Rozkvétání meruněk v letošním roce



host - 41.143 (?)
25.3.2013 20:17

Moc pěkné pane Stefun, lepší než německý graf. Nebyla tam i tabulka pro révu vinnou. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 28.130 (?), 25.3.2013 19:51

Pripájam pre porovnanie tabuľky z talianskeho zdroja.

Peter







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 25.3.2013 20:17

Moc pěkné pane Stefun, lepší než německý graf. Nebyla tam i tabulka pro révu vinnou. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 28.130 (?), 25.3.2013 22:47

V tej publikácii réva bohužiaľ nebola. Informácií na internete je hodne, ale takéto grafické znázornenie citlivosti na mráz v závislosti od fenofázy som pre vinič zatiaľ nenašiel.

Tu sú tabuľkové údaje pre rôzne plodiny.

Aj napr. táto prezentácia je pekne spracovaná.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 25.3.2013 12:30

Tak u nas taky v klidu..ze soboty na nedeli -17,dny pred tim -15...ted se oteplilo na prijemnych -6.laugh...uvazuji, ze uz napustim vodu do bazenu a vytahnu opalovaci lehatka.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.3.2013 16:26

laughNo já jsem se ve středu fakt chvíli opaloval. Za větrem sluníčko hřálo už pěkně. Ale teď je to jiná. Jak krásně napsal pan PP, že v březnu je za každým keřem jinak teplo, tak v současnosti platí, že za každým keřem pěkně mrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.3.2013 19:37

Byl jsem se podívat, jak jsou na tom stromy a jejich pupeny a překvapilo mě, že vypadaly nějaké ty květní pupeny u švestek, ale spíše jen naprosto minimální množství. Za to vedle stojící meruňka Goldrich si div "nepíská" jaký že je to kabrňák, že mu všechny pupeny pevně drží a je připraven je v příhodnou dobu rozvinout. Nakonec jsou v tuto dobu ty meruňky odolnější, než některé slivoně, kdo by to byl řekl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 30.52 (?), 26.3.2013 15:51

U Prahy snad zima končí -3/+2, Karola ukazuje červené prdýlky, ostatní peckoviny nalité. Tak doufám... J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2013 16:34

Pokud máte pod stromy ještě sníh, tak můžete krásně vidět, kolik je na sněhu spadaných pupenů. Já jich mám nejvíce pod slivoní President, ale díval jsem se do koruny a myslím si, že mimo "dědy Mráze" mně budou muset s probírkou píchnout stejně ještě pilatky. I když je pod Presidentem květních pupenů jak naseto. Dost pupenů opadalo i z Lepotice a něco z Toptaste. Z malých stromků Topstar, Topking a Topgigant dopadl nejhůře Topgigant. Něco spadlo i ze Stanleye, naopak Gabrovská se "pochlapila". Je to neuvěřitelné, ale z meruněk nespadlo snad nic. To samé z broskvoní. Kdo by to byl řekl. Klobouk dolů i před takovým "zimomřivým" Goldrichem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.138 (?), 31.3.2013 14:57

Nerad tu kazím velikonoční zasněženou pohodu, ale zrovna předevčírem jsem se díval na květní pupeny u meruněk, a překvapilo mne, že velká část z nich např. u Kompakty, Barbory je již zničená. Jsou mírně narašené, ale uvnitř hnědé. K opadu dojde jakmile se vegetace mírně pohne, a jsem přesvědčen, že letos opět uvidíme, které odrůdy za to opravdu stojí a které ustály i mírné narašení kolem 10.3. a poté nástup mrazů a vichru. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 31.3.2013 16:13

Davide nestraš. surprise   Pár pupenů jsem na Kompaktě vyštípnul, ale ničeho hnědého jsem si uvnitř nevšiml. Ani jinde. Spíš si myslím, že mráz proředí ještě nějaké další květní pupeny švestek. A třeba taky ne. Nechám se překvapit. Zatím jsem v klidu. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika