Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 187.224 (?) 
29.7.2015 21:21

Pane Petře, je dobře pro nás všechny když pěstitel označí nějakou odrůdu jako osobního vítěze i s důvody, které ho k jmenování šampiona vedly.. Alespoň máme o čem přemýšlet, zvažovat popř. vyzkoušet.   j.c. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 29.7.2015 21:31

Těžko říct, jestli je to vítěz u mě. Možná ano, ale u rodinných příslušníků rozhodně ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 28.5.2017 19:38

Jsem zvědavý, kolik toho v červnu propadne.

Goldrich
Goldrich
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 31.152 (?), 31.5.2017 16:35

Já už začal u VP s probírkou plodů. Některé větve by už teď potřebovaly podepřít.

Máme jen tři odrůdy meruněk, tady jsou moje zkušnosti:

VP - zhruba 12 stromů různého stáří, chuťově excelentní, šťavnatá, voňavá, plodnost pravidelná a hojná, často přeplozuje - nutná probírka, jinak špatně dozrává s negativním vlivem na kvalitu plodů

Maďarská - jeden strom, chuť podobná a řekl bych i o něco lepší jak u VP - možná způsobeno menším sklonem k přeplozování.

Bergeron - jeden strom, každoročně silně přeplozuje, plody krásně zbarvené do červena, oproti předchozím odrůdám má sušší a tužší dužninu s výraznější kyselinkou, chuťově se jim nemůže rovnat. Letos jsem dost prořezal, hodně protrhal a kvalitně pohnojil, tak snad se dočkám chuťového překvapení.

Vzhledem k počtu stromů a poloze sadu (Kyjovsko, na kopci) nelze mé zkušenosti generalizovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 6.6.2017 17:01

S odrůdou Grossepavlowitzer, jak by Velkopavlovickou s chutí a pěkně po německu nazval Standa von Königgrätz, to bude stejné jako s Goldrichem. Prostě stojí u baráku a proto se letos před mrazy pravděpodobně zachránila.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.6.2017 21:43

Tu je foto maďarského zahradkara Sandora a jeho nádherná uroda marhúľ, ma asi 50 odrôd.Každý tuži po takejto úrode.

A Maďarovi se vyrovnáme i naší úrodou VP nebo-li Grossepavlowitzer (Standa von Königgrätz). wink

Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 16.7.2017 20:53

Sklízím první "vépéčka", ale... opět se mi i letos zdá dužnina plodů sušší. Jestli je to průběhem počasí, podmínkami prostředí, podnoží nebo daným klonem, nevím.  



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 16.7.2017 21:23

Tak to je nádhera. A ještě k tomu to jsou nejchutnější meruňky na světě.smiley Já je tady zdaleka zralé nemám. Není zralá ani ta Lenova, ani Goldrich, ani Marlen a Ceglédi Óriás. Sucho tady rozhodně není. Prší skoro každý den. Ani nevím, co s tou vodou v sudech. V minulém roce začalo sucho v srpnu a září. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.7.2017 22:10

Paráda, pane Mikešiyes.Po mrazivé noci 10.5. se V-péčka a Maďarky zdály být vpohodě, ale nakonec se po 10-14 dnech osypaly do jedné.Zbylo mi jen něco málo na Bergeronu který už začíná vybarvovat, příští týden by mohl být zralý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.133 (?), 16.7.2017 22:56

A ako je to u vás pan Jiří FM s Vehardou? Tiež zmrzla? U nás pomrzli komplet všetky odrody.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika