Ake su motorove pily Oleo-Mac?



host - 33.75 (?)
12.6.2008 12:35

Mám Oleo Mac S56 od loňského roku a jsem spokojený. Máme 4 ary lesa, občas porazíme nějaký strom a nařežeme na topení (nemám ještě štípačku, ale plánuji nákup).

Jiří S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 18.5.2008 20:41

HMM, nemáte zcela pravdu - svátečnímu uživateli motorové pily bych doporučil nákup kvalitné elektrické pily - Narex například, u pily se spalovacím motorem bych volil značkouvou pilu.

Proboha ! Jaký je rozdíl v ceně? Třicet procent? Užitná hodnota většiny MO produktů na h...   a servis obyčejná arogance.

Na druhou stranu je dobře, že lidé u MO nakupují, jejich peníze se stěhují tam, kde jim je lépe. Kdo nakupuje zboží u "obchodníků" formátu MO, nezaslouží si žádné milosrdenství.

Jak to kdysi řekla Halina Pavlowská? (nemusím jí, ale tentokrát trefila hřebík na hlavičku)

Jak poznáte kvalitní věc? Většinou je známá a drahá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.168 (?), 19.5.2008 12:17

Jak poznáte kvalitní věc? Většinou je známá a drahá...

No nevim, tohle ale sedí i na Mountfield ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.226 (?), 12.6.2008 8:46

Proč si myslíte, že mají reklamační oddělení u všech svých prodejen mimo prodejní místo? Protože sem chodí už více lidí jak do prodejny a dělali by asi pěknou antireklamu. Koupil jsem si na základě reklamy (blbec) také jednu z "bezvadných" pil OleoMac a musím říct, že asi po roce lehkého užívání na rodinném domku byla kaput. Při reklamaci mi dělal servisní technik velké problémy s tím, že jsem pilu určitě špatně užíval a že vina je na mé straně. Po hrozbě soudní pře, kdy jsem opravdu byl odhodlaný toto řešit soudní cestou, mi pilu nakonec opravili. Asi po dalším půl roce praskl při sundávání lišty úchytný šroub- podotýkám, že jsem utahoval přiloženým klíčem a ne silou. Opět problém- neměl jsem už nervy na další hádku a radší jsem vytáhnul z peněženky 200,-Kč. Takže od té doby sem již nevkročím. Pilu jsem raděhi prodal i se "7 letou zárukou" a koupil jinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.75 (?), 12.6.2008 12:35

Mám Oleo Mac S56 od loňského roku a jsem spokojený. Máme 4 ary lesa, občas porazíme nějaký strom a nařežeme na topení (nemám ještě štípačku, ale plánuji nákup).

Jiří S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.70 (?), 23.6.2008 23:01

Vlastnim pilu OleoMac 52 a mužu říct že mě už nebaví s ní dělat Je to šunka. Na druhé straně mam taky krovinořez Oleo Mac, Stihl a Husqarna.Dostávají hodně zabrat.Ale na Oleo Mac 740T nemá žádná z nich.A to ma z jmenovanych nejmíň cm3.Je to divoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.64 (?), 24.8.2009 10:43

Samozrejme, ze se Oleo-Mac vyplati kupovat - musite jen vedet jak moc ji chcete vyuzivat. Pokud jen pro domaci pouziti a rezani drivi na sezonu tak se urcite vyplati. Kupovat profi znacku - nevidim duvod proc a kdyz jeste uvazime, ze vetisina lidi, kteri pokladaji tyhle dotazy neumi ani nasadit retez - pak nema smysl kupovat super, mega, profi stroj te nejdrazsi znacky. Pokud je clovek lesakem a dene se brodi v hustem porostu, pak ma smysl investovat do profi stroje jedne!! osvedcene znacky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.201 (?), 25.8.2009 10:54

co to znamena VYPLATI? nevim jak pro vas ale pro mne pomer cena/hodnota

a na to jake jsou ty pily "hodnota" je jejich cena hoodne vysoka (nesmite uvazovat cenu s 50% slevou na kole stesti- takovou cenu totiz vetsina lidi nedostane)

problemy reklamace v mountfieldu jsou notoricky zname takze u nich poradne nemate ani zaruku ze zakona 2roky (pro nedovtipne vysvetlim- kdyz vam jouda slibi zaruku kterou stejne nehodla dodrzet je vam jedno na kolik let nebo stoleti ta zaruka je... a vymozitelnost soudni cestou je smesna... kdyz by vse dopadlo dobre tak nejdrive za 3 roky ale to JE JEN KDYZ... taky to muze dopadnout spatne- soudy jsou nevyzpytatelne)

muj zaver je ze mountfield prodava smejdy (zhruba o 50% predrazene) a zaruku na ne neuznava a laka hlupaky kteri doufaji ve slevu (ktera je v prumeru tak max. 10%, takze ve finale je to predrazene jen o 40%)

to ja mam lepsi zkusenost s jednim marketem (neuvadim jmeno aby si nekdo nemyslel ze jsem od nich) ktery sice prodava tez smejdy - ale zase nedela pri reklamaci drahoty a zbozi klidne i vymeni i kdyz nebylo jeste 3x v oprave

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.64 (?), 25.8.2009 16:01

No vychazim z ceniku pil v dobe kdyz jsem ji kupoval ja - cca 7 let. Kupoval jsem tehdy Oleo-Mac pilu jen pro farmarske potreby - to znamena ne PROFI!! a stala me 15 tisic. STIHL ve stejne vykonove rade skoro jednou tolik a to bylo pro me rozhodujici. Necekal jsem zadny zazrak - nicmene provedl jsem s ni nekolik prorizek lesiku a casti LESU (za ucelem celosezoniho topeni). Za celou dobu zadna zavada a na to co porezala tak spokojenost. Cenik dnesnich pil nesleduji pac nemam duvod jelikoz ta moje stale reze. Nevim proto jak moc se ceny k sobe priblizuji, ale rozhodne nemuzu na tu znacku nadavat a ani ji nijak hanit. Pila se urcite vyplati kazdemu nenarocnemu uzivateli, ale pokud je cena srovnatelna se znackovou pilou - tak brat tu profi znacku, zde ale vyvstava otazka co stoji nahradni dil na takovou pilu.

ad. Servis - se servisem v provozovnach Mountfield osobne zadnou zkusenost nemam, pac jsem jej jeste nikdy nevyuzil. Mozna je to proto, ze si vsechno opravim radeji sam, nez abych cekal na servis. Mozna taky proto, ze se mi jeste nic nepokazilo (pila, sekacka) ;-)

ad. Zaruka - tohle vpodstate navazuje na odstavec o servisu. Duvodem proc se snazim opravit si sam je taky ten, ze tusim a je mi celkem jasne handrkovani se o uznani zaruky napriklad u takove veci jako je motorova pila. To ze lide jsou naivni a slepe veri tomu, kdyz jim nekdo nabidne zaruku X let je bohuzel jejich hloupost. Je to stejne jak u pneumatik. Take mate 2 roky zaruku, ale kdyz vam pneumatika praskne tak nastava expertiza, ktera vetsinou prijde s tim, ze vam zaruku neuznaji a dale se s vami bavit nebudou (zkusenosti z nakladni dopravy). Dovody pro tohle jsou jednoduche - mnoho faktoru, kterymi muzete zivotnost zarireni ovlivnit a toho samozrejme kazdy prodejce vyuziva a i ti profi. U profi je ale predpoklad, ze se zarizenim umi zakaznik pracovat a muze byt servis shovivavejsi.

Muj zaver je ten, ze Mountfield prodava techniku pro zahradkare. Od Hobby zarizeni se neda ocekavat stejnych vysledku jako od zarizeni urceneho pro profi sektor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.177 (?), 25.8.2009 16:19

Mám oleo mac a lituji dne kdy sem si ten sráč koupil. Prodvač říkal, že to je jako ferrari. Za ty peníze sem měl koupit huskvarnu nebo still to je aspoň pila. u oleo macu problémy od začátku, věčně nechtěla startovat, jednou se startér odporoučel tak byl koupen nový, hrozné napínání retězu,  pila nechtěla zhasínat, byla opravované tak 5x a řežu jen rekreačně sem tam soušku. poslední co se povedlo, že mi výfuk roztavil nádržku na olej co je pod ním :-D u moutfielda bych si nekoupil už ani párátko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.182 (?), 25.8.2009 20:42

V mountfielde sa oplatí kúpiť záhradné náradie. Napr. keď bolo koleso šťastia som kúpil sekeru Fiskars o 14% lacnejšie. A tá pôvodná cena nebola vyššia ako v iných obchodoch. Ale motorové stroje až na 53 Max, sú šroty!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika