Světlušky 2011



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 57.1 (?) 
11.6.2011 21:32, zobrazeno: 23513x

Už je tu zase doba svatojánků - světlušek.

Letos první "lítací světýlko" jsem viděl tento týden v úterý, tedy 7. června 2011 ve 22.04 hod. Bylo to ten večer jedno jediné.

V týdnu jsem se ve vhodnou dobu - tedy zhruba od půl desáté do půl jedenácté hodiny večerní venku nepohyboval. Až odešlu tento příspěvek, půjdu se po nich ještě podívat a pak honem spát.

Lidičky, zajímá vás toto téma? Jsou u vás také světlušky?

Těším se na vaše postřehy.

Josef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 40.132 (?), 12.6.2011 8:57

Tak včera bylo o půl desáté ještě moc světla (na východě republiky a u našich východních sousedů se však stmívá o několik minut dříve - i světlušky tam budou dříve létat).

První světlušku jsem včera viděl zase okolo 10. hodiny. To je prostě jejich doba. Včera jsem jich viděl asi 5 kousků, hlavní doba rojení teprve přijde. Mírný déšť jim nevadil (já jsem koukal z okna).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.174 (?), 12.6.2011 9:04

Nebudete mi to nikdo věřit, ale první letošní světlušku jsem viděl o májce.Opravdu jsem ji držel v ruce, bylo to tak kolem půl 11. pozn.: nebyl jsem opilý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 40.132 (?), 12.6.2011 9:17

Byla to světluška letící, anebo jste ji sebral ze země v trávě?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.174 (?), 15.6.2011 21:57

Byla to světluška "lezoucí".   Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 162.212 (?), 15.6.2011 22:08

O.K. Larvy také svítí a asi se vyskytují prakticky kdykoli, tedy od vylíhnutí z vajíček (předpokládám, že to je někdy v létě) po dobu rojení - tedy červen. Já jsem je v trávě vícekrát viděl v listopadu anebo časně zjara... Prý svítí i vajíčka světlušek.

Za chvíli zase budou létat.

Všera jsem zahlédl dva kousky.

Ale dnes už půjdu spát (ale třeba neusnu a ještě je zkontroluji).

Paní Eleno, světlušky jsou jedním z příjemných zpestření bydlení na samotě u lesa.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 162.212 (?), 15.6.2011 22:10

A po odeslání příspěvku jsem otevřel okno a vyhlédl ven: zrovna jedna letěla :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.174 (?), 16.6.2011 21:28

To mě včera po otevření okna vlétl skoro do domu chroust :-).Naráželo nám jich tu do fasády snad 20. Už se těším na víkend až budu na chalupě a budu světlušky vyhlížet-je to vlhké prostředí blízko pole a tam se jim daří.To je v noci z kadibudky pokoukání .tady ve městysy, kde bydlíme jich moc není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 40.132 (?), 12.6.2011 22:40

Tak dnes večer pouze jedno jediné světélko. Silně se ochladilo (odhaduji, že na nějakých 12 stupňů?) a tak se jim asi lítat nechce.

Také jsem dnes na biolibu bádal v druzích světlušek, které se u nás vyskytují a prohlížel jejich fotky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 161.97 (?), 13.6.2011 22:52

Zatímco se mi (hrozně pomalu) načítaly jednotlivé stránky a příspěvky zahrada.cz - fórum jsem vždy vykoukl z okna. Dnes je o něco tepleji a zase blíže ke svátku svatého Jana a situace je cca o 300% lepší: dnes jsem viděl asi 4 svítilky třpytivé.

Jakpak je to s nimi u vás?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika