ULA



host - 168.53 (?)
2.1.2021 23:14

Já pěstuji meruňky v podhůří Šumavy-oblast Chlečicka. V okolí hlavně sady jabloní a třešní. v n.m. 490m odrůdy VP, Sweet red, Spring Blush, Radku, Harcot. Nově vysazena Betinka a Harleyn neboť dávám nyní přednost šarka rezistetním odrůdám, když jsem musel zlikvidovat svoji nejlepší a největší meruňku Bergeron (totálně zničená šarkou). Každý rok je nějaká úroda, ob rok dokonce poměrně velká velká. V poslendích 15.letech jen 1x totální vymrznutí.

Lucas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.12.2020 11:08, zobrazeno: 10061x

A je to tady. David dává do oběhu svého prvního mrazuodolného křížence s názvem ULA. Pan David uvádí: Je to kříženec odrůd Harlayne a Re-Umberto, plod střední, oranžový a kulatý, s velmi dobrou chutí. Odolnost v květních orgánech je vysoká, letos byly dvě vlny mrazů a vcelku silné- až do -7 a úroda byla normální. Zrání 25.7. – 30,7. (Mladoboleslavsko). ULA je k mání v Uherském Ostrohu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 31.12.2020 17:19

Nevyzkoušíme tuto vysoce mrazuodolnou meruňku, jak se uvádí v popisu? Právě díky letošní mrazové pohromě na meruňkách je tato vlastnost velmi cenná. Jestli Vás odrazuje poměrně vysoká cena za stromek, tak s tím já nic nenaděkám. Takže poďme hoši, poďme do toho, poďme do toho.a poďme do toho. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.92 (?), 1.1.2021 9:23

Pane Petře, meruňka ULA mě zaujala, chtěl bych zkusit zasadit jednu meruňky ve vyšší poloze (400-450m). Tady by asi vysoká mrazuodolnost byla výhodná. Protože nechci sázet meruněk vic, zajímalo by mě jak je to u teto meruňky s opylovaním - je cizosprašná nebo samosprašná? O teto nove odrůdě jsem toho moc nenasel a zda se, že vy máte informace přímo od šlechtitele. Děkuji JA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.200 (?), 1.1.2021 19:17

Meruňka přirozeně roste v horských subtropických oblastech Číny a střední Asie.Ve střední Evropě se dá pěstovat jen na nejteplejších a záhřevných půdach.Pokud vám nebude vadit žě se dočkáte úrody jednou za tři až čtyři roky zkuste Bergeron, patří mezi nejodolnější meruňky k jarním mrazům, je absolutně nejodolnější k podmínkám prostředí, je samosprašná a má vynikající chuť.400-450 je opravdu moc, raději zkuste nějakou švestku určitě nebubete zklamám a pro ty nej meruňky si dojeďte na jižní Moravu (po předchozí domluvě, jelikož i tam můžou zmrznout).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.1.2021 11:07

Na Vysočině mi ve 480m. obvykle plodí Bergeron, Veharda, Leala a Leskora. V r. 2020 mi v 520m. dokonce zaplodil i Goldrich, Leala a Leskora a u sousedů Pinkcot. Chce to však chráněné stanoviště poblíž domu nebo zdi. Ze všech meruněk, které mám, mi jako poslední kvete Veharda a Vesprima. Pozdně zrající meruňky nemusí být pozdně kvetoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.1.2021 10:55

Kdysi tady byl nějaký pan Petr z H, co pěstuje meruňky v podobné nadmořské výšce, jak Vy.(kolem 400 metrů). Má tam nějaký zázračný kopec, kde mu na jaře meruňky nezmrznou, a měl dobrou úrodu i v minulém roce 2020. Co se týče Bergeronu, tak ten mně zmrzl v minulém roce rovněž, přitom je to meruňka která rozkvétá o něco děle.  Ze středně kvetoucích odrůd před Bergeronem zmrzlo prakticky všechno až na Veselku, která ovšem žádné plody nedonosí, takže nic. ULA je údajně samosprašná stejně jako její rodiče. U mě žádná cizosprašnost nehraje roli, protože například takový cizosprašný Goldrich má meruněk mraky, pokud nezmrznou. Co se týče ULY, musíme věřit panu Davidovi, já její mrazuodolnost vyzkoušenou nemám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.92 (?), 2.1.2021 17:06

Děkuji za Vaše příspěvky. Výsadbu meruňky zvažuji už dlouho a stejně ji budu asi sázet nejdřív letos napodzim. Tady na foru i jinde už jsem prošel většinu diskuzí na téma pěstování meruněk ve vyšších polohách. Děkuji také za doporučení bergeronu. Neočekávám pravidelné ani velké úrody, s bergeronem to bude asi přeici jen o něco jistější než s touto novou odrůdou. Zdraví JA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.1.2021 19:23

Moje chyba, že nemám ULU a jiné Davidovy mrazuodolné křížence už dávno vyzkoušené. Jak o mně napsal pan Milan HP, jsem asi takový nevěřící Tomáš. Nezapomeňte ale, že pan David je dlouholetý pěstitel a nyní i šlechtitel meruněk. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.53 (?), 2.1.2021 23:14

Já pěstuji meruňky v podhůří Šumavy-oblast Chlečicka. V okolí hlavně sady jabloní a třešní. v n.m. 490m odrůdy VP, Sweet red, Spring Blush, Radku, Harcot. Nově vysazena Betinka a Harleyn neboť dávám nyní přednost šarka rezistetním odrůdám, když jsem musel zlikvidovat svoji nejlepší a největší meruňku Bergeron (totálně zničená šarkou). Každý rok je nějaká úroda, ob rok dokonce poměrně velká velká. V poslendích 15.letech jen 1x totální vymrznutí.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.200 (?), 3.1.2021 11:04

Žádná meruňka není rezistentní k viru PPV.Největší chybou je pěstovat neodolné (např.VP, Bergeron apod.) s tění odolnými pouze k jednému kmeni PPV.Pouze Harlayne je odolná ke třem klonům PPV, Pokud jí budete pěstovat zároveň s odrůdami neodolnými na pozemku kde se PPV prokazatelně vyskytuje, hrozí nebezpečí 1:3 že se nakazí i Harlayne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika