Reakce na řez v prvním roce



ptarmigan - (6) - 147.77 (?) 
11.4.2017 18:51, zobrazeno: 2300x

Loni na jaře jsem vysadil meruňku Spring Blush na podnoži St. Julien. Střižená byla na kotlovitou korunku, už v zahradnictví při koupi. Nicméně teď váhám, jak s letošním řezem. Věc se má tak, že stromek zareagoval jinak, než chytré knihy a videa ukazují (studium jsem, myslím, nezanedbal :)). Dvě zamýšlené kosterní větve se vytáhly hodně, dvě skoro vůbec. Zato z bývalého terminálu vznikly spíše dva. A teď jsem z toho jelen. Asi bych ten svislejší terminál nechal, ale dlouhých větví na kosterní větve se mi nedostává. Dorostou ty menší, co nevyrostly loni? A co s tím dalším obrostem dole?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 109.193 (?), 11.4.2017 19:10

Dobrý den, jestli chcete zachovat kotlovitou korunu tak bych nechal ty tři nejvrchnější větve a zkrátil je, alespoň o 1/2 na venkovní očko tak, aby se vršky těchto větví nacházely ve stejné úrovni, ty spodní,,větve" zkraťte o 1/3 a nechtte tam nějaké to ovoce, ale né více jak 3 ks na větvičku, a následně po sklizni je vyřízněte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.193 (?), 11.4.2017 19:12

Tu nejdelší spodní klidně vemte až téměř ke květům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.4.2017 19:29

Já bych jí ten terminál nechal, líp pak obrůsta plodným dřevem na kterém jsou plody kvalitnější.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.241 (?), 21.4.2017 14:39
Zdravim, tu marhulu nalavo planujem zastrihnut po vysadbe na terminal a 3 ramena z tych najhrubsich vyhonkov. Je to dobry postup? Vzdialenost konarov je v poriadku? A co odklon ramien? A strihat klasicky na vonkajsi pucik, alebo na vnutorny(dvojsektorovy rez)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika