Sousedka klepna



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
2.6.2009 12:07
Olino, nejsem s vámi v rozporu, nejde mi o nadsazenost, vadí mi snaha vyvolat zdání jakéhosi morálního dluhu vůči sousedce, kterou navíc zná pouze zakladatel tohoto threadu. A rozhodně není jeho povinnost nechat si zasahovat do svých práv jen proto, že si to někdo jiný myslí, a to ani když to oplácá patetickým blátem. Souhlasím, že přímý dotaz je férový, a pokud nebude účinný, pak bude aspoň dobrou půdou pro další případné kroky. Je určitě rozdíl začínat "dialog" čidly, rádiem a zdí, než když k nim zakladatel sáhne až jako k jedné z posledních možností.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 2.6.2009 10:52

Asi vám připadá dlouhý předchozí příspěvek nadsazený. Ano, možná trochu je, ale je moc pravdivý. Nevím, jestli je sousedka sama, nebo je prostě jen zvědavá jak opice, ale přijde mi nejúčinější se sousedky zeptat přímo, jestli něco nepotřebuje, jestli si nechce přisednout a podobné hlášky, a myslím, že i jí to bude trapné a odejde. Všechna možná čidla a (pardon) chčidla jsou na nic. Tak se s lidmi nejedná. Rozumná domluva mezi lidmi je to neúčinější, co existuje. Aspoň mám takovou zkušenost. A jsem ve věku, kdy už těch zkušeností je hodně, věřte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 2.6.2009 12:07
Olino, nejsem s vámi v rozporu, nejde mi o nadsazenost, vadí mi snaha vyvolat zdání jakéhosi morálního dluhu vůči sousedce, kterou navíc zná pouze zakladatel tohoto threadu. A rozhodně není jeho povinnost nechat si zasahovat do svých práv jen proto, že si to někdo jiný myslí, a to ani když to oplácá patetickým blátem. Souhlasím, že přímý dotaz je férový, a pokud nebude účinný, pak bude aspoň dobrou půdou pro další případné kroky. Je určitě rozdíl začínat "dialog" čidly, rádiem a zdí, než když k nim zakladatel sáhne až jako k jedné z posledních možností.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 2.6.2009 12:48

V tomto súhlasím s andy.wise.

Poznám prípad, keď mladomanželia zakúpili veľmi výhodne domček. Radosť ich však prešla keď zistili, že susedke vadí VŠETKO. Tých vecí čo jej vadilo, bolo za deň aj niekoľko, sťažností, na obci aj polícii niekoľko krát do týždňa, minimálne do mesiaca. A orgány museli neustále reagovať a riešiť. Párik nemohol nič budovať, prakticky sa ani pohybovať po dvore. Nakoniec dom predali, ani neviem či nie ešte lacnejšie ako kúpili.

Pripustime možnosť, že v niektorých prípadoch je rozumná domluva a konštruktívny rozhovor nemožná a už vôbec nehovorím o neistom výsledku. Pripustime aj možnosť, že starší ľudia sú často opustení, chorí a podobne a malo by sa im viacej vecí tolerovať. Ale obdobné aktivity sa vekom prehlbujú a nečudujem sa, že po určitej dobe "špionážna služba" lezie riadne na nervy, najmä v prípade ak sa informácie dostávajú von aj s prilepeným komentárom. Riešením je asi skutočne výstavba poriadneho plotu na vlastné náklady. Sedenie sa dá urobiť určite aj na inom mieste, a dosah počuteľnosti sa dá znížiť zeleňou. Také veci ako občurávanie plotu a iné naschválnosti mi pripadajú neúčinné a skôr prilievajú olej do ohňa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 2.6.2009 13:13

Tak jsem se ještě jednou podívala na úvodní příspěvek. Nikde se tam neříká, že je sousedka stará a opuštěná. Měli jsme sousedku, mladou, měla rodinu - to jest manžela a dceru na základní škole, a když jsme vyšli s návštěvou na dvorek, vyšla i ona a zametala schody do domu. Dokázala je zametat i půl hoďky, fakt. Prostě dokud jsme byli venku. s tím nic nenaděláte. Pokud nepomůžou domluvy, pak sedět jinde, aby si ty brambory mohla okopat i na druhém konci, nebo ta zeď. Ale já bych to nejdřív zkusila domluvou. My tu na to nejsme moc zvyklí mluvit s lidmi, jsme dost uzavření do sebe. uvidíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 2.6.2009 13:18

Zajímavá diskuse, ale stále mi není jasné, co byste té sousedce řekli? že si má jako jít okopávat jinam?  a co by odpověděla ona?  že vám není nic do toho, kde si okopává.

anebo, ať vás neodposlouchává?   ha, ha, nedejte se vysmát, to byste se asi potom teprve pobavili její odpovědí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 70.100 (?), 2.6.2009 13:41

2 AW: Můžete osvětlit, jak sousedka tazatele krátí na jeho právech? On sedí pod pergolou, ona okopává zahrádku. Kde ji okopává, do toho tazateli nic není, stejně jako jí není nic do toho, kam si on sedne. Oba na to mají právo a nijak si tím neškodí. Nechápu, jaký vidíte problém. Ten plot má DVĚ strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.253 (?), 2.6.2009 14:08

Jsme podivní lidé. Sousedy ani nezdravíme, natož abychom s nimi započali nějaký hovor. Jako náhrada za normální mezilidský styk pak přijde to odposlouchávání a schválnosti. Chápu, že ne každý nám sedne, abychom s ním mohli započít hovor, ale aspoň pozdrav a jedna věta třeba o počasí nás nezabije.  Bydlím v paneláku a tady někteří mají problém i s pozdravem. Bydlela jsem ale i na vesnici v domku a vykecávání i vzájemná pomoc mezi sousedy byla samozřejmostí. Sousedka "klepna" je normální ženská, trochu zvědavá, tak to má být. Mávněte nad tím rukou, usmějte se na ni a něco dobrého jí přes plot nabídněte, klobásku nebo štamprličku, třeba se bude revanšovat. Jsou to prkotiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 2.6.2009 14:13
2 PP: Pokud má tazatel pocit, že je mu právo na soukromí upíráno, může daný stav řešit, nejlépe zákonnými prostředky. Z kontextu nevyplývá, že by chodil pod pergolu proto, aby pozoroval sousedku, jak okopává brambory.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 70.100 (?), 2.6.2009 14:28

Sousedka neobtěžuje hlukem, k plotu se blíží tiše. Okopává, aniž by nějak omezovala souseda. Pokud si to správně vykládám, nikdo tazatele nenutí se koukat na okopávající sousedku. Může se dívat libovolným směrem. Pořád nechápu Vaši předchozí reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 2.6.2009 14:43
Pokud má tazatel pocit, že je mu právo na soukromí upíráno, může daný stav řešit... Nikde nepíši, že sousedka obtěžuje hlukem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika