Rozkvétání meruněk v letošním roce



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?)
24.3.2013 14:17

Do stromů se celý den opírá slunce, ale pupeny drží jako přibité. Rád bych věřil tomu, že byl celý tenhle humbuk zbytečný, ale nebudu chválit dne před večerem. Pupeny můžou opadat později.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 20.96 (?), 24.3.2013 10:37

U Prahy ráno -7°, meruňky zatím dobré, předpověď YR -5°, snad to dopadne - ale co ledoví muži??? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 24.3.2013 11:37

Já nejvíce používám na zjišťování počasí stránky www.in-pocasi.cz, po zobrazení stránky kliknete na aktuální počasí, pak na vzniklém obrázku na aktuální barevnou teplotní mapu a pak vlevo dole na mapu stanic. Ukáže se mnoho amatérských meteorologických stanic, které zaznamenávají teploty a další údaje 24 hod denně a když si poté kliknete na příslušnou zvolenou stanici uvedenou na mapě nejblíže vašeho bydliště, tak získáte velmi podrobné informace i s přehledným grafem o průběhu teplot v intervalu 3 hodin, tedy i v průběhu noci. Namátkově jsem ráno proklikal více různých stanic v ČR a vždy byla nejnižší dosažená teplota dnes v noci kolem -9 až -10°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 24.3.2013 12:54

Co ledoví muži? Vloni se courali na třikrát až do konce května, jak banda bu... tů angry. Pomrzla většina révy, všechny broskve a nektarina, třešeň, hrušky ani jeden plod, sklidil jsem jen pár jablek a minikwi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 20.96 (?), 24.3.2013 17:05

Tak jsme na tom byli stejně, věnoval jsem se salátu, rajčatům, cuketám - to mě částečně uspokojilo. Odkud račte být - tipuji střední Čechy? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 25.3.2013 11:25

Možná, že někoho moje nadšení rozčiluje, ale já pevně doufám, že pupeny, alespoň jejich větší část, přežije tyto mrazy bez úhony a já se můžu opět těšit na opožděné rozkvétání meruněk, zvláště, když má být začátkem dubna oblačné počasí, které nebude nutit stromy do rychlého rozkvětu. Prozatím to vypadá nadějně a tak si v tom můžu pěkně "libovat". Je to alespoň nějaká náplast, protože  "ven by ani psa nevyhnal" a jak psal pan PP, tak zem je zmrzlá na kost. Nějaké zvraty v počasí později přijít můžou, ale první předpoklad pro dobrou úrodu je prostě tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 24.3.2013 12:05

Pupeny drží, ale k opadu může určitě dojít i později, co myslíte?

poškození mrazem v plném rozsahu, se projeví, až když teplota vystoupí nad 0°C.

Vincent

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.3.2013 12:20

což se již právě děje, již je nad nulou, uvidíme :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 24.3.2013 14:17

Do stromů se celý den opírá slunce, ale pupeny drží jako přibité. Rád bych věřil tomu, že byl celý tenhle humbuk zbytečný, ale nebudu chválit dne před večerem. Pupeny můžou opadat později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 24.3.2013 14:38

Pod Brnem  / Vojkovice / se zdá, že to stromy zatím ustály.      Narašení květních pupenů je zde zatím minimální.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 243.216 (?), 24.3.2013 15:11
Pripajam teplotnu tabulku pre 50% poskodenie, ktoru som nasiel. u nas v BA nastastie bolo zamracene a len 5 pod nulou, ale po minulorocnom 18.5. kedy skoncili u mna marhule sucitim s tymi, ktorym teploty padali pod -10 stupnov. Kriticke su tieto teploty nielen pre marhule, ale i broskyne a ceresne. Dnes je pod mrakom, pomohlo by, keby to tak ostalo i v noci.
Tabulka teplot pre 50% poskodenie
Tabulka teplot pre 50% poskodenie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika