Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?)
16.7.2017 20:53

Sklízím první "vépéčka", ale... opět se mi i letos zdá dužnina plodů sušší. Jestli je to průběhem počasí, podmínkami prostředí, podnoží nebo daným klonem, nevím.  



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 187.224 (?), 29.7.2015 21:21

Pane Petře, je dobře pro nás všechny když pěstitel označí nějakou odrůdu jako osobního vítěze i s důvody, které ho k jmenování šampiona vedly.. Alespoň máme o čem přemýšlet, zvažovat popř. vyzkoušet.   j.c. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.7.2015 21:31

Těžko říct, jestli je to vítěz u mě. Možná ano, ale u rodinných příslušníků rozhodně ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.5.2017 19:38

Jsem zvědavý, kolik toho v červnu propadne.

Goldrich
Goldrich
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 31.152 (?), 31.5.2017 16:35

Já už začal u VP s probírkou plodů. Některé větve by už teď potřebovaly podepřít.

Máme jen tři odrůdy meruněk, tady jsou moje zkušnosti:

VP - zhruba 12 stromů různého stáří, chuťově excelentní, šťavnatá, voňavá, plodnost pravidelná a hojná, často přeplozuje - nutná probírka, jinak špatně dozrává s negativním vlivem na kvalitu plodů

Maďarská - jeden strom, chuť podobná a řekl bych i o něco lepší jak u VP - možná způsobeno menším sklonem k přeplozování.

Bergeron - jeden strom, každoročně silně přeplozuje, plody krásně zbarvené do červena, oproti předchozím odrůdám má sušší a tužší dužninu s výraznější kyselinkou, chuťově se jim nemůže rovnat. Letos jsem dost prořezal, hodně protrhal a kvalitně pohnojil, tak snad se dočkám chuťového překvapení.

Vzhledem k počtu stromů a poloze sadu (Kyjovsko, na kopci) nelze mé zkušenosti generalizovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.6.2017 17:01

S odrůdou Grossepavlowitzer, jak by Velkopavlovickou s chutí a pěkně po německu nazval Standa von Königgrätz, to bude stejné jako s Goldrichem. Prostě stojí u baráku a proto se letos před mrazy pravděpodobně zachránila.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.6.2017 21:43

Tu je foto maďarského zahradkara Sandora a jeho nádherná uroda marhúľ, ma asi 50 odrôd.Každý tuži po takejto úrode.

A Maďarovi se vyrovnáme i naší úrodou VP nebo-li Grossepavlowitzer (Standa von Königgrätz). wink

Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 16.7.2017 20:53

Sklízím první "vépéčka", ale... opět se mi i letos zdá dužnina plodů sušší. Jestli je to průběhem počasí, podmínkami prostředí, podnoží nebo daným klonem, nevím.  



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.7.2017 21:23

Tak to je nádhera. A ještě k tomu to jsou nejchutnější meruňky na světě.smiley Já je tady zdaleka zralé nemám. Není zralá ani ta Lenova, ani Goldrich, ani Marlen a Ceglédi Óriás. Sucho tady rozhodně není. Prší skoro každý den. Ani nevím, co s tou vodou v sudech. V minulém roce začalo sucho v srpnu a září. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.7.2017 22:10

Paráda, pane Mikešiyes.Po mrazivé noci 10.5. se V-péčka a Maďarky zdály být vpohodě, ale nakonec se po 10-14 dnech osypaly do jedné.Zbylo mi jen něco málo na Bergeronu který už začíná vybarvovat, příští týden by mohl být zralý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.133 (?), 16.7.2017 22:56

A ako je to u vás pan Jiří FM s Vehardou? Tiež zmrzla? U nás pomrzli komplet všetky odrody.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika