A tráva roste a roste



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
13.6.2016 14:38

´Hm, mě to nepřipadne jako rozmar. Správný hospodář, a tím by majitel zemědělské půdy měl být, se o půdu postará. Paní důchodkyně prostě jen chce, aby pozemek vypadal trochu slušně, až ho jednou předá svým dětem. A většinou jde o to pozemek udržet ve slušném stavu za minimum výdajů a námahy. Ještě to tu nikdo nepsal, ale pravda je, že nesekaný pozemek obsadí bleskurychle mravenci a vybudují zde s využitím zdřevnatělých stonků travin a hlíny mnohdy i půl metru vysoká hnízda, která pak dál prorostou trávou, až už si s nimi neporadí ani velká bubnovka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 84.190 (?), 12.6.2016 8:38

U nás má soused na 800m2 1rob.sekačku.Má zdroj el.proudu, protože se to musí asi občas nabít a hlavně je finančně dobře zajištěn.V minulosti byla debata upravena proto, že někteří z nás reagují na druhé nevhodným výběrem slov.Vytočí je např.nepřijatelný názor. Takže, když tráva roste od jara do 12 června a trochu normálně prší, tak je za tu dobu narostlá 150cm, hustá, polehlá přes sebe na všechny světové strany.Může tam být i svízel a jiné byliny, které zhoršují sekání.To by byl případ tazatele, kdyby to nechával sekat na objednávku a neřídil se stavem trávy.Tento stav nevyhledávám ani když jsem k vůli senu závislý na počasí.Kus 10x 80m /hod v popsaném stavu se mi nikdy nepovedlo.Konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 12.6.2016 11:30

Reaguju sám na sebe, neb jsem mamlas. Plocha sekaná těmi roboty jde spíše až k pěti tisícům metrů, žádných 800. Nekoukal jsem pozorně. Hlavně že o tom jinde rýpu :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.1 (?), 13.6.2016 14:02

Kacířská myšlenka - koupit na jaře jehňata, nechat spásat? Samozřejmě s dodržením základních věcí jako voda, sůl, postupné navykání...

Jinak soustrast, máme doma něco podobného v bleděmodrém. Ano, úcta ke stáří určitě, ale nechat si organizovat život pro nějaký rozmar, to taky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 13.6.2016 14:38

´Hm, mě to nepřipadne jako rozmar. Správný hospodář, a tím by majitel zemědělské půdy měl být, se o půdu postará. Paní důchodkyně prostě jen chce, aby pozemek vypadal trochu slušně, až ho jednou předá svým dětem. A většinou jde o to pozemek udržet ve slušném stavu za minimum výdajů a námahy. Ještě to tu nikdo nepsal, ale pravda je, že nesekaný pozemek obsadí bleskurychle mravenci a vybudují zde s využitím zdřevnatělých stonků travin a hlíny mnohdy i půl metru vysoká hnízda, která pak dál prorostou trávou, až už si s nimi neporadí ani velká bubnovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.217 (?), 13.6.2016 15:27

Správny hospodár hospodári tak, aby mu to prinášalo úžitok. Ak nejaká činnosť neprináša úžitok, ešte to môže byť koníček, či relax (oddych). Ale ak nejaká činnosť neprináša úžitok, ani to nie je pre nás príjemná činnosť (koníček, relax), tak je to plytvanie časom. Takýto čas by sa dal vždy využiť zmysluplnejšie (hoci len na jeho strávenie s rodinou), či príjemnejšie (oddych je tiež potrebný). Ak by sme postavili otázku tak, či máme "dôchodkyni" pomôcť udržiavať dom, v ktorom býva, alebo nevyužívaný pozemok, tak by možno bola odpoveď iná. A možno by stačilo nájsť iný spôsob trávenia spoločného času. Možno je dôchodkyni len smutno.

Možno by sa dalo uvažovať aj na využívaní pozemku. Napr. vysadiť zopár ovocných stromčekov by prinieslo úžitok a práca by dostala zmysel. Možno by sa z nej stal aj príjemný koníček. Ale ak je záhrada ďaleko od domu (ako uvádza autor príspevku), tak by to mohol byť márny boj so škodcami a úrodu by nakoniec obral niekto iný.

Čas si treba vážiť, aby sme raz neľutovali, že sme ho premárnili. Ani naši predkovia ním zbytočne neplytvali. Lúky nekosili len tak, pre zábavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika