Založení záhonu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
miple - (8) - 23.2 (?) 
8.4.2014 7:30, zobrazeno: 26802x

Dobrý den. Chci se zeptat jak založit nový záhon na místě kde je normální trávník. Zda přerýt a vyplevelit, nebo mne napadla myšlenka použít černou fólii, trávník posekat a v místech záhonu překrýt černou fólií a nechat až trávník zajde.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 8.4.2014 8:43

Samozřejmě zrýt. Při rytí odříznout vrstvu trávy, tu samostaně na hromadu, za rok vznikne drnovka. Zbytek záhonu nakypřit případně dohnojit kompostem pokud máte. Mělo se udělat nejlépe napodzim, ale jde to celoročně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.11 (?), 21.4.2014 8:07

Když to odřízne a odveze na kompost, který zřejmě nemá a tím pádem by ho musel založit, vznikne mu jáma o objemu 600litrů. Co do ní dá, aby tam neměl lavor? Tak to může dělat jistý hudební nástroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.34 (?), 8.4.2014 8:46

Já jsem místo, kde jsem chtěla mít záhon a původně byl trávník překryla kusy kartonů a zatížila. Zdá se mi to lepší. Postupně tráva odešla, ale místo nebylo tak suché, jako kdyby byla použita nepropustná fólie. Už si ale nepamatuju, jak dlouho to trvalo. Potom jsme místo projeli rotavátorem, vyseli zelené hnojení, poté znovu rotavátorem. Myslím, že takto ale budete mít půdu připravenou až pro setí příští rok, případně letos na podzim pro jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.144 (?), 8.4.2014 9:05

Mne se vcelku osvedcilo zamulcovat plochu budouci zahonu vyssi vrstvou (10-15 cm) posekane travy z kose sekacky. Za sucheho pocasi polevat mulc vodou.  Za cca 4-6 tydnu se to da zryt. Zalezi, zda je k dispozici dostatecne mnozstvi travy ze sekacky. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 8.4.2014 9:37

Já tedy rozšiřuji postupně rýčem (moje heslo - hlavně nenápadnělaugh). Drny na kompost a pod nově vysazené rostlinky kompost a případně hnůj nebo rašelinu - podle toho co je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miple - (8) - 23.2 (?), 8.4.2014 12:34

To řešení s posekanou trávou mne nenapadlo. Záhon chceme nachystat stejně až na příští rok. Posekané trávy máme hafol, takže není problém. Kdybych to pak ještě přikryl tou folií, bude to mí nějaký efekt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 8.4.2014 13:24

Ano, tráva se zapaří, shnije, srazí se do páchnoucí tuhé mazlavé hmoty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 8.4.2014 13:48

Folii na travu uz nedavejte, spis to chce obcas pokropit.. Travni mulc zlikviduje travu pod sebou. Pred rytim travni mulc odvezt na zkompostovani, zaryt se to neda, kdyz je toho hodne (a pokud malo, tak trava resp. plevel tim prorusta). Pokud by se to stihlo zryt tak cca do konce kvetna, daji se pa dat brambory a ty pak okopavat a udrzovat bez plevele a na podzim jsou brambory a pekny zahon. Nebo nechat zamulcovane az do zari a pak mulc odklidit a zryt. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miple - (8) - 23.2 (?), 8.4.2014 14:05

Zkusím tu trávu bez folie.  Dnes budu sekat, tak hned to tam dám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika