Strupovitost peckovin (Venturia carpophila)



host - 145.23 (?)
10.5.2014 10:16

Takže už je čas začít stříkat proti strupovitosti? Plody meruňky, které přikládám na fotce, byly loni díky strupovitosti skoro nepoživatelné. Je na nich už počínající strupovitost? Řekla bych, že na těch předních už ano. Loni dopadla naše úroda peckovin díky strupovitosti karastrofálně, letos s tím chci bojovat. Děkuji za radu. Štěpánka


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 145.23 (?), 10.5.2014 10:16

Takže už je čas začít stříkat proti strupovitosti? Plody meruňky, které přikládám na fotce, byly loni díky strupovitosti skoro nepoživatelné. Je na nich už počínající strupovitost? Řekla bych, že na těch předních už ano. Loni dopadla naše úroda peckovin díky strupovitosti karastrofálně, letos s tím chci bojovat. Děkuji za radu. Štěpánka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.23 (?), 10.5.2014 10:18

detailní foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 10.5.2014 21:46

Na plodech vaší meruńky strupovitost je.  Jestliže u vás loni bylo napadení silné, bylo třeba fungicidního ošetření už v době květu a po odkvětu.
Významně by také pomohlo ošetření měďnatým fungicidem už na podzim, v době opadu listí. Mycelium a spory této houby totiž přezimují na letorostech a na povrchu kůry.
V současné době už můžete pomocí fungicidního ošetření šíření houby pouze omezit. Úplně zastavit to půjde těžko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.23 (?), 11.5.2014 0:04

Děkuji.Takže jak budu na podzim Kuprikolem stříkat broskvoně, tak vzít i meruňky. Já ji letos poprvé v životě jednou na jaře při dokvětu (spíš odkvětu) postříkala Horizonem. Na základě rad vyčtených zde na fóru. Díky za ně. Díky tomu nedopadly naše meruňky tak katastrofálně, jak u sousedů. Napadení moniliovým úžehem mám oproti nim tak desetinové. Ale stejně se nestačím divit, co se najednou objevuje za choroby a škůdce. Včera jsem podle zdejších rad na úplně ožrané švestce (plody) identifikovala pilatku a na jedné jabloni, ze které už nebude vůbec nic, květopase a padlí. A na révě roztoče. Tatínek stromy nestříkal nikdy ničím a já budu muset začít pravidelně několikrát za rok, ach jo. Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.35 (?), 11.5.2014 11:09

Ak by sme prijali katastroficku teoriu: vyvoj agrochemikalii bez vyvoja odolnejsich chorob nie je rentabilny biznis. Co by zarobili tieto firmy v casoch, ked vas otec zahradnicil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 17.5.2014 17:15

Dobrý den, tento rok mi prvý krát zarodia moje nové broskyne- Cresthaven a Suncrest, ktoré sú neskoré, tak vzhľadom na počasie sa začínam obávať, aby nechytili chrastavitosť broskýň. Doteraz som pestovala len Redhaven a Sunhaven, ktoré som na iné ako kučeravosťnestriekala. Lenže neviem, kedy a koľkokrát striekať. V iných vláknach s touto témou sa spomínajú rôzne prípravky, tak si myslím, že Syllit, Horizon a Talent by mohli byť vhodné(tie mám). Zajtra ideme na chalupu, tak by som ich prípadne prvý krát ošetrila (ak ich víchrica všetky neobila). Tu unás teraz v podstate už tretí týždeň denne prší, tak to je pre chrastavitosť to pravé orechové, nie? Ďakujem za všetky rady. Zdravím. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 17.5.2014 17:41

Ona to není zase tak moc rozšířená choroba. Zhruba měsíc po odkvětu 2x po 10 dnech. Přípravky jako na strupovitost jabloně i síra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 17.5.2014 19:17

Nic si z toho nedělejte, paní Danielo, já jsem ty termíny postřiku taky prošvihl. Ale spíš jsem chtěl mít od stříkání na chvíli pokoj. Už bylo těch postřiků poměrně dost. První proti kadeřavosti (špatně), pak dva proti monilii na meruňkách, proti květopasu na jabloních, proti pilatce na jabloních, proti strupovitosti na hrušních a zároveň proti rzi, čtyřikrát proti pilatce na švestkách (2 x špatně), proti svilušce na švestkách, proti hálčivci na hruškách. No asi zhruba 11 x, prostě hrůza. Nejraději bych toho stříkání už pro letošní rok zanechal úplně. Ještě jsem zapomněl opravný postřik Syllitem proti kadeřavosti, což bylo už pozdě a nebylo to zjevně nic platné. Některé postřiky jsem spojil třeba proti strupovitosti hrušně a zároveň proti suché skvrnitosti na meruňkách, ale jen tam kde to bylo nejvíce akutní. Pozdní Bergerony by si ale ještě i teď alespoň jeden postřik zasloužily, nebo budou za chvíli černí jak bubáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.6.2014 14:20

Strupovitost peckovin napadá bohužel už i rané odrůdy meruněk. Škoda, že ten pomerančový olej, jak o něm psal Milan, nezabírá i na tuto strupovitost, člověk by pak stříkal i rád, když se v tomto případě nejedná o "tvrdou chemii".

Strupovitost peckovin - Leskora
Strupovitost peckovin - Leskora
Strupovitost peckovin - Spring Blush
Strupovitost peckovin - Spring Blush
Strupovitost peckovin - Radka
Strupovitost peckovin - Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.11 (?), 11.7.2014 19:37

Prosím poraďte, nevypadá jako strupovitost. děkuji

merunky
merunky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika