Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, chci poděkovat za Váš komentář. Jako stavař Vám skláním poklonu za provedenou suchou zídku. Je to i částečně o materiálu, jaký je k dispozici. Vaše skalka je v zárodku, tudíž máte možnost vše ještě doplňovat, upravovat a zkoumat. Aspoň takto jsem k tomu přistupoval já. V kompozici s kamenem bych možná volil více nízkých kultivarů jehličnanů. V tomto případě borovic, náramně pasují do prostředí skalnatých šikmých stěn. (berte jako radu) Zároveň kámen bude v letních měsících akumulovat a sálat hodně tepla, je dobré vybírat rostlinky vhodné do tohoto prostedí. Zkuste mezi štěrbiny nasázet bylinky, nebudete věřit, jak Vám vykvetou a vytvoří doplňkový podrost a zároveň přispějí do kuchyně. (tymián, saturejka, smil, mateřídouška, kontryhel, šalvěj, yzop aj). Ze skalniček bych jistě nezapomněl na Lewisii, (trochu náročnější na pěstování), rozchodníky, lomikámen, netřesk, hořec, protěž ad. Malé vřesoviště, skalkový šeřík a zlatý jilm dodá další rozměr vhodnému místu. Možností je mnoho, máte skvělé prostředí pro skvělou realizaci. Nakročeno máte velice dobře, vše co jsem doplnil berte jako radu, doporučení, tak jak to vidím já. Přeji hodně úspěchů a těším se na nové příspěvky. Z Vysočiny zdraví Standa.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika