Rozkvétání meruněk v letošním roce



host - 92.38 (?)
13.3.2014 13:53

Dobrý den, pane Palo, Borax jsem koupila, Vaše články v předchozích vláknech jsem nastudovala včetně termínů a koncentrací. Nicméně co letos? Moje meruňky Kioto, Pinckot i Lejuna jsou letos obalené květními pupeny a vypadá to, že rozkvetou zanedlouho - postřik vydrží 20 dnů, což by odpovídalo ošetřit koncem dubna či začátkem května, aby to chytilo i ldové muže, ale vypadá to, že letos budou kvést opravdu podstatně dříve než kdykoli jindy - u nás bohužel noční teploty jsou stále od nuly do minus 3 st.C. Ošetřit Boraxem tedy již nyní, pokud se rozhodnou kvést a budou teploty pod nulou? A pak tedy již neopakovat, abych je nepředávkovala? Nebo nyní spíše ošetřit mědí a s boraxem počkat až na uvedený termín?Prosím o radu kohokoli, kdo má s Boraxem zkušenost. Děkuji J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 9.3.2014 17:28

Dnes v rádiu říkali, že do týdne meruňky na jižní Moravě rozkvetou. Mně u neznámé začínají pukat poupata. Goldrich je o pár dnů opožděn. Tak uvidíme. Champion mám. Párkrát jsem ho už použil a snad funguje. I když mráz nebyl nakonec nikdy moc silný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.3.2014 18:30

KUKY a z jaké so oblasti? Mě už taky začínají pukat poupata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.3.2014 18:40

Co naděláme. Teď zbývá jen doufat, že teplé jižní proudění vydrží co nejdéle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 9.3.2014 18:42

Hradec Králové, cca 220 m. Mám to ve jménu, když ho rozkliknete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.3.2014 19:04

Aha, no já mám polohu 240 m.n.m, oblast Holešovsko, takže to jsme na tom plus mínus stejně. Uvidíme jak to dopadne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.3.2014 19:06

A ještě jesm se chtěl zeptat, ikdyž to tady možná moc nepatří, ale zajímalo by mě, jak a kdy a kolikrát ročně aplikujete Borax? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.3.2014 19:25

zrovna vcera jsem rikal, ze do deseti dnu merunka vykvete a to nemam ani Leskoru ani Velkopavlovickou-které pochopitelně kvetou dříve, ani nejsem z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 9.3.2014 20:32

Borax kvůli bóru? Tak jednou za 5 let posypem na jaře ke všem plodinám. V dávce uvedené na balení. Ale asi stačí i jen plné hnojivo s mikroprvky (Cererit, Hydrokomplex.....).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 150.229 (?), 9.3.2014 23:32

O použití boraxu v protimrazovej ochrane v čase kvitnutia aj počas májových Zmrzliakov som tu v sekcii Meruňky písal pred viac ako 2 rokmi. Priložil som snímky marhule zachránenej pred marcovým mrazom. Nalistujte si v starších vláknach podrobnosti a spôsobe aplikácie bóru, koncentráciách boraxu či kyseliny boritej... Sortiment prípravkov zvyšujúcich odolnosť ovocnín aj zeleniny pri náhlych poklesoch teplôt sa stále rozširuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 13.3.2014 13:53

Dobrý den, pane Palo, Borax jsem koupila, Vaše články v předchozích vláknech jsem nastudovala včetně termínů a koncentrací. Nicméně co letos? Moje meruňky Kioto, Pinckot i Lejuna jsou letos obalené květními pupeny a vypadá to, že rozkvetou zanedlouho - postřik vydrží 20 dnů, což by odpovídalo ošetřit koncem dubna či začátkem května, aby to chytilo i ldové muže, ale vypadá to, že letos budou kvést opravdu podstatně dříve než kdykoli jindy - u nás bohužel noční teploty jsou stále od nuly do minus 3 st.C. Ošetřit Boraxem tedy již nyní, pokud se rozhodnou kvést a budou teploty pod nulou? A pak tedy již neopakovat, abych je nepředávkovala? Nebo nyní spíše ošetřit mědí a s boraxem počkat až na uvedený termín?Prosím o radu kohokoli, kdo má s Boraxem zkušenost. Děkuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika