Ake su motorove pily Oleo-Mac?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 142.121 (?) 
25.12.2006 16:47

upřímnou soustast se všemi uživateli pil Oleo-mac!

Sám jsem měl pilu OM962 a když nevydržela rozřezání tříkubíkového jasanu,řekl jsem DOST!! Pilu jsem po G.O. prodal za 6000Kč , (cena opravy 4500 ) - zaplat´ pánbůh že je pryč , koupil jsem pilu HQ372XPG (nyní již mám druhou) a bylo po problémech. Na pily Husqvarna  , Stihl  a Dolmar nedám dopustit (měl jsem ještě Stihl MS260W  a HQ 353 a teď se chystám koupit Dolmar PS5000)S pilou dělám 2-3 roky , potom ji nabídnu nějakému chalupáři,kterému bude sloužit do smrti a koupím si zase novou.Pily mám vždy 2 - jednu cca 70ccm na silnou hmotu a jednu cca 50ccm na odvětvování a těžbu slabé hmoty

PS: Má někdo zkušenosti s Husqvarnou 575? (hlavě mne zajímá jestli má opravdu motor X-torq o 20% menší spotřebu oproti klasickému motoru)

J.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 213.71 (?), 25.12.2006 20:01
Spotřeba je nižší, ale výrobce porovnává např. model H455 s pilou H55 a uvádí spotřebu o 20% nižší. H55 má klasické vyplachovací kanály - ne 4 a více kanál a plný píst. Takže zatím pouze v porovnání s produkty stejné značky. Např. zmiňovaný  model PS 5000 rozhodně dle konstrukce a parametrů není standardní motor, ale speciální úprava válce a kanálů přes PC, odlehčený píst s úpravou pro dokonalé využití paliva až po digitální zapalování dává spotřebu 450g/kWh to je proti klasice - kolem 550-600 rozdíl a to při výkonu 2,8kW a objemu 49,9ccm. Zatím není HQ na DLG ani nové modely Stihlu, takže na víc údajů si budeme muset počkat. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.1 (?), 29.12.2006 23:43

mám pilu oleo mac 5 let a pořád je stejný problém s olejovým čerpadlem už mi tam dali nové, ale stejně se pořád zanáší vždy mi řeknou, že jsem nepoužíval jejich olej už  to stálo dost peněz jedno čištění kolem 400 kč čerpadlo asi 1300 kč. Asi je problém jak jsem se dočetl, že je pístové a ne šnekové. Přij každém dolévání oleje se musí dávat pozor aby se tam nedostala nečistota, což je při práci v lese dost pravděpodobné. Od kamarádů kteří mají HQ nebo STIHL jsem takové problémy neslyšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 30.12.2006 9:38
Je škoda, že jste nenapsal jaké oleje tam dáváte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.68 (?), 31.12.2006 14:59
Ono jetaky dulezite, na co si tu pilu kupujete. Jestli s ni chcete delat kazdej vikend nebo jednou za sezonu prorezat silnejsi vetve u jablone. Mam Husquarnu sedum let starou, v lese mi ji prejel sofer tatrou, ulomil na ni jen brzdu. Oprava po sedmi letech vcetne vybrusu, serizeni, nove listy, retezuu a brzdu stala necele dva tisice korun. A to jsem s ni delal fakt denne. 14 dnu nez mi opravili Husquarnu jsem mel pujceneho Oleomeka, skoro noveho a nejvykonejsiho. Byla to neskutecna drina, na stejne dlouhem retezu mel min zubu, rezal pomalej a kdyz jsem zatlacil, tak se zacal dusit. On nemel totiz v zakladu zuby a neslo se do dreva poradne oprit. Ty zuby se muleli prikoupit. Byl sem rad, kdyz sem dostal zpatky svoji, sedum let starou Husquarnu.
F.K. Trpomechy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.1 (?), 31.12.2006 16:08

Rozhoduji se mezi STIHL MS361 a HQ H365 Liší se  obsahem, který má HQ 65.1 a STIHL 59.0 výkon mají stejný 3.4kw/4.6. Má někdo nějaké zkušenosti. Milda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 31.12.2006 18:55
Hlavní rozdíl když pominu cenu je v technice pila H365 je nyní standard mezi lepšími pilami a je to pila určená spíše na kácení a hrubou práci. Motor má otevřený 4 kanál a plný píst. Přesto konstrukčně např. filtr a otočené řetězové kolo je ještě celkem na výši. Výhody - dostatečný výkon na delší lištu, nízká hmotnost. Neduhy  - problémy s tlumičem, vyšší spotřeba, dost přidřených pil. MS361 je modernější pila a motor je podobné konstrukce jako PS5000, z toho plyne velmi nízká spotřeba, výhoda je  nízká hmotnost. Nevýhoda možnost použití kratší lišty - z hlediska objemu motoru, výkon je na hranici daných konstrukčních možností, proto je vhodná na středně težké práce Z hlediska časového je vždy více informací u pil starších než, které se vyrábějí rel. krátkou dobu. Přesto bych já v této volbě přednost MS361, kdyby byla nutnost dělat často větší průměry a  větší množství dřeva volil bych PS6400 - konstrukčně a výkonově vhodnější.  J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 31.12.2006 19:13
Ale PS 6400 je taky o 0,7kg těžší než MS 361.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 31.12.2006 22:02
Ano, ale MS361 je zase slabší a to jak objemově, tak kroutícím momentem a její možnosti sahají do kategorie kolem 75ccm když srovnám parametry konkurence. Kdyby byl výkon nastaven jako u MS361 dělalo by to kolem 3,7kW při 9500 ot. , ale o to tu nejde, tato pila má splnit dlouhou životnost a velký výkon při nižších otáčkách. Já jsem si obě pily porovnal v řezu. Je tam znát jiná charakteristika při dosahování max. výkonu a potvrzuje to i účel použití jednotlivých modelů dle výrobců. Taky doba, kdy byly vyvinuty a uvedeny do prodeje je jiná a tím se porovnávají rozdílné technologie.  J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.222 (?), 30.1.2007 22:52
Na obci máme 12 let starej OM 722, je to malej prcek o obsahu 22 kubíků. Seče celou obec a jede furt. Každý rok využije prohlídku  za 3 stovky to nachystaj na další rok. Už by mi nejraději prodali novej, jenže pokud nebude oprava nad 1000 Kč nedáme ho. Nebo si půjdem zatočit. VW by se hodil, před rokem vyhráli v sousední dědině Cadilac
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika