Realizace skalky



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
11.9.2017 10:03

Vidím tu nádheru, ale také to ohromné množstí práce. Nádhera, oba to máte moc pěkné. Přidávejte obrázky, zahrada je každý den jiná, a to je na ní to úžasné. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
stave - (16) - 245.41 (?), 9.9.2017 23:26

Marcelo, děkuji za Vaše upřímná slova. Samozřejmě, že na malém členitém prostranství se nechá kouzlit s daleko menšími obtížemi. Zároveň jsou zde limitující věci co do velikosti a počtu rostlin. Vždy se inspiruji přírodou jako takovou. Nemám rád ty „umělé" předzahrádky, kde každý kousek přírody má své „parcelní číslo", smiley a vše je s velkou pečlivostí kopírováno. Jestli dnes má soused pergolu, zítra ji mám také. Zkouším svůj vlastní styl, který je můj, a nutí mě stále přemýšlet. Trochu více mě k tomuto pomahá mé profesní zaměření, zároveň mi ze školních let zůstal cit a láska k tvořivosti, umění... A to je asi na jiné téma v jiné debatě. Ještě jednou děkuji, Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stave - (16) - 245.41 (?), 10.9.2017 0:07

Další pokračující tvorba...

Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Realizace skalky
Bylinky
Bylinky
Bylinky
Bylinky
Nájemníci
Nájemníci
Nájemníci
Nájemníci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.195 (?), 10.9.2017 7:51

Máte to moc pěkné. Také si poslední rok hraji a ve volných chvílích buduji skalku. Je to v prudkém svahu, takže zídka byla nutnost, ale zase to se skalkou podle mě ladí. Kámen je vlastní ze skalnatého podloží pod domem. Skalu i zídku jsem dělal poprvé v životě, ale zase jsem si o tom hodně načetl, zejména co se týče statiky, základů, drenáže, vazáků, sklonu atd. Omluvte binec a nedodělky okolo, stále se kolem domu po večerech pracuje... ;-)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 10.9.2017 11:28

Chlapi paráda, hezky jste to udělaliyesjen když si představím to moře práce za tím... tak se mi ježí všechny chlupywink Miku, k domu opravdu sedíyesAť vám oběma to veledílo, dělá jen a jen radostlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stave - (16) - 245.41 (?), 10.9.2017 12:07

Dobrý den, chci poděkovat za Váš komentář. Jako stavař Vám skláním poklonu za provedenou suchou zídku. Je to i částečně o materiálu, jaký je k dispozici. Vaše skalka je v zárodku, tudíž máte možnost vše ještě doplňovat, upravovat a zkoumat. Aspoň takto jsem k tomu přistupoval já. V kompozici s kamenem bych možná volil více nízkých kultivarů jehličnanů. V tomto případě borovic, náramně pasují do prostředí skalnatých šikmých stěn. (berte jako radu) Zároveň kámen bude v letních měsících akumulovat a sálat hodně tepla, je dobré vybírat rostlinky vhodné do tohoto prostedí. Zkuste mezi štěrbiny nasázet bylinky, nebudete věřit, jak Vám vykvetou a vytvoří doplňkový podrost a zároveň přispějí do kuchyně. (tymián, saturejka, smil, mateřídouška, kontryhel, šalvěj, yzop aj). Ze skalniček bych jistě nezapomněl na Lewisii, (trochu náročnější na pěstování), rozchodníky, lomikámen, netřesk, hořec, protěž ad. Malé vřesoviště, skalkový šeřík a zlatý jilm dodá další rozměr vhodnému místu. Možností je mnoho, máte skvělé prostředí pro skvělou realizaci. Nakročeno máte velice dobře, vše co jsem doplnil berte jako radu, doporučení, tak jak to vidím já. Přeji hodně úspěchů a těším se na nové příspěvky. Z Vysočiny zdraví Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.240 (?), 10.9.2017 15:30

Děkuji za pochvalu i za rady s výběrem rostlin, určitě něco z Vámi navrhovaného zkusím. Středomořské bylinky jsem letos nějaké doplňoval (údajně mrazuodolný rozmarýn, tymián, saturejku horskou, svatolína cyprišová a rozmarýnolistá), tak jsem zvědav jak přežijí zimu. Také přeji hodně úspěchů a radosti z budovaného díla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.9.2017 10:03

Vidím tu nádheru, ale také to ohromné množstí práce. Nádhera, oba to máte moc pěkné. Přidávejte obrázky, zahrada je každý den jiná, a to je na ní to úžasné. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika