Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?) 
24.7.2015 14:10

Příjemné meruňkové odpoledne. Jen bych chtěl poznamenat, že kdo nikdy neochutnal plody odrůdy Velkopavlovická (Pawlovitzer Marille), nezná, čeho je schopna meruňka v chuťových vlastnostech dosáhnout. S Abricot de Sabinov to bude pravděpodobně jedno a to samé. Nejde to popsat, to se prostě musí zažít.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.152 (?), 24.7.2015 19:48

Amen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 27.7.2015 20:22

Nemusí se nám líbit, že tato odrůda nemá pravidelnou úrodnost díky vymrzání v období květu, nicméně stále patří k nejvýznamnější meruňce našeho sortimentu. Název jakéhosi filmu zněl "Zítra se bude tančit všude", a v letošním roce se tančí na meruňkovém posvícení, jež zase po letech nastalo všude. Alespoň tady v okolí určitě.

Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.7.2015 20:37

Moc hezky řečeno. Skoro mě letos mrzí, že jsem se s VéPéčkou před časem rozloučil.

P.s. Ale už jsme od Tebe, Petře,  viděli pěknější fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 27.7.2015 20:53

Nejlepší jsou beztak ty napůl rozplesklý na zemi.

Mám tohodle nadělení 750 l v nádobách, přes 500 si odvezli rodina a známí, následky ůrody jsou 1 starý strom rozlomený na odpis, jeden cca 15 letý 3 haluze ve vrcholu jako následek špatného podepření a příliš silných poryvů větru týden před sklizní. Do loňských 130g měly letos ovšem plody dosti daleko. Sklízet budeme asi ještě tento týden, pak již u nás hotovo.  j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 27.7.2015 21:06

Pravda, pravda, rozplesklý jsou nejlepšísmiley. Ale jako od Milošovy tetičky z Kyjova asi nebudou, protože je jich kapku přespříliš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 28.7.2015 7:10
Petře, tady na Slovácku, mám letos takovou zkušenost: na jedné a téže meruňce v polostínu jsem sklízel VP i Goldrich.Goldrich po loňské nadúrodě letos opět zaplodila nádhernými velkými plody, zatímco VP vlivem velké násady přinesla obrovské množství "velkých broků"vhodných tak do kvasu... Probírku v tak velké výšce jsem už dnes raději neudělal.Radost i žal na jednom stromě.Goldrich navíc překrásně zavoněla a VP ještě teď bez vůně, v bídě dozrává(asi tím suchem). AB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.115 (?), 28.7.2015 21:19

Zdravím pán AB, aký je rozdiel v dozrievaní Velkopavlovické a Goldrichu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 28.7.2015 23:53

Rozdíl v dozrávání VP/Goldrich běžně nemá být (a v minulosti nebyl) žádný.Letos je tomu tak, jak jsem popsal.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 29.7.2015 20:48

Také zdravím, pane AB. Stejně jako "rozteklá" VP, jak to nazval pan j.c., tak i "rozteklé" plody Goldrichu jsou naprosto nejchutnější. U něj se k výrazné meruňkové chuti přidá i důležitá cukernatost, takže pak nemá chybu. Specifická meruňkovost VP je ovšem asi nepřekonatelná. Plodnost je sice i na starším dřevě snížené koruny vysoká, ale neovlivňuje zásadním způsobem chuť plodů.  Výrazným oranžovým zbarvením plodů a dužniny u nás doma vítězí jako každoročně Goldrich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika