Pes na zahradě



host - 43.107 (?)
14.3.2012 7:36

Dobrý den, máme staforda, psa, u silnice jsme mu vzali uražený patník, postavili mu ho do rohu zahrady a tam má dovoleno chodit čůrat, jinak máme po okraji celé zahrady tuje a je pravda, že když byl malý, tak občas nějakou počůral, ale celé loňské léto byl pořád venku a žádna neni rezavá a ani nezašla. Jinak ten náš uličník si chodí trhat do skleníku okurky(loni jsme sázeli okurky na třikrát, bohužel jak cítil okurku, vytrhnul ji i s rostlinou), tak jsme zamezili přístup do skleníku a dobré. Záhony jsme oplotili takovým nižším plotem z pletiva, okolo 50cm a nešel za něj ani jednou. Akorát mi sežral hrášek, nechávám ho plazit se po tom plotu a on ten uličník si utrhne lusk, uteče s nim a vyždibuje jednu kuličku za druhou, je srandovní ho u toho pozorovat.Chtěli jste psa, tak hold musíte oželet anglický trávník

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.135 (?), 13.3.2012 17:31, zobrazeno: 5018x

Poraďte mi, prosím, nějakou rostlinu nebo keř do nádoby, na kterou by nešel pes, napadá mě něco ostnatého, ale náš retriever ožral i růži, takže tak jednoduché to nebude, nemá někdo zkušenost? Děkuji za odpověď. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 13.3.2012 17:53

Zkuste opuncii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.135 (?), 13.3.2012 18:33

Děkuji, Napadá mě nějaký jehličnan, psa máme poprvé, nevím co sežerou a co ne. Ale je dost možné, že všechno a tak mi možná nezbyde nic jiného než dát do nádob kaktus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 13.3.2012 20:07

Jehličnan vám sice nesežere, ale pokud je to pes (ne fena), může ho zničit tím, že u něj zvedá nožičku. Dělají se nehezké rezavé skvrny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 13.3.2012 19:18

Dobrý večer. Váš pes musí vědět že patří do vaší "smečky" a taky mu musí být jasno jaké je jeho pořadí v rodinné smečce. Nikdy nesmí stát jako vůdce!!! Vždy je třeba, aby byl podřízený dospělým a děti přijal jako   "štěnata".  To je ideální stav. O tento stav se musíte cíleně a důsledně postarat!!!  Když neuděláte výchovnou chybu, potom lze pejska naučit a to bez nadsázky chodit i po cestičkách mezi záhonky. K pejskům se musí člověk chovat rovně, férově, laskavě a důsledně. Pes je tak nastaven a přijme vaše chování a odmění vás věrností až za hrob. Musí vás akceptovat jako vůdce smečky. Potom až tento výchovný proces společně zvládnete/ člověk a pes/ je poměrně snadné vysvětlit svému čtyřnohému příteli, že do záhonů je netatktní strkat čumák natožpak něco okusovat. Samozřejmě jsou plemena inteligentnější, nebo živější ale s tím se musí při výchově počítat.  Ještě mě napadlo - pes ač šelma taky rád něco zeleného. Neschází mu vitáminy? Můj pes zbožňoval borůvky a meloun.     Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4490) - 38.136 (?), 13.3.2012 21:13

Máte pravdu, náš hovaward taky zbožňuje ovoce a zeleninu a chodí po cestičkách i do pravého úhlu do té doby, než se mihne u sousedů kočka. To pak pravé úhly neexistují. Taky rád doluje mrkev ze záhonu, dokonce cítí i semínka a pak hrabe. Řeším to tak, že na zahradu chodí jen v doprovodu. A je to fenička, takže čůrá na bobku, a tak máme vyšisovaný jen trávníksmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.107 (?), 14.3.2012 7:36

Dobrý den, máme staforda, psa, u silnice jsme mu vzali uražený patník, postavili mu ho do rohu zahrady a tam má dovoleno chodit čůrat, jinak máme po okraji celé zahrady tuje a je pravda, že když byl malý, tak občas nějakou počůral, ale celé loňské léto byl pořád venku a žádna neni rezavá a ani nezašla. Jinak ten náš uličník si chodí trhat do skleníku okurky(loni jsme sázeli okurky na třikrát, bohužel jak cítil okurku, vytrhnul ji i s rostlinou), tak jsme zamezili přístup do skleníku a dobré. Záhony jsme oplotili takovým nižším plotem z pletiva, okolo 50cm a nešel za něj ani jednou. Akorát mi sežral hrášek, nechávám ho plazit se po tom plotu a on ten uličník si utrhne lusk, uteče s nim a vyždibuje jednu kuličku za druhou, je srandovní ho u toho pozorovat.Chtěli jste psa, tak hold musíte oželet anglický trávník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.17 (?), 14.3.2012 8:22

Nevím, za jakým účelem a jak velkou rostlinu... tak pichlavé jsou třeba hlohyně a různé dřišťály - tam máte velký výběr jak velikostí, tak barev. A když je to ven, klidně to stříkněte sprejem na odpuzování psů - mají ho v každém zverimexusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika