Příspěvky uživatele - SJirka

Okousaná cesmína, 24.6.2022
Přesadit a osprchovat kořeny mi nepomůže. V květináči jsou jestě další kytky, další napadená růže je metr od květináče, okousané jsou už i kamčatské boruvky vzdálené 20 metrů. Tak objednám hlístice a teď hned nastoupí Decis.    Jirka
Okousaná cesmína, 23.6.2022
Děkuji i Lídě.  Na lalokonošce jsem taky dostal typ, hlístice prý jsou řešení - ale lalokonošci mají (prý) škodit jen v kořenech, pod zemí. Tak že to zkusím stříknout nějakým Decisem a když to nepomůže a budou žrát dál, tak objednám a použiju... celý příspěvek >
Okousaná cesmína, 23.6.2022
Díky za odpověď. Předpokládám, že to tedy chce postřik - listů i půdy? Ale čím stříkat? A co to je SPCH?
Okousaná cesmína, 23.6.2022 Obsahuje fotku
Když jsem v květnu stříkal proti mšicím a podobným škůdcům,  na cesmínu a vedlejší ruži jsem zapoměl. Cesmína je ožraná nejvíce, už to začíná i na růži. Co to je? Dřepčík? A co s tím? Postřk: Decis, Sanium Ultra, Mospilan? A ještě foto.
Suchá skvrnitost listů peckovin, 16.6.2021
Omlouvám se - na meruňce podezírám samozřejmě suchou skvrnitost.
Suchá skvrnitost listů peckovin, 16.6.2021 Obsahuje fotku
Kadeřavost mám letosna broskích taky parádní, ale co to je na meruňce - suchá kadeřavost? A jestli ano, co se dá ještě teď udělat?
Padlí na slivoni?, 13.6.2021
Děkuji za reakci. Slunéčkům jsem se omluvil a stříknul jsem to proti mšicím. Uvidíme...
Padlí na slivoni?, 11.6.2021 Obsahuje fotku
Vypadá to jako padlí, ale na peckovinách jsem o tom nečetl. A "nastoupily" zde i mšice. Je to padlí?
Jaká je to bylina 2, 16.9.2020
Děkuji pane Josefe. Máte pravdu - při pozornější prohlídce jsem našel už "narovnané" lístky, které odpovídají ženšenu pětilistému. Mě mátly (a zřejmě také PlantNet) ty převažující "zavinuté" lístky. Jirka
Jaká je to bylina 2, 15.9.2020 Obsahuje fotku
Dostali jsme v květináči bylinku, prý asi na čaj, název?? Lístky cca 1,5 cm, voní trochu po bramborách, česneku, chutná trochu sladkohořce a pálivě. Uvařit čaj si netroufám. Na PlantNet jsem neuspěl, věřím, že tady uspěju/i.
Co to je, 31.5.2020 Obsahuje fotku
A zapoměl jsem na foto
Co to je, 31.5.2020
No pokousaného toho moc není - max. 5 % listů. Více se mi nelíbí deformace teď už cca20 % listů. Nejdřív se vytvoří na listu důlek/vypouklina a potom se v důlku udělá dírka.
Co to je, 28.5.2020 Obsahuje fotku
Stříkal jsem Decisem proti mšicím a po odkvětu Reldanem proti pilatce. V červeném kroužku je vykousaný list - lalokonosec??, jiné listy jsou pokroucené a děravé. Mšice jsem neobjevil, Decis lalokonosce nezdolá? Co to je? Stromek je obsypaný plody,... celý příspěvek >
Nemoc rybizu - mšice?, 26.4.2020 Obsahuje fotku
Také se zeptám - jsou to mšice? Mám bílý rybíz, obsypaný květy, ale skoro žádné lístky a když tak rudofialové. Mšice jsem neobjevil, ale každoročně zde s nima bojuji a prohrávám.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika