Prodat či neprodat



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
30.12.2013 20:36

Já bych neprodala. Pokud se na to ted necítíte, zkusila bych jak tady někdo psal, na čas pronajmout. Uvidíte že se vám bude stýskat po "rýpání v zemi" wink

"Jediné co má na tomto světe cenu je půda a to co na ní vyroste"...to mi kdysi někdo řekl a stále myslím že je to pravda smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 0.146 (?), 25.1.2014 8:45

muj kamarad se rozvedl a vratilse do domku po otci domek začal opravovata protoře neměl peníze prodal stodolu a čast zahrady zarazila ho doba kryze a ted ho to mrzí co udělal jeho tata mu říkaval neprodávej to at máš kam dát brambory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.1.2014 11:51

"Dobré je to, co je pro vás dobré" je sice pravda, jen si nejsem jistý, zda to platí obecně.Položil bych si otázku, co by tomu řekli rodiče, předkové,kteří mně statek, či jinou nemovitost svěřili v rámci dědictví.Velké, větší jste vyměnila za menší.Pokud to velké bylo jen a jen Vaše, pak jde jen o Váš byznis.Pokud ale ne, pak je to k zamyšlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 29.12.2013 20:00

dobry den ja jsem v r 1981 koupil zbořeninu o rozloze 17 aru v té době na rodinné domky dávali 5 aru dnes tam máme dum dílny a veěkere zařízení ovocné stromy se zahradou vybojovali jsme pole po předcích máme zvířátka vysadily jsme na mezích kolem polí staré odrudy ovocných stromu koupil jsem traktor vnoučata pasou ovečku a než běhat se sekačkou pustil bych tam par husí a ovečku a děti budou mít radost a je stoho i užitek vnoučata už se těší jak budou na poli jezdit traktorem při uklidu sena a naši předkové říkali vole neprodávej pole a když se objevím na poli přicházejí starousedlíci podávají mi ruku a vzpomínají na mého dědu řezníka do svých 81 let obnovil jsem tradici nedělal klobásy a s blahopřáním předal blízkým měli radost a vzpomínali na dědu a vím že se na ty lidi mužu obratit o radu a pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.12.2013 20:43

Nějak nechápu vaše naříkání. Jaké chlapské práce? Pokud nic neměníte tak žádné fyzicky namáhavé práce na zahradě dělat nemusíte. podle mne zahradu stačí sem tam posekat a chodit za sekačkou zvládne i dítě. Aspoň já na zahradě žádné namáhavé práce nemusím dělat jak je rok dlouhý. Stejně tak nechápu na co potřebujete na to peníze, snad jen na hnojiva a benzín do sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 29.12.2013 21:19

Paní Marcelo, neprodávala bych. Také jsem na zahradu sama, dcera bydlí jinde a manžel odešel. Mám okrasnou a užitkovou část, na té užitkové je někdy dřina (rytí ap.), ale po troškách se zvládne i ta. Protože už jsem v důchodu a navíc po mozkové mrtvici, také jsem uvažovala, co bude, až roky ještě přibudou. Došla jsem k závěru, že pak udělám z užitkové části také okrasnou, ta práce tolik nepotřebuje. Ovocné stromky mám v nízkých tvarech, to se zvládne. Okrasné záhony tolik práce nedají - keře a kytky se natolik rozrůstají, že mezi nimi prakticky plevel nemá kde růst a trávu posekat sekačkou dvakrát za měsíc se také dá. Takže za mne : neprodávat, ale zorganizovat tak, aby práce byla co nejlehčí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.25 (?), 30.12.2013 7:25

Tak jsem si přečetl celou debatu. No radit tedy nebudu jen Vám napíši své myšlenkové pochody. Jsem stárnoucí zahrádkář, sil se nedostává,  nestíhám nic, zahrada má milion nedostatků. celý den se lopotím, přijdu domu a usnu u TV, prostě děs. Navíc často slýchám od manželky " ty starej blázne, už se na to vykašli, už ti není... jak čas běží tak přidává roky. Snažil jsem se nad tím zauvažovat, trucovat a na zahradu se vykašlat. Tady ale nastává situace kdy nemáte o čem přemýšlet, co studovat a nakonec co smysluplného dělat, najednou je prázdno, nikde nic nevyrostlo, nic nekvete, nic nemusíte předělat, dodělat atd., atd.,... život ztratil jeden rozměr. Já jsem si z toho udělal jasný závěr,... některé věci si na zahradě zjednoduším, pěstuji to co dá méně práce, nic nestojí no a hlavně předělávám, předělávám a předělávám aby až budu opravdu starý (100+) abych se z houpacího křesílka jen kochal tím jak to bezúdržbově (fikce které se ale trochu dá jít naproti, tak na půl cesty) kvete a dýchá pozitivní energií. Závěrem si dovolím ještě náhled do vaší duše a jejich pochodů. Vy tu zahradu prostě neprodáte, budete o tom hovořit ještě 50 let ale život bez ní si nedokážete představit,... a tak je to správné, tak to má být smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.78 (?), 30.12.2013 17:51

Zkuste tam 3 měsíce nejet a potom se rozhodněte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 30.12.2013 20:36

Já bych neprodala. Pokud se na to ted necítíte, zkusila bych jak tady někdo psal, na čas pronajmout. Uvidíte že se vám bude stýskat po "rýpání v zemi" wink

"Jediné co má na tomto světe cenu je půda a to co na ní vyroste"...to mi kdysi někdo řekl a stále myslím že je to pravda smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Magdaléna1 - (9) - 122.28 (?), 30.12.2013 20:49

Moje řeč, paní Renato...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Magdaléna1 - (9) - 122.28 (?), 30.12.2013 21:21

Svatá pravda...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika