Rozkvétání meruněk v letošním roce



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?)
31.3.2015 17:41

Dnešní stav: Kiotu se otevřelo prvních pár květů - do dvou dnů kvete celá, Pincot je lehce pozadu, Kompakta vypadá nejlépe, nejsou vidět ani bílé okvětní listky. Velkopavlo je na tom podobně, jako Kompakta. Vloni mi kvetly všechny meruňky 24.3., letos je to o minimálně týden později, tj. normální rok (spíše lepší rok).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 112.58 (?), 31.3.2015 8:52

Tak to počasí je šílené. Květní pupeny jsou stále zavřené, tak snad se nezblázní a neotevřou se do takové zimy. Nevím jestli vydrží ještě ten týden a potom snad přijde konečně jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.169 (?), 31.3.2015 9:04
No, v Podolí na Praze 4 již o víkendu meruňka vesele vykvetla, tudíž si to nyní zjevně užívá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 31.3.2015 17:23

Každým rokem je to stejné, ale letos doufám, že tomu bude jinak a špatné počasí odejde a pupeny meruněk zůstanou zavřené. Horší bude, až vysvitne Slunce a rozkvetou se naplno, pak už bude mráz pro meruňky smrtící. Teď jsem je kontroloval a jsou stále zavřené a snad se do takového počasí neotevřou. A žádné velké mrazy v předpovědi nejsou, takže musíme doufat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 31.3.2015 17:41

Dnešní stav: Kiotu se otevřelo prvních pár květů - do dvou dnů kvete celá, Pincot je lehce pozadu, Kompakta vypadá nejlépe, nejsou vidět ani bílé okvětní listky. Velkopavlo je na tom podobně, jako Kompakta. Vloni mi kvetly všechny meruňky 24.3., letos je to o minimálně týden později, tj. normální rok (spíše lepší rok).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.161 (?), 31.3.2015 20:09

..jestli mi letos Goldrich opet zmrzne, tak jde ven.. predloni nic, loni nic a letos pulka stromku rozkvetla.. zatim je u nas relativne teplo- kolem3-4 stupnu, ale jestli zmrzne, tak letí, přísahám.. a v ostrohu v zahradnictví si kupuju Radku, nebo nějakého skoráka, co je odolnější mrazu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 31.3.2015 20:41

Ano, musíme doufat, ale pondělní ráno bude podle předpovědi, zdá se, dosti mrazivé. No snad se to ještě změní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 31.3.2015 23:22

Já osobně bych proti nynějšímu počasí neměl zhola nic, naopak je to zajímavá změna a jak psal pan P.Z. před dvěma lety: "Nie studené počasie, je len slabé oblečenie". Zdravím, pane P.Z., na Bardejovsko. Nebýt ovšem těch rozkvétajících meruněk a hluboce otevřené severozápadní cesty, bez výhledu změny. Pro opylovače naprosto nevhodné podmínky a lepší dlouho nebudou. I přes tyto nevhodné podmínky pokračuje otevírání květů u dalších stromů, které by nezastavil snad ani mráz. Přitom aprílové počasí je v tuto dobu běžným jevem, nikoliv však teplý březen, kdy mělo platit "za kamna vlezem".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 1.4.2015 8:38

Suma sumarum stále narážíme na to, že meruňky nejsou u nás doma.Patří do teplejších krajin.Přes veškeré globální oteplení jsou u nás stále v ohrožení.S tím asi už nic nenaděláme a musíme se se stavem, jaký je, pokorně smířit a být rádi, že to "občas také vyjde".Přírodu "obšlápnout "nejde.Kdysi jsem v noci vstával a meruňky proti mrazu kropil rozprašovačem vody.Pak mně stromy stejně odešly na mrtvici.Dnes bojuji jen s moniliovým úžehem a dost.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.4.2015 9:26

Zdravím, pane AB. Myslím, že moniliový úžeh dostihne zanedlouho i pana Mirdu, zvláště pokud mu budou stromy rozkvétat v nynějším počasí. Chtěl jsem letos použít "měď" na ochranu květů proti mrazu, ale mám dojem, že to díky neustálým sněhovým, nebo dešťovým přeháňkám a vichru, nebude možné 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.4.2015 9:55

Díval jsem se na "windyty" na předpověď nočních mrazů pro příští týden a pro Pardubice tam mají předpověď mrazů nepřetržitě od sobotní noci po všechny další noci příštího týdne a to kolem -2°C. Tak nevím, kolik bych musel mít těch protimrazových svící, zřejmě "neúrekom".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika