Zmrzlé květní pupeny meruněk



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?)
12.4.2019 10:24

Meruňky mám ještě malé, napadlo mě obalit je do netkané textilie.

Netkaná textilie ničemu nepomůže. Může fungovat pohozená přes zeleninu na zemi, kde zdrží teplo vycházející ze země, ale omotaná kolem stromu - bude pod ní stejná teplota jako vně. Mám to i prakticky vyzkoušeno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 168.103 (?), 20.3.2019 12:00

zatopil jsem taky před 2 lety, ale to byl mráz až 21. dubna a já měl 1cm velké plůdky. Okolo vyhřívání přežilo skoro všechno, na okrajích stromu bylo všechno sežehnuté. teploměr hlásil -4,5° v 2m nad zemí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 12.4.2019 0:01

no a dnešní noc už jde zase do tuhého. Moje Karola je obalená půlcentimetrovými plůdky, je zataženo a zatím "jen" +4°, ale jestli se vyjasní, tak nevím, nevím.... Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 12.4.2019 9:16

A díval jste se na předpověď?

portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republika/tydenni-predpoved

Příští týden má několik nocí mrznout (a to ještě není ani půlka dubna). Není to marný boj? Vzhledem k tomu, že předpověď říká -2 a jasno, počítám, že u nás bude tak -6 celou noc (několik nocí). Mohl bych zkusit po nocích pod meruňkou pouštět teplovzdušný ventilátor a vyrobit nějaký talíř nad něj, aby se teplý vzduch rozrpostřel do stran, ale nevím, jestli to má naději na úspěch...

Ale ostatní stromy - počínající kvetení broskvoní, rašící ořešáky, kaštanovníky, kiwi,... vše je tedy letos opět odepsané. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.4.2019 9:23

Všechno asi odepsané nebude, nicméně s bezmeruňkovým rokem jsem se už smířil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 12.4.2019 9:37

Nojo, zdá se, že v úterý v noci pod meruňkou zatopím. Ostatní mladší stromky meruněk a broskvoní s miskovitým typem květu holt zas nezaplodí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 12.4.2019 9:57

Včera celý den +3,7°C a ani se to nehlo. Dnes ráno +1,8°C nyní v 10h je +2,8°C a pořád zataženo občas slabě mrholí. Meruňky dokvétají, zbytek ovocnách stromů ještě nekvete. Ve skleníku občas přitápím a udržuji teplotu +10°C. Sazenice paprik a révy jsem již předevčírem přemístil do domu. Meruňky mám ještě malé, napadlo mě obalit je do netkané textilie.

Severní morava, Návsí 360 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 12.4.2019 10:24

Meruňky mám ještě malé, napadlo mě obalit je do netkané textilie.

Netkaná textilie ničemu nepomůže. Může fungovat pohozená přes zeleninu na zemi, kde zdrží teplo vycházející ze země, ale omotaná kolem stromu - bude pod ní stejná teplota jako vně. Mám to i prakticky vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chargy - (14) - 65.1 (?), 12.4.2019 10:03

Pro nás (Selčansko) se předpovědní modely zatím docela liší, zatímco němci slibují na úterý ráno -3, tak norové 0 a další asi amíci nebo kdo to je taky 0, čili možná to nebude tak strašné (aspon v to doufám).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.167 (?), 12.4.2019 10:47

S netkanou textilii too mám taky vyzkoušeno a nepomohlo. Dávám pod strom el.plotynkovy vařič, na něj prádelní hrnec s vodou a večer to pustim na nejslabší stupeň. Pára stoupá vzhůru a pokud nefouká hodně pomůže. páta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 82.192 (?), 12.4.2019 10:39

Nakonec bude v příštích letech přeci jen vhodnější pěstovat meruňky ve středních polohách, než v těch teplých.cheeky

Liboval si Petr z H ve vlákně rozkvétání 2019, 20.3. v 17:32. Já jsem si kdysi myslel to samé, ovšem pan MV mě ve své střední poloze vyvedl z omylu. Meruňky sice rozkvétají ve středních polohách později, ale případný mráz je potom silnější, takže ztráty jsou nakonec větší než v nížinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika