Rubista



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
11.4.2016 11:58

Ziskuchtivý šizuňk je pěkný termín. Ten Plantex mě v minulosti odrazoval slabou nabídkou, kterou měl uvedenu v e-shopu. Zlepšilo se to? Mám dojem, že ne. To znamená, že sortiment Plantexu je ve skutečnosti mnohem pestřejší, než mají uvedeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 50.172 (?), 11.4.2016 19:34

Plantex v e shopu nabízí to čeho má hodně. A ani se nedivím. Přece si nenechají to nejlepší vyfouknout svým stálým zákazníkům.   A navíc čím menší sortiment, tím menší riziko záměny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.4.2016 20:51

Dnes jsem narazil na malých lístkách falešné Rubisty suchou skvrnitost a to skoro na všech. V Kruhu u Jilemnice měli jak známo stromky promořené právě suchou skvrnitostí a kadeřavostí. Jak vidno nepomáhá ani včasné ošetření Championem a později Talentem a Horizonem ze Zatem.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.4.2016 21:05

Z těchto důvodu jsem se s ní musel rozloučitsad.Rozhodování bylo těžké, nepomohlo vůbec nic(Antre, Dittane,Delan)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.4.2016 12:13

Souhlasím s Jiřím. Údaj, že plody mají výbornou chuť, na visačku nepatří. (pokud není stromek opatřen další doplňující barevnou cedulkou s popisem). Přitom o podnoži nic.
    Samozřejmě lze zaměnit i stromek s dokonalou visačkou, ale není to tak snadné. Podle čísel lze teoreticky dohledat kdo, kdy, čím a kde ji štěpoval, kdo převzal sadbu do prodeje, atd. A pověsit to vědomě na jiný stromek - to už si každý neriskne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 236.150 (?), 1.7.2016 18:19

V Taliansku dozrela Rubista je to nadherna marhulka bola zakladom pre šlachtenie červenych marhul, ktorych je momentalne 30 druhov.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.7.2016 13:11

Tady je pořadí nejkvalitněších a nejaromatičtějších odrůd: Velkopavlovická, Surce de Bohutice, Sabinovská, Hungarian best, Klosterneuburg, Krasnoscokij, Bronzovyj, Vynoslivyj, Bobcot, Harrow Joy, Bergarouge.Nejadaptabilnější odrůdy na podmínky prostředí jsou Bergeron a Goldrich.Kde jsou ty "celočervené zázraky"?winkZdroj Lednice na Moravě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.7.2016 20:02

Mě by zajímalo, co nám to z Kruhu poslali místo Rubisty, Jirko a Milane. Pátrání nepokročilo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.7.2016 21:19

Mou neRubstu jsem zrušil.Vpodstatě to může být cokoli, na podzim jí v nabídce neměli a když si připočteme nějaký ten týden(poloha a rozdílné teplotní pásmo mezi náma a Itálii),tak ani ta ranost nemusí být poznávacím znamením, zřejmě bude zrát o něco později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.7.2016 12:33

Já jsem jí zatím nezrušil. V minulém roce měla dost plodů, které i přes toto množství dozrály dříve než Aurora. Čekám na další úrodu. Letos nemá nic (mráz 29.4. 2016). Ale chápu to zklamání, když máte stromek s neznámou odrůdou. Zajímalo by mě, kdo na ty stromky napsal visačky Rubista. Někdo v tom řetězci musel přece vědět, že to Rubista není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika