Jsem z Opavy a telefon je na mě 605213057. Toto píši jelikož vidím, že k mému docela obyčejnému dotazu se spíše strhl konkurenční boj. I přesto děkuji za několik užitečných názorů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.154 (?), 3.4.2007 16:49

Zdravím, pane "host - xxx.xxx.187.230, 3.4.2007 12:05" můžete se prosím podělit o zkušenosti z používání "plasťáků"? Jednoho také mám, a  vlastně nevím kde je ta hranice kterou bych neměl při zatěžování překročit. Bohužel příspěvků k životnosti "plasťáků" je velmi poskrovnu. Lépe řečeno, téměř nic.Děkuji. PB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.201 (?), 3.4.2007 18:28
Tak chyba byla na straně operátora. Jestli chcete mám fotku jak dopadla pila po 1/2 hod. řezání - výfuk teplem roztavil plastový obal olejové nádrže otvor o velikosti 4x2cm. V prodejně dotyčnému řekli, že to byla jeho chyba, že pilu přetěžoval - protože co jiného asi mohli říct?Další jsou problémy s netěsnostmi a deformacemi a chlazením klikové skříně, tepelnou odolností. Takže tohle je pro mě stará a vyřešená otázka.Komu plasty stačí v pořádku, já je na pile taky mám, ale tam  kde jsou mi nevadí. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.201 (?), 3.4.2007 19:35
IP adresa se bez mého zásahu změnila, ani jsem si toho nevšiml a z časových důvodů se zapoměl podepsat. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika