Ake su motorove pily Oleo-Mac?



skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?)
13.4.2008 17:38

Při startování, pokud pila kope, je dobré používat dekompresor a půplyn. Jinak pokud budete měnit šnúru tak tam namotejte zasadně jen takovou co tam má být a tolik kolik se jí tam vejde, čím bude delší, tím lepší a také pak na madle udějejte dvojitý uzlík, stalo se m i že klasický uzlík se časem moc dotáhl a projel mi madlem, pak se musí stertování znovu rozdělat a opravit.. Jinak 952 má slitinový kryt řetězky, takže se neni třeba ničeho obávat. Já mám jinak s OM dobré skušenosti, ale ty 947 a 952 se zhřejmě moc nepovedli, podle toho co tu o nich čtu. Já ji raději prodal dřív než se sní něco stalo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 96.44 (?), 31.1.2010 12:29

Bylo to tak snadné: vyměnil jsem šňůru za novou, asi o půl metru delší a při startu max. využívám její délku. Problém vyřešen - děkuji za inspiraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.212 (?), 13.4.2008 13:21

Provda je dle mého názoru na obou stranách.

Jedni mluví o pilách, a chválí Stihl, případně jiné, druzí o kosách a chválí Oleo-mac. Věřím tomu, že každému z výrobců se daří v obou kategoriích. Já se přiznám, že nevidím do problematiky řetězovek, ale věřím tomu, že Husqarny a Stihy jsou o mnoho lepší než OM, aspoň s nimi uživatelé mají lepší zkušenost. Já mohu posoudit pouze křovinořez OM, který mi běží šestý rok bez návštěvy servisu, pouze se chystám koupit novou vyžínací hlavu, která je prostě prodřená. V tomto případě se však jedná o spotřební materiál za horizontem životnosti. Ale možná že by jiný výrobek sloužil stejně dobře, nebo i lépe. Nevím. Nebudu ho měnit, protože jsem spokojen..

Myslím, že vždy každý bude preferovat to, s čím má dobrou zkušenost a je to tak v pořádku.. I to, že mu uživatel konkurenčního produktu bude oponovat.. i to je v pořádku. Nemá smysl pouštět se zde do hádek, či dokonce zabíhat do vulgarismů. Určitě lze Mountfieldu vytknout cenovou politiku. Ale nemá smysl, aby majitel mercedesu. který jezdí 400km denně a vydělává 80 tisíc, vytýkal svátečnímu řidiči s 20itisícovým platem, že má jen fiata.. prostě i kdyby na mercedesa měl, koupí si fiata, protože mu bohatě stačí a je pro něj operativnější.

Proto.. Každý máme kus své pravdy a respektujme navzájem své zkušenosti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 194.126 (?), 13.4.2008 17:38

Při startování, pokud pila kope, je dobré používat dekompresor a půplyn. Jinak pokud budete měnit šnúru tak tam namotejte zasadně jen takovou co tam má být a tolik kolik se jí tam vejde, čím bude delší, tím lepší a také pak na madle udějejte dvojitý uzlík, stalo se m i že klasický uzlík se časem moc dotáhl a projel mi madlem, pak se musí stertování znovu rozdělat a opravit.. Jinak 952 má slitinový kryt řetězky, takže se neni třeba ničeho obávat. Já mám jinak s OM dobré skušenosti, ale ty 947 a 952 se zhřejmě moc nepovedli, podle toho co tu o nich čtu. Já ji raději prodal dřív než se sní něco stalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.254 (?), 15.4.2008 9:41

Zdravím. Všichni se snaží radit jak máte startovat pilu. Ale nikdo vám neporadil jak máte odstranit příčinu onoho "kopání. Žádná pila nesmí při startování takto chovat aby se přetrhla při zpětném trhu startovací šňůra. Závada je jasná, velký předstih ten může být zapříčiněn buď střihnutým klínkem setrváku nebo třeba špatně vyražená drážka v díře setrváku ale může to být třeba i vadným zapalováním a ještě mnoho dalších příčin. Doporučuji začít tím, že vyměníte setrvák, nebo alespoň zkontrolovat klínek. OleoMac je nešťastná volba. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.215 (?), 15.4.2008 13:53

Dobrý den,

s části s Vámi souhlasím, že závada bude zřejmě v předstihu nebo zapalování. Ale stále nemohu pochopit proč haníte Oleo Mac. Mě by zajímalo kolik z Vás, kdo ho haníte, jste s těmito pilami dělali. Mám pilu OM už řadu let a jede bez závad (krom zadřenýho ložiska na liště - kdo nemaže nejede) a to si řežu každoročně 15m dřeva na topení - včetně kácení. Pily od jiných výrobců jsem neměl a proto je taky nebudu hanit. Určitě si pilu od Oleo Mac koupim zas až mi poje pila babička odejde.

Honza L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.48 (?), 15.4.2008 14:44

Do te jednoznacne kritika take nevidim... Ja jsem po 10-ti lete vynikajici zkusenosti s pilou OM, ktera si prosla peklem a bez jedine zavady, sel zase do OM, ale vyssi kategorie. Tento vikend padl zase valnik dreva, ma spokojenost je porad hodne velka, ne-li vetsi nez byla. Zmetek udela kazdy vyrobce, viz. nase firemni Fabie. Je to mlade auto, ale uz ma problemy, ktere mohli par let a km pockat. Netroufam si rict, ze Skodovka je srot, ale o te nasi konkretni mluvim tak, ze se halt nepovedla. Co se tyce kopani - pokud startuje pilu tata, tak jednak mu nechce chytit, jednak ma take tendenci ke kopani-skubani za snuru. Ja udelam ten samy postup, pila chytne na otocku a bez kopnuti. Neco podobneho jsem mel s motorkou. Ja ji nastartoval vzdy, jiny se s ni trapily a bez vysledku. Je to asi o grifu... dokud bych to nevidel a idelane sam si to nezkusil, nechci rikat, ze ma pila zavadu, ale prakticky prichazi v uvahu jen vyse zminovane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.118 (?), 16.4.2008 16:06

Vy tady píšete pořád to samo dokola, někdo je spokojen s tím a někdo zase s tím. Zajímala by mě ale celkově vyspělost a modernost konstrukce jednotlivých pil. Jak jsou třeba vyřešeny brzdy řetězu, v tom je Stihl asi lepší a další vychytávky. Jestli je něco z umělé hmoty nebo z hliníku je prakticky jedno, oboje stojí za ho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.90 (?), 18.5.2008 10:23

STIHL stroje jsou perfektní co se kvality týče tak i moderní konstrukce ted vyjde nová serie s předvýplachem a dvěma difuzory jako je to u ms441 u všech modelů je předehřev karburátorů a vyhřívání rukojetí je plinulé ne jako u jiných značek že vás to za chvíly pálí tyto stroje perfektně znám a mohu vřele doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.61 (?), 18.5.2008 10:28

Aneb doporučuji, protože to prodávám ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.90 (?), 18.5.2008 16:51

to nepopírám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika