Příspěvky uživatele - ptarmigan

Černý rybíz neraší, 19.4.2019 Obsahuje fotku
Tak abych to shrnul: Nesytka to fakt není, ale zkusil jsem se podívat ještě do anglosaských zdrojů, a byl jsem úspěšný :) Jde o "Current Cane Dieback", tedy "odumírání výhonů rybízu", způsobené nejspíše houbou Botryosphaeria ribis. Viz... celý příspěvek >
Černý rybíz neraší, 19.4.2019
Díky všem za reakce. S tím zalévání jsem se vyjádřil nepřesně. Pravidelně nezalévám, jen v dobách největšího sucha  - většinu roků vůbec - občas nevydržím a ke každému keři dám kbelík vody. Letos už jsem jednou nevydžel, tady je sucho... celý příspěvek >
Černý rybíz neraší, 18.4.2019 Obsahuje fotku
Letos mám problém s černým rybízem. Keř na fotografii (odrůda Moravia) je asi 3 roky starý a v zimě byl normálně prořezaný. Na větvi v pravo jsou narašené pupeny, které se ovšem nerozvily. Na levé větvi se sice pupeny rozvíjet začly, nicméně zarazili... celý příspěvek >
Určení odrůdy višně, 18.5.2018
Před zhruba deseti lety jsem vysadil na zahradě višeň, bohužel už si nepamatuji, jakou odrůdu. Vzhledem k tomu, že i přes vysokou násadu květů má vždy relativně málo plodů, chtěl bych to nějak řešit. Předloni jsem něco nasbíral, loni většina pomrzla... celý příspěvek >
Reakce na řez v prvním roce, 11.4.2017 Obsahuje fotku
Loni na jaře jsem vysadil meruňku Spring Blush na podnoži St. Julien. Střižená byla na kotlovitou korunku, už v zahradnictví při koupi. Nicméně teď váhám, jak s letošním řezem. Věc se má tak, že stromek zareagoval jinak, než chytré knihy a videa... celý příspěvek >
Rybíz - schnou listy, 21.6.2014 Obsahuje fotku
Na mém jediném keři černého rybízu (Titania) dost zajímavým způsobem schnou listy. Od prostředka začnou být červeno-hnědé a pak uschnou. A co je zajímavé, vypadá to, že hned vedle rostoucí maliny to chytly taky. Začlo to dělat už loni, akorát letos... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika