Dolamar-Sachs 100 - volnoběh



host - 213.71 (?)
1.1.2007 19:16
Závady jsou podobné, jako ostatních pilách, ale díky přetěžování se buď opakují, nebo projevují po kratší době provozu. Je nutno důsledně zkontrolovat těsnění mezi válcenm a karburátorem a přírubu od zadní rukojeti kontrolovat na dotažení. Stav impulsní hadičky od válce ke karburátoru. Jestli je pila starší může být poškozen karburátor - přílišným dotažením seřizovacích šroubů a tím poškozením sedel - neopravitelné. Tady pomůže zkusit jiný karburátor. Nastavení mezery mezi zapalováním a ventilátorem má být cca 0,2mm - jestli bylo demontováno zapalování - ověřit správnost. Nastavení karburátoru má být H a L 1/1 a po zahřátí motoru přesně nastavit. Máte typ s novějším designem a jinou komorou vzd. filtru? Nebo starší typ - zde není duplex nasávací kanál na vyrovnávání běhu a optimalizaci chodu při všech otáčkách - tudíž je to obtížnější nastavit a pořád to není úplně ono. Rozkreslenou pilu - oba modely a typy 100,100s,102 pošlu. J.S. 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 4.23 (?), 1.1.2007 18:53
Zdravim vás mám ten samý problem z volnoběhem po zahřátí.Vyměnil jsem ložiska.gufera,vyčistil karburátor ale je to pořád stéjné.Já k tomu nemám žádnou dokumentaci. Tak jestli bych mohl poprosit a jestli někdo k tomu něco máte, aspoň základní seřizovací hodnoty.(chozes@seznam.cz)předem děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.71 (?), 1.1.2007 19:16
Závady jsou podobné, jako ostatních pilách, ale díky přetěžování se buď opakují, nebo projevují po kratší době provozu. Je nutno důsledně zkontrolovat těsnění mezi válcenm a karburátorem a přírubu od zadní rukojeti kontrolovat na dotažení. Stav impulsní hadičky od válce ke karburátoru. Jestli je pila starší může být poškozen karburátor - přílišným dotažením seřizovacích šroubů a tím poškozením sedel - neopravitelné. Tady pomůže zkusit jiný karburátor. Nastavení mezery mezi zapalováním a ventilátorem má být cca 0,2mm - jestli bylo demontováno zapalování - ověřit správnost. Nastavení karburátoru má být H a L 1/1 a po zahřátí motoru přesně nastavit. Máte typ s novějším designem a jinou komorou vzd. filtru? Nebo starší typ - zde není duplex nasávací kanál na vyrovnávání běhu a optimalizaci chodu při všech otáčkách - tudíž je to obtížnější nastavit a pořád to není úplně ono. Rozkreslenou pilu - oba modely a typy 100,100s,102 pošlu. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.22 (?), 14.1.2007 15:44
Mám ty samé, zde jmenovaní problémy s touto pilou. Vždycky po provedeném servise a  pěkném zaplacení jela tak jeden den a umřela. Bylo by možné zaslat katalog k této pile s popisem nastavení základních parametrů na adresu: muris@seznam.cz    ? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.121 (?), 27.2.2007 8:57
         Jsem majitelem pily Sachs- dolmar 100. Můj děda ji koupil v roce1985 a víc než 15 let fungovala bez nejmenšího problému. V diskuzi na toto téma jsem jednoznačně pro tuto pilu, na to že se jedná o hobby provedení je to fantastický držák. Bohužel se u ní začaly projevovat stejné neduhy, jako popisují ostatní. Proto bych uvítal katalog náhradních dílů, pokud můžete, prosím zašlete ho na adresu hlavacek.agroservis@ centrum. cz.. Také sháním dodavatele ND, který by je byl ochotný zaslat na dobírku. Všem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.161 (?), 17.9.2009 22:03

Je to moc dobrá pila, mám ji od roku 1990 a řežu a řežu, sice jako hobby, ale na to je určená.Volnoběh nedrží, ale zatáhnu, naskočí a řežu.Jsme rozmazlení a ti co ji vyhazují... napište kdy a kde, přijedu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.9.2009 20:29

Jaký máte typ, se 2 šrouby na vzduchovém filtru, nebo s jedním. Ten se 2 šrouby je vylepšený o duplex systém a nemělo by to dělat problémy s volnoběhem. Pokud to dělá, tak není vše v pořádku a chce to odstranit závadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.189 (?), 29.9.2009 22:33

Mám tuto pilu od r. 1985 a nemůžu si ji vynachválit.Jen potřebuju sehnat silentbloky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.108 (?), 26.2.2012 22:30

Silenbloky jsem kupoval v r 2011, ale za nehorázné peníze t.j. 180,- kc/ks. Duki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 197.203 (?), 26.3.2007 20:59

Dobrý den, má někdo tušení kde se na tuto pilu (Dolmar-Sachs 100 )dají sehnat v Praze díly , případně nějaká dokumentace? Předem dík za info

Skype     martin_malina

martin.ma@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.87 (?), 26.3.2007 21:53
http://www.wmv-dresden-download.de/zz_wmv/php/download.php

v Dokumentsuche si najdite DOLMAR , vyberte si katalog ND na vasu pilu. Inak je to vyborny link aj na  ostatne znacky, hlavne stare stroje.Dolmar je tu skoro kompletny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika