Rozkvétání meruněk v letošním roce



host - 198.178 (?)
8.4.2016 7:00

totéž se mi stalo loni i při naředění Horizontu podle návodu, bylo vidět, že květy byly zničené a úroda nulová...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 41.222 (?), 8.4.2016 0:58

neviem čím to je, ale ja nemám také pekné kvietky ako máte tu na snímkoch, obsypané veľkými kvetmisad...ja mám kvietky akoby celkom nevyvinuté - chýbajú lupienky, a niekde ako niečim vykusnuté. Je možné, že tieto kvietky boli poškodené mrazom pri otváraní púčikov a preto sú také zdegenerované? Pred mesiacom vyzarali púčiky celkovo sviežejšie až do mrazu -4°C, po ktorom ostali púčiky také zvráskavené...

Na stromčeku vidno ešte viacero kvetných púčikov úplne zavretých, tieto rozkvitnú až neskôr, a až potom bude nádej na vetvičku obsypanú normálnými kvietkami? Marhuľu vidím kvitnúť prvý krát, tak sa vopred ospravedlňujem za hlúpe otázkywink


zdegenerované kvietky bez lupienkov
zdegenerované kvietky bez lupienkov
zdegenerovaný kvietok
zdegenerovaný kvietok
vetvička
vetvička
akoby vykusnutý kvietok
akoby vykusnutý kvietok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.178 (?), 8.4.2016 7:00

totéž se mi stalo loni i při naředění Horizontu podle návodu, bylo vidět, že květy byly zničené a úroda nulová...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.4.2016 16:37

Já mám takové pomačkané, nedomrlé květy na Pinkcotu a to opakovaně. Uvidíme, jestli budou takové i na tom druhém. Květy také rády vyklobávají sýkorky, ale při bohatě kvetoucím stromu se o žádných ztrátách nedá hovořit. Vyloupnuté květní pupeny (zavřené) způsobuje také mráz. Před pár lety tady bylo koncem března -11°C, ale poškozené byly více některé choulostivější slivoně. Vyloupané, popadané pupeny byly dobře vidět na sněhové pokrývce pod stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.4.2016 18:28

Právě mi na nejsevernější zahradě (Třebíč) rozkvetla poslední Leskora. Na nejteplejší zahradě (o pět rovnoběžek jižněji) už mám meruňky 25 mm dlouhé. Hrušky mají teprve 10 mm. I tady však po deštích řádí monilia. Kdo není zvyklý na chemické ošetřování bude letos bez meruněk. Ptal jsem se jednoho nešťasníka svou nedokonalou bulharštinou: "Prskal-li si protiv monilia?" "Da prskal" (jenomže o Vánocích a šampiónem...). Nevysvětlím mu, že by to mělo být trochu jinak.

Balkánské meruňky
Balkánské meruňky
Hruštičky
Hruštičky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.4.2016 16:16

Tady (Frýdecko-Místecko) dokvétají opozdilci.

Orangered
Orangered
Sirena
Sirena
Bergeval
Bergeval
Puget Gold
Puget Gold
Bergeron
Bergeron
Tardicot
Tardicot
Vesna
Vesna
Bergarouge
Bergarouge
Legolda
Legolda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.72 (?), 15.4.2016 20:26

Zahradu s tolika odrůdami meruněk nemá v Czechii asi nikdo, možná pan Petr von Pardubitz, ale není to jisté. Tiše závidím :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 15.4.2016 20:53

me teda prekvapilo, ze skutecne rana leskora vykvetla jako posledni, je ale fakt, ze je na myrobalánu, mozna to ma taky souvislot na renklode drive a nejdriv na wawitu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.4.2016 21:34

Ptal jsem se jednoho nešťasníka svou nedokonalou bulharštinou:

Všechno špatné je pro něco dobré. To dobré bylo to, že se dalo v bývalém východním bloku všude domluvit rusky. I v Bulharsku. Dnes to platí jen o starších lidech, mladší Bulhaři už rusky vůbec neumí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 16.4.2016 7:59
Říjnova Haganta kvete dřív jak srpnový Špendlík, pozdější Bergeron kvete dřív jak Velkopavlovicka, zimní Dicolor kvete dřív jak letní Williams. Je to zajímavé...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 16.4.2016 8:12

kdyz uz jsl hrusne, tak mam podobnou zkusenost - treba Dicolor je napred oproti Konferenci, ta teprv rozkvete, jen zimni Bohemica je pozdni nerost, ta si jede vlastni režim :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika