Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024



host - 168.103 (?)
29.4.2024 18:07

Zdá se, že u mě meruňky budou, asi i broskvoně, švestky a fíky, možná i nějaký hrozen vinné révy. To vše ale jen v omezeném množství mojí zahrádky v centru města. Na druhé, větší, zahradě na okraji města je všechno spálené, budou asi jen ostružiny, které ještě nezačaly kvést. Jen pro zajímavost přikládám grafy teplot v dubnu v Pardubicích-Popkovicích(1.foto) a v Č.Budějovicích-Rožnově. Je vidět, že mráz úřadoval v ČB v pondělí a v Pardubicích, stejně jako na většině území Čech, v úterý. Walter

mráz
mráz
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 29.4.2024 17:46, zobrazeno: 1376x

Na bilancování je stále brzo. Některé pouze zdeformované a promáčklé meruňky by mohly přežít, ty puklé plody asi těžko. Stále se mi nechce věřit, že ty plůdky broskvoní s hnědou čnělkou všechny popadají. A jaká je situace u vás?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 29.4.2024 18:07

Zdá se, že u mě meruňky budou, asi i broskvoně, švestky a fíky, možná i nějaký hrozen vinné révy. To vše ale jen v omezeném množství mojí zahrádky v centru města. Na druhé, větší, zahradě na okraji města je všechno spálené, budou asi jen ostružiny, které ještě nezačaly kvést. Jen pro zajímavost přikládám grafy teplot v dubnu v Pardubicích-Popkovicích(1.foto) a v Č.Budějovicích-Rožnově. Je vidět, že mráz úřadoval v ČB v pondělí a v Pardubicích, stejně jako na většině území Čech, v úterý. Walter

mráz
mráz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 29.4.2024 18:08

2. foto stav v ČB.

mráz ČB
mráz ČB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
SJirka - (15) - 226.218 (?), 30.4.2024 20:08

Tak u mě (Středočesko - Odolka) meruňky nebudou. Meruňka  (15 let stará) byla obsypaná květy, potom přišel 4x ranní mrazík a výsledek je na fotkách.. Je to totální konec (vykopat?), moniliový úžeh??

Meruňka na odpis
Meruňka na odpis

Meruňka na odpis
Meruňka na odpis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.219 (?), 30.4.2024 21:33

Asi vyčerpaná z těch opakovaných mrazů, až nakonec zmrzla. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 242.213 (?), 1.5.2024 21:05

Ja si myslim (doufam), ze obroste ze zaloznich pupenu a pristi rok bude ok...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 2.5.2024 17:36

V Česku zmrzlo neuvěřitelných 95% vinné révy. Sadař z Velkých Bílovic dnes řekl: "I když na jižní Moravě byl mráz tentokrát nižší než v Čechách, a zničil "pouze" 50 % úrody, meruňky budeme přesto všechny likvidovat a dáme místo nich něco jiného".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 3.5.2024 8:48

Miroslav Kalousek včera prohlásil: "Zemědělcům bych žádné kompenzace nedával. Oni se s námi o své zisky také nerozdělí, tak proč bychom jim měli platit ztráty." Souhlasíte s tímto názorem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 210.156 (?), 3.5.2024 9:04

suhlasim, je to tak. mne taky nikdo nic neda. a jestli ano, jdu pak na urad a budu chtit 3000,-, jsem zvedav jak se k tomu postavi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 3.5.2024 9:51

Mají dostat všichni dohromady max. 100mil kč, za tolik si dneska staví miliardáři luxusní domy. Takže jsou to jen drobáky aby se neřeklo že nic. Vlk se nenažral, koza zůstala celá, byrokratický aparát a humbuk kolem zachován. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika