Rozkvétání meruněk v letošním roce



host - 144.136 (?)
28.3.2016 12:12

ziadne mrazy

a ziadne velke dazde... aspon kym nam to neodkvitne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
host - 232.73 (?), 28.3.2016 8:34

Kamo, na SHMÚ to nemajú, ja to pozerám na ogimet.com. Dáš si country summaries a stačí zvoliť štát a potom dátum a máš údaje zo všetkých dostupných synoptických staníc.

Spomínané arborétum Mlyňany je raj pre milovníkov drevín, chodievam tam rád. Majú tam napríklad Marhuľu mandžuskú (pôvodný druh), keď sme v diskisii o marhuliach.

Dnes ráno už bezpečne bez mrazu, tak už len aby dobre prebehlo opelenie a neprišli žiadne ďalšie mrazy.

Martin, SA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.136 (?), 28.3.2016 12:12

ziadne mrazy

a ziadne velke dazde... aspon kym nam to neodkvitne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 84.89 (?), 28.3.2016 14:49

Martin, ešte raz ďakujem za túto stránku, to sa divím, že španiely? držia také kvantum informácii, keď to oficiálne SHMU nezverejňuje... síce aj tam píšu, že to treba brať z rezervou...

Takže u mňa najbližšia stanica Žilina / Hričov - mala vtedy Tmin -1,4°C a Td až -4°C (čo je asi prízemná teplota?).

Dnes ráno bolo Tmin -1.9°C a marhulky Velita a Veselka otvárajú prvé kvietky. Teraz by bolo ideálne, keby už nemrzlowink

V arboréte Mlyňany som bol aj ja, odporúčam, je to aj taká dobrá oddychovka s rodinou, takisto aj návšteva botanickej záhrady v BA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.78 (?), 29.3.2016 20:57

Kamo, rado sa stalo :)

Pridám aktuálnu situáciu s nakvitaním. Dnes sa otvorili prvé kvety na Bergerone a Harlayne, na deň presne rovnako. Prvé kvety na Pinkcote sa otvorili 22.3. Takže tento rok je rozdiel 7 dní medzi skoro kvitnúcimi odrodami a neskoro kvitnúcimi (u mňa). Keby bolo teplejšie, rozdiel by bol o niečo menší. Inak Pinkcot a Goldrich sú stále v plnom kvete.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.3.2016 21:20

Dneska roskvetlo prvních pár kvítků na Maďarské a Auroře, taky rozvetají středně pozdni broskvoňe Vistarich, Maria Bianca, Suncres, Symphonia a velmi pozdní nektarinka Venus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.3.2016 21:44

Mně rozkvetl Goldrich na "broskvi", otevírá se Spring Blush, Early Blush, San Castrese, Pinkcot, Harcot, Sundrop, Harogem, Bergarouge, Bergeval, Tomcot, Veecot.  Zcela uzavřený je Bergeron, Ceglédi óriás, Orangered, Velkopavlovická, Kioto a v největším klidu je zastíněná Leskora. Probouzí se Karola, Veselka, Farbaly. Pak jsou otevřené nějaké ty záměny, Pisana (kdo ví, co to je) a Milošovo neoblíbené Bebeco. Nová Radka se také otevírá, a to vždy už před Leskorou, i když dozrávají zhruba ve stejnou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.40 (?), 30.3.2016 7:32

Viete mi povedať, ktorá odroda v súčasnom sortimente rozkvitá ako prvá. Mne začína Pinkcot na Wädenswile. Skôr kvitnúcu nemám, tak preto sa pýtam, či je ešte nejaká skôr kvitnúca. Goldrich začína u mňa deň po Pinkcote. Vďaka.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.3.2016 11:35

Můžu mluvit jen za to, co tady mám. Vždy rozkvétá první Goldrich na B-VA, hned za ním je pozdní Harogem, ten už je taky otevřený. Pinkcot je tak na úrovni Sundropu, těsně pře otevřením. Otevřená je i Aurora a Spring Blush. Na Wadenswlu mám jen Vehardu, ta bude letos odpočívat, ty květy, co na ní jsou, jsou ještě zavřené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.205 (?), 30.3.2016 20:50

Vďaka Petr za informácie.

Dnes už mám aj Bergeron pekne rozkvitnutý. Zaujímavé je, že Harlayne začal kvitnúť naraz s Bergeronom, ale na ňom je dnes otvorených len zopár kvietkov, evidentne nakvitá pomalšie ako Bergeron.

A fotka pre potešenie oka. Krásne zakvitnutá marhuľa neznámej odrody odfotená pri pondelkovej prechádzke.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.3.2016 21:15

Nádhera, už nám to opět začalo, viďte. Asi takhle mně kvete ten Goldrich, už dost naplno. Včera jsem byl v hypermarketu a jejich kontejnerovaný Goldrich byl také rozkvetlý. Dnes tady do rozkvétajících meruněk napršelo. Jsem rád, že jsem včera něco s tím postřikem podnikl, i když je pravda, že teplota nějak závratně neklesla, takže si myslím, že to bude v pořádku. Ten Goldrich v minulém roce kvetl i ve vánici a neublížila mu ani mírně mrazivá rána. Úroda byla náramná. Jinak, v okolí kvetou ještě trnky (nikoliv švestky) a rozkvétá i sousedův myrobalán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika