výsadba nového stromu



Tchořík - (16) - 47.10 (?)
12.11.2008 10:12

A co zkusit na jiz rostouci podnoz nejakou odolnejsi odrudu naroubovat? Prijde mi skoda vykopavat jiz zakorenelou podnoz. I kdyz porizeni noveho stromku je jiste pohodlnejsi a bude i rychleji zapestovana korunka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 111.198 (?), 20.8.2008 22:10, zobrazeno: 16813x

Dobrý den.Letos poprvé jsem na jaře zasadil strom(merunku)nic jsem o výsadbě nevěděl a asi jsem ho zasadil moc hluboko.Před chvíli jsem se dočet že roub musí být nad zemí a já ho mám pod.Mám ho znovu vykopat a znovu zasadit?Zatim roste normálně.Dík za informace pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 21.8.2008 14:54

Obzvlášť u meruněk bych výsadbu asi opravil. Počkal bych ještě asi 2 měsíce, vyryl stromek i s co největším kořenovým balem, podsypal kvalitní zeminou tak, aby byl kořenový bal vysazený na kopečku, nakonec uvázal. Kořenový krček se časem odhalí sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.166 (?), 28.10.2008 12:55

Před 2 lety mi umrzla nově zasazená meruňka. Z ponechané podnože pak znovu vyrazila, ale má spíše charakter keře, než stromku. Jaká je naděje, že bude mít poživatelné ovoce, a budou to vůbec meruňky, nebo jaké podnože se používají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 28.10.2008 19:23

Dobrý večer,
na první dotaz Vám nikdo dopředu nedokáže odpovědět, ale nejspíš ne a čekat 2-3 roky kdyby náhodou, na to bych nespoléhal.Jistě bych to řešil radikálně a ještě teď zasadil nový, volil bych podnož meruňkový semenáč.
         Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.166 (?), 30.10.2008 14:31

Díky za odpověď i názor. Mě ale zajímá, jestli ty podnože prodávaných stromků jsou "plané" meruňky (nebo něco jiného), a pokud ano, tak jaká je alespoň přibližná pravděpodobnost přijatelné kvality ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
.Lukáš - (10) - 245.140 (?), 2.11.2008 22:55

Jako podnože pod meruňky se nejčastěji používají tzv. meruňkové semenáče. Nemají většinou ani jméno, jen kód, např. M-VA-1. Cení se na nich zcela jiné kvality, než sladkost, velikost či vybarvení plodu. Mají plody (i s peckou) jen tak kolem 10-12g! To je asi 4-5x menší než "normální" meruňka! Nebo mohl být jako podnož použit třeba myrobalán, broskvoňový semenáč či slivoň St. Julien A. Nic z toho k jídlu. Pokud chcete pěstovat stromky na úrodu, pak ty nově vyrostené bez výčitek odstraňte a nahraďte kulturní odrůdou. Jestliže Vám předchozí meruňka vymrzla, volte nejakou odolnější - třeba Bergeron. Naopak populární a chuťově nepřekonatelná Velkopavlovická je na mráz velmi citlivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tchořík - (16) - 47.10 (?), 12.11.2008 10:12

A co zkusit na jiz rostouci podnoz nejakou odolnejsi odrudu naroubovat? Prijde mi skoda vykopavat jiz zakorenelou podnoz. I kdyz porizeni noveho stromku je jiste pohodlnejsi a bude i rychleji zapestovana korunka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.180 (?), 18.3.2009 23:57

Povedlo se mi to same jako prvnimu pisateli v tomto foru - pred nekolika dny jsem zasadil merunku (Velkopavlovickou, chtel jsem Bergeron ale byla vyprodana) a krcek mam pod zemi. Uz jsem vcelku smiren s tim, ze ji co nejopatrneji vykopu a zasadim znovu, ale potreboval bych vedet jestli to mam udelat co nejdrive, nebo nejakou dobu pockat? Dekuji za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 19.3.2009 7:57

Pokud zachováte dostatečný kořenový bal, tak je to asi jedno. V tuto dobu se to ale nedělá dobře. Půda je na povrchu bahnitá a v hloubce umrzlá. Aspoň tedy u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 19.3.2009 22:26

Pokud jste ji zasadil "před několika dny", tak bych ji přesadila co nejdříve, než začne na místě znovu zakořeňovat .                                                      Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika