Bruska na řetěz



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Levhart - (3) 
23.10.2006 15:07, zobrazeno: 84109x

Dobrý den,

na eva.cz nabízejí dvě brusky na řetěz - Primex POR 250 a Güde GKS 108. Rozdíl v ceně je 100Kč.
Máte někdo zkušenost s jednou-či druhou, popř. doporučení, která je lepší ? Jedná se mi např o přesnost, robusnost, dostupnost náhr. kotoučů (ten mají v sortimentu u té dražší).
Dále bych se chtěl zeptat, jak je řešeno správné broušení bruskou, když při použití pilníku je správné použít dva průměry. Ten pohyb kotouče kopíruje tu správnou dráhu či jak to je ? :)
Díky za info. JL

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.243 (?), 23.10.2006 15:36

Pročti temata o těchto bruskách je tady toho dost. Jinak na www.bruska .cz se v dohledné době objeví nová bruska a má být levnější než ta předchozí, takže asi tak no....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.253 (?), 23.10.2006 15:55
Když si představíte, jak zub vypadá- dozadu se snižuje, proto je nutný menší průměr od 50% opotřebení , větší průměr pilníku i po 50% by způsobil, že  úhel by byl ne 60°, ale třeba 70°, navíc větší průměr je nutno zabrušovat hlouběji a tím narušíte pevnost řetězu. U brusky to vyřešíte nastavením dorazu, aby kotouč nebrousil příliš hluboko. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Levhart - (3), 24.10.2006 11:39
OK, díky za obě reakce. Tak já ještě vydržím, jaká bruska se objeví na tom webu. Přeji Vám vždy ostrý řetěz :),
Levhart
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.66 (?), 24.10.2006 13:11

Z těch dvou uvedených bruska Primex POR 250 působí zjevně robustnější konstrukcí, má zhruba 3x větší výkon a motor 85 W u brusky bych nepovažoval za dostatečný. Podle obrázků je i uchycení řetězu u výše zmíněné propracovanější. Ale chtělo by to vidět, kouknout z čeho jeto, jaké kde vůle apod. Podle obrázků není zaručeno, že se nejedná o šmejd.

HV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Levhart - (3), 24.10.2006 13:28

To máte pravdu, že co si člověk neošahá, těžko může hodnotit.
Toho výkonu jsem si taky všimnul a rozhodně to vidím spíš na tu Primex POR, ale ještě chvilku počkám ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.238 (?), 24.10.2006 18:25
Nechápu na co potřebujete výkon u brusky na řetěz,kde potřebuješ vzít jen pár desetin,aby ti řetěz chvilku vydržel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.71 (?), 24.10.2006 19:48
Já jsem už o této brusce psal, je z plastu, otáčky 7500, 250W, mě se už asi 60 broušeními  bohatě vyplatila. Ale záleží na Vás co od toho očekáváte a jakou kvalitu provedení chcete. Asi nejslabší článek je doraz na hloubku kotouče v zubu , chce to nastavit o trochu méně, po přitlačení trochu pruží a je hlavně vhodná na broušení od 25° do 35°, dál už u velkého řetězu vadí tělo brusky tzn. při úhlu např. 15°, ale pro klasiku je dobrá. Uložení u kotouče je v pouzdru, uhlíky byly náhradní a kotouč stojí kolem 160,- , ten původní je jako by nebrousil. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.34 (?), 25.10.2006 8:39
Naprosto souhlasím,po koupi brusky jsem okamžitě koupil nový kotouč,původní byl křivý ale jinak při větší opatrnosti jsem nabrousil řetěz lépe,než za 50,-Kč od pilových odborníků.POR 250 je takové udělátko vyrobené v Číně,brousím každý zub po vyzkoušení při vypnuté brusce,abych neubral zbytečně moc materiálu,i když nabrousím jeden řetěz za 10-15 min.,je to lepší,než cestovat po brusičích ve městě.Doporučuji poprvé vyzkoušet na tom nejhorším řetězu,doraz skutečně pruží.A.D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 119.66 (?), 25.10.2006 13:50

Motor 85 W téměř  "zastavíte rukou", nemluvě o zhruba 8mm čřtverečních železa ( zhruba odhad broušené plochy zubu ). Je fakt, že brousíte jen několik desetin mm, ale aby neklesly otáčky, pak je docela problém tak jemně kotouč přitlačit. A pokud otáčky klesnou, kvalita broušení jde ... Samozřejmě přehřátí asi nehrozí.

Nicméně za uvedené ceny samozřejmě ani u jedné nelze předpokládat " nástrojařskou " kvalitu. Přesto to může být lepší ( a jednodušší), než ruka a pilník. HV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika