Zázraky v zahradě 2016



Stránky: 1,  2   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
22.5.2016 12:34, zobrazeno: 10941x

Bude vadit, když založím nové téma? Je to strašně dlouhé a dlouho se už načítá. A k mé zahradě dodám: léta jsem čekala, až konečně vzroste, zmizí prázdná místa, vyrostou keře a stromy. Teď ovšem mají zvířátka plno skrýší a já už málokoho vidímsad je to něco za něco, nosmiley Za to tu bydlí zajíc - dorostenec. Přežil, když kočka odnosila jeho sourozence(nejspíš, nacházela jsem mrtvolky u domusurprise) přežívá mého psa, který by ho také zlikvidoval, kdyby se mu povedlo ho doběhnout, přežívá i sousedovic feňuli, která přijde na návštěvu a zajdu někde vypíchne. Už jsem mu dvakrát doporučovala, ať se odstěhujewink snad dostane rozumsmiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 22.5.2016 12:50

Sice to není až taký zázrak, ale aspoň něco do začátku.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 22.5.2016 15:34

Koukám, že máte přírůstků víc, ježčí nadělení je skvěléyesVloni na podzim jsme také 5 v zahradě našli, ale ježura si je přestěhovala a od té doby nevíme, jak dopadli. Na jaře jsme našli zahrabaného jednoho, jestli to byla ona ježčí máma nevíme. A i pejsek je u vás nový. My o pejska také vloni přišlicrying Teď už máme jen samíka..Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.212 (?), 22.5.2016 21:58

Jezecky vam moc zavidim, k nam chodi jen na navstevu (asi mame zbytecne moc uklizenou zahradu :-). Jsem zvědavá, kolik bude letos žab. Vim, ze se to nesmí - ale k nasim slepysum v kompostu jsem prinesla dva dalsi z lesa, pro oziveni chovu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.212 (?), 22.5.2016 21:53

Já se mohu pochlubit sýkorkami v budce, vloni byla ještě prázdná. Ptacci prý mají radeji oprsele :-)

Zajici byvaji treba i v arealech ruznych firem, nemocnic apod., pokud je tam dost zeleně, prestoze je tam ruch a pro ne nebezpecno, asi se neradi stěhují :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 23.5.2016 7:54

Asi jsem slepýš samawink ale u nás jsem posledního slepýše viděla někdy před 10lety(tedy myslím i na okolí) Spíš vidím užovky všeho druhu. Takže slepýše celkem závidímsmileyPtáčci jo, těch, přes to, že jim kočka snižuje stavynotěch máme mraky, všeho druhu..bydlíme na samotě, kolem celkem hodně křovin, včetně u nás, tak se jim daří. Žluna hnízdí někde poblíž a prakticky celý den vyzobává mravence z trávníků, takže on i ten,,udržovaný" trávník, je někomu užitečnýwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.5.2016 9:52

Sice za plotem ale...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 27.5.2016 10:53

Nevadí, to se počítá, jde o to, že se vůbec povede vyfotitwink Pokračování s dorostencem zajdou: zatím ještě žije, ale jestli ho nezakousne pes, tak mu ty ušiska utrhám sama, potvora jedna... Dostala jsem vloni od sousedky semínka chrpy. Klasické modré luční chrpy. U nás nic takového neroste, vlastně ani nevím, kde k ní přišla. Rozsypala jsem je na volný záhonek a doufala, že se něco chytne. Bylo to loňské hnusné horké léto a vyrostly mi dvě a rostou prachmizerně. Ale si říkám od jara, že hlavně, že tam jsou, zase se vysemení a snad bude časem celý záhon. Včera pleju kolem, toužebně pohlédnu na rodící se květ a... je ukousnutá v půli!surpriseMyslela jsem, že mne klepnenoTa druhá nějak vůbec neroste a u téhle budu doufat, že se tím pádem rozkošatícheekya ještě i zakvete. Jinak ho vážně přerazímangry Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 11.6.2016 14:29

Tak zajda zatím žije, okousal mi listy od kedluben, takže naše kedlubny teď vypadají jako nějaké větrníkycheekyje tam bulvička a od ní trčí dokola zbytky šťopeksmiley(fakt už musím říct muži ať i něco vyfotíangel) Žluna u nás prakticky bydlí, kamkoliv jdu, někde ji vyplaším. Teď se k nám ale naučila létat žluva hajní - taky velká krasavicesmileyOblíbila si naši už konečně velkou smuteční vrbu u jezera, takže když sedím tady na Zahradě.cz, mám ji přímo před nosem. To přiletí a začne přeskakovat z větévky na větévku. Já honem vybalím foťák a marně ji hledám objektivemindecisionZaleze do větvoví a nevidím nicfrown No... zatím se nepovedlo, snad příštělaughKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 13.6.2016 11:21

Dneska se mi podařilo konečně vyfotit žluvulaughSice z pěti fotek byla čitelná jen jedna, ale alespoň tohle, blíž to bohužel nejdesmiley Konvalinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika