Prodat či neprodat



Lada2112 - (2) - 158.2 (?)
25.1.2014 8:16

Dobrý den,

je to těžké, ale srovnala bych si priority.Jestli vás to vyčerpává, ale zároveň máte ráda dobití baterek na zahrádce/ což úplně chápu/,vyměnila bych za něco menšího, co zvládnete i sama.

Měla jsem úplně stejný problém s domem-měli jsme veliký dům, k tomu zahradu.Sice jsme na to s manželem dva, ale 8 let jsme jen opravovali a upravovali.Nějak jsem přitom ani nestihla zaregistrovat, že mi odrostly děti.Před rokem jsme vše prodali, nechali si postavit malý domek s meší zahradou.Jediné čeho lituji, že jsme to neudělali dřív.

Každý máme priority jinde a já si uvědomila, že chci žít teď, dokud jsem v plné síle, zdravá a né si za 20 let říkat, kdybych tenkrát...

Bylo to těžké rozhodnutí a dočkali jsme se i hodně negativních reakcí, ale nikdo vám nemůže říct, co je dobré.Dobré je to, co je pro vás dobré.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 30.12.2013 12:59

Ano, tak bych to brala i já. Jestli Vás to paní Marcelo těší, tak vydržte! I já když se lopotím, dospělé děti nemají zájem, i tak je zahrada můj veliký kůň, relax, prostě potěšení a pohlazení po duši. Držím Vám palce, ať je pro Vás zahrada radostí. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.98 (?), 29.12.2013 20:23

Pohled finanční:

"Les, louka nebo stavební parcela" nejsou zahrada. V pozemku vedeném jako "zahrada" máte dobře uložené peníze pouze za předpokladu, že je přímo u inženýrských sítí a územní plán dané obce připouští změnu na stavební parcelu.Pokud ne, je pro člověka který ji nechce koupit vyloženě na zahrádkaření či sadaření v podstatě bezcenná a pro Vás tudíž neprodejná.

Co se týče "lesa",pokud pomineme spekulanty se kterými se poslední dobou roztrhl pytel a chcete les kvůli uložení peněz, zjistěte si nejdřív něco o druhové skladbě lesa, povolení k těžbě, nákladech na vytěžení až po dopravu na pilu a nákladech na znovuzalesnění, dobu trvání růstu lesa do těžebního věku v dané lokalitě a pokud pochopíte, že je to investice na několik rodových generací, směle do toho.

Jak může být výhodná investice do běžné louky je mi záhadou, snad jen v horských a specifických oblastech díky výši dotace na "údržbu".

"Stavební parcela" bývá dražší legrace a peníze skutečně zhodnotí v kvalitních a lukrativních lokalitách.

Pohled zahrádkáře:

bez diskuze je zahrada dokonalý relax a užitek.

Pohled pol.itický:

ve vzduchu visí hrozba doslova brutálního zvýšení daně z nemovitosti a jak je vidět z ostatních nátlakových akcí poli.tiků a naprosté nečinnosti národa ohledně obrany proti nesmyslům - pokud to budou chtít prosadit tak se jim to v této zemi povede. Potom bude inflace na spořících účtech proti poměru cena nemovitosti/daň z nemovitosti neškodnou vzpomínkou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.194 (?), 29.12.2013 19:13

Zdravím, zkuste vydržet a neprodávat, časem se děti osamostatní a oceníte tento i když fyzicky náročný koníček. Taky jsem na zahradu neměla moc času, starala se hlavně tchýně, ale teď když nemůže, děti mě odešly z domu, jsem ráda, že zahradu mám. Nemusí být přece tip top, ale je to fajn relax...

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.12.2013 19:31

Zahrada je jedna z možností jak vypadnout z baráku, odreagovat se z blázince a stresu který je všude kolem nás. Mít nějakou solidní možnost tak přikoupím nebo pronajmu ještě kousek, zahrada je mi malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Magdaléna1 - (9) - 122.28 (?), 29.12.2013 19:39

Mirku, vidím to stejně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.146 (?), 29.12.2013 20:17

já bych to taky neprodal jsem rad za větší pozemek u domu mužeme tam mít ovocné stromy a 5 let jsem bojoval s pronájemcem o vracení pole a jsem rád že to mám zpět něčeho se zbavit jde rychle ale opačně je to horší kdo nemá čas na zahradu pustí tam ovečku a ona to spase

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 29.12.2013 20:38

je znát kdo je ze sedláckého rodu a ma vztah k pudě a kdo je z města z paneláku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.12.2013 21:04

Já jsem z činžáku a následně z paneláku, nyní již delší dobu umístěn na vlastním, bohužel řadovka a zahrádka u domu malá, ale milá. Bydlet dnes v paneláku, tak mám o hodně více času, a o to spíše bych pořídil víkendový "vejmenek", čímž by mohla být právě ta zahrada s nějakou chatkou. Ovšem čumět jen do posečeného trávníku by mi tedy nepasovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 30.12.2013 9:41

A co to má co společného s tématem. Všichni nemůžou být ze selského. Kdo není sedlák, je ze špatné kasty? Spusta sedlaku ze selskeho má vztah k pudě akorát takový, že žijou v Prahe a dusí rolníky o co největší nájem. Ale taky je to vztah, pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lada2112 - (2) - 158.2 (?), 25.1.2014 8:16

Dobrý den,

je to těžké, ale srovnala bych si priority.Jestli vás to vyčerpává, ale zároveň máte ráda dobití baterek na zahrádce/ což úplně chápu/,vyměnila bych za něco menšího, co zvládnete i sama.

Měla jsem úplně stejný problém s domem-měli jsme veliký dům, k tomu zahradu.Sice jsme na to s manželem dva, ale 8 let jsme jen opravovali a upravovali.Nějak jsem přitom ani nestihla zaregistrovat, že mi odrostly děti.Před rokem jsme vše prodali, nechali si postavit malý domek s meší zahradou.Jediné čeho lituji, že jsme to neudělali dřív.

Každý máme priority jinde a já si uvědomila, že chci žít teď, dokud jsem v plné síle, zdravá a né si za 20 let říkat, kdybych tenkrát...

Bylo to těžké rozhodnutí a dočkali jsme se i hodně negativních reakcí, ale nikdo vám nemůže říct, co je dobré.Dobré je to, co je pro vás dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika